Jump to content

Dziwny problem z indexowaniem strony w google


kineki

Recommended Posts

Witam

 

Sklep wcześniej działał na serwerze współdzielonym w ovh, został napisany nowy szablon i cały sklep został postawiony na serwerze vps.

 

Problem jest z indexowaniem sron i kategorii w google po znaku "-" powinien pojawić się nazwa sklepu a pojawia się nie wiadomo z kąd "Buty wojskowe"

 

przykład znajdziecie tu :https://www.google.pl/#psj=1&q=site:www.m-65.pl

 

Nazwa sklepu jest: Sklep Militarny M-65.PL 

 

W przegladarce jest ok nazwa produktu - Sklep Militarny M-65.pl

 

Co jest nie tak ?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sprawdzałem wygląda dobrze dobrze

 

plik header.tpl  <title>{$meta_title|escape:'htmlall':'UTF-8'}</title>

z bazy 

234 NULL NULL PS_SHOP_NAME Sklep Militarny M-65.PL 0000-00-00 00:00:00 2013-06-04 22:18:21

 

mogą być przyczyną dns'y poprzednia strona się tak nazywała.

Link to comment
Share on other sites

Raczej nie DNS-y tylko Gogle ma w indeksie stare strony z poprzednią nazwą i będziesz musiał poczekać na przeindeksowanie.

Na próbę dodaj ręcznie do indeksu w narzędziach Googla błędnie wyświetlaną stronę i za kilka minut wpisz jej adres w przeglądarkę.

Kiedy zmieniłeś tę nazwę?

Edited by PMaster (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

nie dnsy, tylko google ma w indexie starą stronę, musi być przeindeksowana tj. troche czasu minie, znaim poprawne wartości się pojawią w indexie. po prostu google pamięta jeszcze starą stronę ( sam wspomniałeś, że twój sklep tak się nazywał jakiś czas temu )

Link to comment
Share on other sites

Ps. Jak chcesz szybciej to musisz zoptymalizować trochę ten sklep. W PageSpeed od Googla strona główna ma wynik 67/100 masz tam sporo podpowiedzi co zrobić.

I coś dziwnego, piszesz, że wrzuciłeś sklep na VPS, Wynik wskazuje czas odpowiedzi serwera w pierwszym teście 1,8 w drugim 2,7 sekundy. Coś musi być nie tak :(

Link to comment
Share on other sites

Jakoś mi się to wszystko nie podoba. Nigdy się z takim czymś nie spotkałem. Poczekam chwile.

 

Nie wiem własnie z panelu OVH nie zmieniałem dnsów na server VPS tylko ustawiłem w strefie A adres IP na server VPS

 

ta "chwila" w niektórych przypadkach (szczególnie dla nowych stron z małą ilością backlinków) trwa nawet do 2 tygodniu

Link to comment
Share on other sites

Bylem na tej stronie jednak już wiecej nie potrafie jej zoptymalizować. Najbardziej skupiłem się na SEO. Tak jak pisałem może coś z tymi DNSami przeklętymi.

 

 

ta "chwila" w niektórych przypadkach (szczególnie dla nowych stron z małą ilością backlinków) trwa nawet do 2 tygodniu

Niestety Vekia dobrze mówi. :D 

Co do seo, to bez optymalizacji strony dużo Ci to nie pomoże. Chociaż podstawowe rzeczy zrób... :unsure:

Co do serwera to nie wiem. Może ktoś podpowie czy czas odpowiedzi 2,7s na VPS to normalne? 

Link to comment
Share on other sites

Co do SEO to wolę się nie wypowiadać, bo prawie każdy ma swoje zdanie i do tego jeszcze każdy inne :D  Ale jak poczytasz w pomocy Googla, zresztą to narzędzie właśnie po to udostępniają, to według nich strony mają być zoptymalizowane. Oczywiście ich zdaniem, to dbałość o odbiorcę "internautę". Dodatkowo, gdy roboty będą "grzęzły" na Twoich stronach to raczej chętnie nie będą tam zaglądać (to proste streszczenie z ich dobrych praktyk).

Co do pozycji - post wyżej ;)

Według mnie sklep 80/100 w górę to już jest nieźle. Wynik 92-95 osiągniesz jak zostawisz na głównej tylko logo, menu i stopkę :)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie PMaster chyba po prostu powiedziałeś szczerą prawdę.

Spędzę miesiąc na optymalizacji i poprawie wynik o 10 % to trzeba się głęboko zastanowić nad sensem.

 

Wrzucam kilka lepszych mi znanych stron do tego testu i wychodzą gorzej.

