Jump to content

Blog zintegrowany z prestashop 1.5


Recommended Posts

Po zainstalowaniu tego blogu nasunęło mi się pytanie dotyczące indeksowania w google tego blogu.

Blog pojawia się w takiej postaci. Chodzi o budowę linku.

http://e-kaan.pl/modules/plblog/frontent/all-post.php

 

W pliku robots mam zablokowane indeksowanie "modules"

 

Rozumie że mi się ten blog nie za indeksuje? Chyba że się mylę?

Usunięcie z pliku robots blokady na "modules" otworzy dostęp do wszystkich modułów. 

A gdybym wstawił w pliku robots  Allow do tego konkretnego modułu.

Czy takie ustawienie pomoże? 

 

 

 

Jak mogę to obejść?  

 

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Edited by hatrick (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

@vekia dodałem tak jak pisałeś. Ale coś mi nie pasuję. Bo wygenerowałem nową sitemap`ę i nie mam tam tych linków. Czy one powinny się pojawić w sitemap?
 
I jeszcze jedno. Czy przed katalogiem modules powinna być ta gwiazdka?

Poniżej fragment z pliku robots. Tak to u mnie wygląda:

 

# Directories
Disallow: /*classes/
Disallow: /*config/
Disallow: /*download/
Disallow: /*mails/
Disallow: /*modules/
Allow: /*modules/plblog/frontent/
Disallow: /*translations/
Disallow: /*tools/
Edited by hatrick (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Cześć,

mam problem z polskimi znakami w module (Prestashop 1.5.6, Blog 1.5). Są poprawnie wyświetlane w tytule postu ale już w jego treści nie (pojawiają się znaki zapytania)



Problem jest i na stronie i w backoffice. Zmnieniłem kodowanie w bazie z utf_latin (domyślnie tak ustawiło) na utf_general a potem jeszcze na utf_unicode i nadal nie pomogło



Zmnieniłem też kodowanie wszystkich plików modułu na utf i nic.


Gdzie może być problem?

Link to comment
Share on other sites

aaah, chodzi o link do modułu, przez moment pomyslałem, że chodzi prestashop, przynajmniej tak to zabrzmiało ;)

 

modyfikacja pozwalająca na korzystanie z modułu w wersji 1.5 znajduje się na którejś z podstron wątku, nie pamiętam dokładnie której, w kazdym razie byl tam link :)

Link to comment
Share on other sites

po zmianie na utf-8 musisz wprowadzić dane (notki) na nowo.

Próbowałem (dodając za każdym razem nowe posty) utf8_bin_ci, utf8_unicode_ci, utf8_general_ci, utf8_polish_ci a nawet utf8mb4_unicode_ci i nic. Najdziwniejsze jest to że jak widać na obrazku sypie się tylko "post_description" reszta ma polskie znaki...

https://www.dropbox.com/s/uwezp1ggj41t7s6/prestashop_plblog_06.jpg

Link to comment
Share on other sites

nekorulez a działają Tobie przyjazne linki ?

xirus niestety jeszcze nie, ale obawiam się, że to problem po stronie serwera...

 

 

 

Macie może paczkę działającą do 1.5x? pls... lub skąd ją sciągneliście .. bo próbowałam sciągnąć ale mi nie działa:(

imogen ja ściągałem tą którą podawał  vekia i zadziałała. Przeczytaj dokładnie instrukcję instalacji, zainstalowałem po swojemu i się męczyłem długo.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...