Jump to content

"ÇÖZÜLDÜ" üyesi olmayan siteyi görüntüleyemesin

t1tuzmen

Recommended Posts

Merhaba,

Web siteni görüntüleyebilmek için kullanıcı adı ve şifre girilmeli. Yani web sitesine ilk girişte önce kullanıcı adı ve şifre girecek ondan sonra site görüntülenecek. Yani üyesi olmayan siteyi asla görüntüleyemeyecek. Böyle bir işlemi nasıl yapabilirim?

Edited by t1tuzmen (see edit history)

private shop isimli bir modül bu işi yapıyor. Onu bulmalısınız.

3. parti yazılım olmadan olmaz diyorsunuz. Peki  o zaman üye olmayı iptal edebilir miyim? Müşteriler üye olamasın ben üye yapıp kullanıcı bilgilerini onlara göndersem?

Sitenin ilgili yerlerinden üyelik formuna erişim butonunu kaldırırsanız yapabilirsiniz :)

themes\kullanılan tema\authentication.tpl dosyasından aşağıdaki kodları buldum, sildim ve oldu. :) ama bir php uzmanı o forma ulaşmak isterse url yazarak ulaşabilir. :) Şuan için sorunum çözüldü. Teşekkür ederim.

<form action="{$link->getPageLink('authentication', true)|escape:'html'}" method="post" id="create-account_form" class="std">

<fieldset>
<h3>{l s='Create an account'}</h3>
<div class="form_content clearfix">
<p class="title_block">{l s='Please enter your email address to create an account.'}.</p>
<div class="error" id="create_account_error" style="display:none"></div>
<p class="text">
<label for="email_create">{l s='Email address'}</label>
<span><input type="text" id="email_create" name="email_create" value="{if isset($smarty.post.email_create)}{$smarty.post.email_create|stripslashes}{/if}" class="account_input" /></span>
</p>
<p class="submit">
{if isset($back)}<input type="hidden" class="hidden" name="back" value="{$back|escape:'htmlall':'UTF-8'}" />{/if}
<input type="submit" id="SubmitCreate" name="SubmitCreate" class="button_large" value="{l s='Create an account'}" />
<input type="hidden" class="hidden" name="SubmitCreate" value="{l s='Create an account'}" />
</p>
</div>
</fieldset>
</form>

URL yazıp ulaşmak için uğraşan haketmiştir zaten :)

Bu arada robots.txt'den arama motorlarının indekslemesini de engellerseniz iyi olabilir.

Kolay gelsin.

Ahahahaa, kesinlikle hak etmiştir. :)

robots.txt'den de kaldırıyorum. 

Teşekkürler..

Saygılar