Jump to content

[ÇÖZÜLDÜ] Tema'da Dil Editlenmesi

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Forum'da araştırma yaptım fakat gözümden kaçmış olabilir bunun için şimdiden kusura bakmayın fakat benim için önemli bir sorunu sizinle paylaşıp yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.

Öncelikle türkçe dil yüklü ve sıkıntım yok fakat kullandığım özel bir temanın bazı modüllerinin içeriği ingilizce.
Site genelinde türkçe dil seçeneği aktif edildiğinde bu ingilizce kısımlar türkçeleşmiyor.
Panel'den çeviriler kısmından bir işlem yapamıyorum hostingimden kaynaklı. Sadece manuel olarak yapmama izin var.

dil.png

Benim merak ettiğim asıl nokta ise; yukarıda görmüş olduğunuz resimde address ile başlayan numaraların bulunduğu kısım nedir?
Ben temanın modülünde türkçeleşmiyen cümleleri nasıl çeviri yapabilirim bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum ilginiz ve alakanız için.

Edited by officeboi (see edit history)

İşte isimtescil.net'en e-ticaret hosting paketi alan arkadaşın hazin sonu...Hosting paketiniz sınırlamalarından dolayı çeviri sayfasını açmıyor, bu demek oluyor ki güncellemede de sorun yaşayacaksınız, güncelleme işlemlerinizde, sitenizin tam yedeğini almayı unutmayın...çünkü hata alacaksınız, güncellemeniz yarım kalacak veritabanı hasar görecek, daha önce 5-6 müşterim de bu sorunları yaşamıştı...

Şimdi gelelim sorunuza:

Manüel olarak dil dosyası oluşturmak istiyorsanız, mevcut dil dosyalarından bir tanesini (ru.php) tr.php olarak adını değiştir, Türkçe leştir...tamamdır...Buradaki numaralara takılma koordinat olarak düşün...

Kolay gelsin...

Edited by ServerBilgisayar (see edit history)
  • Like 1

Kullandığınız temanın şablon (tpl) dosyalarında dil değişikliği için değişken kullanılmamış olabilir. Bir de temaya özgü modüller var ise, bazı alanların tercümesi doğrudan modül>konfigürasyon menüsü içinden yapılmaktadır. Örnek olarak yatay menü modülleri verilebilir.

• Like 2

İşte isimtescil.net'en e-ticaret hosting paketi alan arkadaşın hazin sonu...Hosting paketiniz sınırlamalarından dolayı çeviri sayfasını açmıyor, bu demek oluyor ki güncellemede de sorun yaşayacaksınız, güncelleme işlemlerinizde, sitenizin tam yedeğini almayı unutmayın...çünkü hata alacaksınız, güncellemeniz yarım kalacak veritabanı hasar görecek, daha önce 5-6 müşterim de bu sorunları yaşamıştı...

Şimdi gelelim sorunuza:

Manüel olarak dil dosyası oluşturmak istiyorsanız, mevcut dil dosyalarından bir tanesini (ru.php) tr.php olarak adını değiştir, Türkçe leştir...tamamdır...Buradaki numaralara takılma koordinat olarak düşün...

Kolay gelsin...

selamlar;

bu sorunu kendilerine yazdığınız zaman çözüyorlar diye biliyorum . burda hostingleri karalamadan veya övmeden yazarsak daha iyi olur aksi takdirde hosting reklam seline dönüşüyor forum. ;)

lütfen şunu unutmayın "forum reklam yapmak için değildir, yardım etmek içindir. "  

dediğin metodla bu işlem çözülür ancak kullanmıyacağınız moduller /modules dizininden silerekte bu sorun giderilebilir.

mesala ogane/

Edited by safa (see edit history)

Öncelikle zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Şimdi gelelim sorunuza:

Kolay gelsin...

Server Bilgisayar: Teşekkürler. Bu önerdiğiniz aklıma gelmişti fakat türkçeleştirmem için onun yabancı dilde olması lazım fakat dil dosyasında bulamıyorum türkçeleştirmek istediğim kısmı, değişken verilmemiş sanırım.. Yok. Sadece ilgili modül'ün .tpl'nin içinde duruyor o ingilizce cümle.

Kullandığınız temanın şablon (tpl) dosyalarında dil değişikliği için değişken kullanılmamış olabilir. Bir de temaya özgü modüller var ise, bazı alanların tercümesi doğrudan modül>konfigürasyon menüsü içinden yapılmaktadır. Örnek olarak yatay menü modülleri verilebilir.

Meg Venture: evet değişken kullanılmamış. Bunu nasıl yapabileceğimi sormuştum ama söylediğiniz çözümleri inceliyorum şu an. Teşekkürler.

Bahsettiğiniz ingilizce alanları aiağıdaki şekilde değiştirirseniz temanın translations bölümünde tercüme edilmemiş alan olarak görüneceklerdir.

{l s='Field to be translated'}

Arkadaşın sorunu zaten translations bölümünü açamaması, bu nedenle uğraşıyor..Türkçe leştiremiyor..manüel yapıyor

Translations sekmesinde alınan hata nedir?

Buna göre php ayarlarını config.inc.php'den, yeniden yapılandırılan bir php.ini dosyasından ya da .htaccess ile güncelleyebilir kanısındayım.

Warning: Your hosting provider is using the suhosin patch for PHP, which limits the maximum number of fields allowed in a form: 1000 for suhosin.post.max_vars.

1000 for suhosin.request.max_vars.

Please ask your hosting provider to increase the suhosin limit to 2953 at least or edit the translation file manually.

Çeviriler kısmında editleme yapmak istediğimde bu uyarıyı alıyorum.

MEG Venture arkadaşımızın yardımları sonucunda;

php.ini adında dosya oluşturdum ve içeriğine sadece;

suhosin.request.max_vars=8000

kodunu yerleştirdim sonrasında ise ana dizinde bulunan admin klasörüne yükledim.
Sorunum resmen çözüldü, çok teşekkürler!

• Create New...