 

Macie jakieś przykłady sklepów w których ta optymalizacja pod względem speed i SEO jest poprawna? 

Link to comment
Share on other sites

Na stronie głównej twoje title wygląda
<title>Militaria & Sklep Wojskowy  - Sklep Militarny M-65.PL</title>
A google zamiena to na
Sklep M-65.PL: Militaria, Sklep Militarny & Wojskowy

Myśle że jest za to odpowiedzialny algorytm google.
Zauważyłem że przy krótkim title google dopisuje dodatkowe treści.
Jest to anachor tekst , treść zawarta w h1, treść z loga ta w dymku
Pewno dostosowuje to do zawartości strony.   
Jak to zmienić nie bardzo wiem. Jest to wkurzające.
Mnie wkurza najwięcej jak nazwa domeny którą umieścimy na końcu title
pokazuje się na początku i po dwukropku dopiero reszta tytułu.

Link to comment
Share on other sites

google nie dodał by po myślniku tak jak prestashop z automatu dodaje przy nazwie sklepu ;) 

+ dodatkowo należy wziąć pod uwagę fakt, że sklep został już zaindeksowany wcześniej, kiedy sklep nazywał się "Buty wojskowe"

jak dla mnie wszystko jest jasne, z czasem nazwa wróci do normy, tylko google musi wychwycić zmiany w treści.

Link to comment
Share on other sites

google nie dodał by po myślniku tak jak prestashop z automatu dodaje przy nazwie sklepu ;)

+ dodatkowo należy wziąć pod uwagę fakt, że sklep został już zaindeksowany wcześniej, kiedy sklep nazywał się "Buty wojskowe"

jak dla mnie wszystko jest jasne, z czasem nazwa wróci do normy, tylko google musi wychwycić zmiany w treści.

Na 110% Vekia ma rację... Google ewentualnie wrzuci meta opis (z treści strony) jeśli go nie wpiszesz w sklepie ale nazwę sklepu? - nie ma limitów na długość nazwy strony ;)

Link to comment
Share on other sites

Trochę przyjrzałem się tematowi i co się okazało... ?

Otóż algorytm google dopisze ten magiczny tytuł "Buty wojskowe" gdy <title></title> jest krótsze od 55 znaków ... ale zależy to ogólnie od długości zajmowanego heigh tytułu. Wchodzi tu w grę pisownia dużymi literami.

 

zdanie:

Sklep Militarny M-65.pl

jest krótszy od 

SKLEP MILITARNY M-65.PL

Link to comment
Share on other sites

weźmy przykładowo stronę: https://www.m-65.pl/kontakt

 

w google w pasku tytułu masz "Skontaktuj się z nami - Sklep Militarny M-65.PL - Buty wojskowe"

 

tymczasem w treści strony nie ma absolutnie żadnego wystąpienia frazy "Buty wojskowe" w związku z czym nie jest możliwe aby google tak o sobie dopisało coś, co nie istnieje w treści.

 

DQb47C2.png

Link to comment
Share on other sites

ma to sens, ale w tym przypadku fraza "Buty wojskowe" wogóle nie występuje w treści a jest w tytule. Mało tego, nie masz zmienianego całego tytułu, tylko doczepiany jest fragment po myślniku tj "- Buty wojskowe" - tego google sam na pewno nie zrobi

Link to comment
Share on other sites

Tak dokładnie Vekia też analizowałem całą bazę mysql i przeszukiwałem cały katalog z instalacja presty czy nie występuje w plikach jakiś wpis "Buty wojskowe" i nie ma nic.

 

Sprawa należy do tych z archiwum x

 

Szczerze mówiąc dla mnie jest wszystko jasne, google zaindeksował stary sklep o nazwie Buty wojskowe,  teraz troche czasu musi minąć zanim crawler wychwyci zmiany. To nie jest tak, że jak coś zmienisz - to wszystko z automatu będzie widoczne w serpsach, na to potrzeba czasu, szczególnie w przypadku stron które nie są dobrze podlinkowane - trwa to po prostu dłużej

Link to comment
Share on other sites

W moim przypadku wyświetlało "iFORM Kuchnie Online" Dopisując po nazwie sklepu w "adresy sklepu", dopiero przy edycji w 

Preferencje separator_breadcrumb.png SEO i URL -> index 

problem zniknął. sprawdź tam może będzie działać.

 

 

 

Sorry za offtop, ale czy sklep działa? Bo widzę fajne artykuły i chyba w przyszłym miesiącu będe składał zamówienie :D Jakies rabaty dla prestashopowych kolegów przewidujesz ;D?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...