Jump to content

Znikające cechy na produktach


ptaflinski

Recommended Posts

Witam.

Robiłem import produktów z csv. W imporcie przy każdym produkcie były też cechy. Sprawdziłem - wszystko zaimportowało się poprawnie.

Jednak po czasie losowo znikają cechy na produktach. Pomyślałem, że może jednak import był błędy i wykonałem jeszcze raz. Sytuacja się powtórzyła. I tak kilka razy.

Nie ma reguły co do tego jakie cechy na produkcie znikają. Są to zarówno wartości liczbowe jak i string (różnej długości - znikają zarówno 2 znakowe jak i te które mają więcej niż 10 znaków). Dzieje się to losowo. Na jednym pordukcie brakuje 3 z 10 cech, a na innym 4. I nie że konkretnych cech brakuje np. zawsze roku, języka czy wydania, ale losowo. Na jednym takich, a na drugim może brakować innych.

Wygląda na to, że po imporcie, chyba po przeedytowaniu dowolnego produktu po jakimś czasie psuje to powiązania produktów z cechami. Przez jakiś czas po imporcie wszystko jest ok, a nagle cechy znikają - nie wiem czy wiązać to z edycją produktu czy może jest jakiś trigger na bazie za to odpowiedzialny.

 

Szukałem rozwiązania w internecie i gdzieś znalazłem, że może to być błąd importu PS przypisujący cechy. Próbowałem coś zrobić, ale efektu żadnego to nie dało. Nie natrafiłem na jakieś dobre rozwiązanie, które poradziłoby coś na mój problem.

 

Czy ktoś spotkał się kiedyś z czymś takim i wie jak temu zaradzić? Jest to kwestia przerobienia kodu czy może jest coś co po czasie wycina powiązania (jakiś skrypt chodzący na bazie cyklicznie i "czyszczący") lub jakieś ustawienia PS?

 

Wersja PS to 1.5.4.1, postawiona na home.pl

 

Z góry jestem wdzięczny za każdą pomoc

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...