Jump to content

Recommended Posts

Merkez Bankası Döviz Kurları modülü bir forum konusundan yola çıkılarak hazırlanmıştır. Dolar ve Euro alış satışını gösterir.

Ücretsizdir, ücretsiz dağıtılabilir, satılamaz.

Prestashop 1.4 ve 1.5 ile uyumludur.

Sol sütuna ve sağ sütuna eklenebilir.

doviz.zip

post-87170-0-50863500-1378904966_thumb.png

Edited by MEG Venture (see edit history)
  • Like 4

yükleyince site çalışmadı

Hata mesajlarını açabilirseniz, neden sitenin açılmadığına bakalım.

Güncelleme:

Hata mesajlarını açtığınızda daha detaylı bakabiliriz ama şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla 500 internal server error alıyorsunuz. Yani hata modülden değil, sunucu ayarlarından kaynaklanıyor. Dosya izni olabilir, php sunucu ayarları olabilir ya da belki .htaccess hatası olabilir. Detaylı incelemek gerekiyor.

Hata mesajlarını açmanıza rağmen, yine de hata görünmüyorsa php loglarına bakmak daha iyi olur.

Edited by MEG Venture (see edit history)

Güncelleme:

Kod içerisinde kullanılan split komutu yeni PHP versiyonlarında kullanılmadığından (deprecated), hata mesajları açıkken bir uyarı mesajı çıkabilir. Bu nedenle söz konusu kodu (doviz.php satır 55) aşağıdaki şekilde değiştirdim. 16.09.2013 tarihinden önce indirenler bu değişikliği bizzat kendileri uygulayabilir ya da modülü yeniden indirebilirler.

$sonuc=preg_split("/[\s,]+/",$satir);

• Like 1

Merkez Bankası Döviz Kurları modülü bir forum konusundan yola çıkılarak hazırlanmıştır. Dolar ve Euro alış satışını gösterir.

Ücretsizdir, ücretsiz dağıtılabilir, satılamaz.

Prestashop 1.4 ve 1.5 ile uyumludur.

Sol sütuna ve sağ sütuna eklenebilir.

attachicon.gifdoviz.zip

attachicon.gifscreenshot.png

çok kullanışlı bir modül teşekkürler... :)

• Like 1

• 3 months later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...

Meg Venture hocam selamlar,

Doviz modülünüzü ilk günden itibaren kullanıyorum. Son 3-4 gündür modülde bir sıkıntı var. Sanırım Merkez bankası güncelleme yaptı. Sizden rica etsem bir kontrol edebilir misiniz? Şu an döviz fiyatları gelmiyor.

Edit : Evet, bilgilerin çekildiği today.html dosyasını artık TCMB vermiyor anlaşılan. Ben de today.xml olarak değiştirdim modülün içini. Ama tabi farklı formatta oldukları için ve bilgileri string olarak çekiyordu sanırım html den, o yüzden RUPEE yazdı kaldı :D preg_split den assign dan anlamadığım için ilgili bilgilerin yerlerine oturtamadım. :-/

Edited by optizyme (see edit history)

• Create New...