Jump to content

Tema yapımı

Recommended Posts

Merhaba,

Photoshopta yaptığımız tasarımı, prestashop nasıl giydiriyoruz ?

Merhabalar Veli Bey,

Öncelikle bu yaptığınız tasarımı, html-css ortamına çevirebiliyor musunuz? Burası önemli: html ve css 'e dönüştürmeden zaten Prestashop temasına dönüştüremezsiniz. Bu çalışma için öncelikli olarak aramanız  gereken anahtar kelime: psd to html 'dir. Durumla ilgili bizleri bilgilendirirseniz elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız ancak özür dileyerek eklemek istiyorum ki teknik konularda pek bilginiz yoksa yorucu ve/veya sıkıcı gelebilir sizlere ama gerçekten istiyorsanız pes etmezsiniz diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar :)

• Like 1

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

CSS ve HTML bilgim var...Yani photoshopta tasarım oluşturum onu CSS çevirebiliyorum. Bu konuda sorun yok...

Yaptığım tasarımı, CSS halini...PrestaShopa nasıl giydirebilirim. Bunun Prestashop mantığı nasıl ?

Bir uygulama örneği yaparsanız, bu konuda ilgili olanlarda istifade ederler...

Bu konuda benzer bir çalışmada yok sanırım. Biraz araştırdım yok...Eğer yaparsanız bir ilki de gerçekleştirmiş olacaksınız...

(mümkünse resimli anlatım yada video ders olabilirse süper olur.)

Saygılar

Css ve html bilginiz var ise birazda prestashop bilginiz olması lazım...bunun için bir kaç ay prestashop alt yapısını inceleyeceksin...öyle sıfırdan şablon tasarlamak video ile filan olmaz...ayrıca hiç kimse sizin babanızın ücretsiz elemanı değil, böyle bir videoyu hazırlamak günler alabilir..ücretli olarak size yardımcı olacak arkadaşlar olabilir...ayrıca bir ilk filan gerçekleştiği yok, dünyada bu işi yapan yüzlerce adam var...biraz emek vereceksiniz hepsi bu

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

CSS ve HTML bilgim var...Yani photoshopta tasarım oluşturum onu CSS çevirebiliyorum. Bu konuda sorun yok...

Yaptığım tasarımı, CSS halini...PrestaShopa nasıl giydirebilirim. Bunun Prestashop mantığı nasıl ?

Bir uygulama örneği yaparsanız, bu konuda ilgili olanlarda istifade ederler...

Bu konuda benzer bir çalışmada yok sanırım. Biraz araştırdım yok...Eğer yaparsanız bir ilki de gerçekleştirmiş olacaksınız...

(mümkünse resimli anlatım yada video ders olabilirse süper olur.)

Saygılar

Talebinize yönelik Türkçe gelişmiş bir kaynak yok sanırım ama madem özel tema tasarlamak istiyorsunuz, bir sitenizin üzerine ya da localhost 'ta önce prestashop sistemini kurun ve varsayılan temayı (anadizin/themes/default) inceleyin. Dosya uzantıları .tpl 'dir içerisinde dinamik kodlamalar ve arayüzle ilgili html/css etiketleri var: başlangıçta bunları değiştirmeye çalışın. Önemli bir konu daha, bu sistemde neredeyse herşey modüler yapıya sahiptir modülleri inceleyin, forumlarda sorularınıza tek tek yanıt arayın vs. sonrası zaten gelir..

Kolay gelsin.

Css ve html bilginiz var ise birazda prestashop bilginiz olması lazım...bunun için bir kaç ay prestashop alt yapısını inceleyeceksin...öyle sıfırdan şablon tasarlamak video ile filan olmaz...ayrıca hiç kimse sizin babanızın ücretsiz elemanı değil, böyle bir videoyu hazırlamak günler alabilir..ücretli olarak size yardımcı olacak arkadaşlar olabilir...ayrıca bir ilk filan gerçekleştiği yok, dünyada bu işi yapan yüzlerce adam var...biraz emek vereceksiniz hepsi bu

Merhaba,

öncelikle tüm cevap veren kişilere teşekkür ederim...

Bu sistemi yeni yeni anlamaya çalışıyorum.

Joomlayla da ilgili olan biriyim. Joomlada da tema giydirme konusunda bahsettiğim tarzda, tarif olan forumlar olduğu için benzer olarak belki bu sistemde de forumda tarfi paylaşımı olabilir diye düşündüm..

Art niyet yok..Tabikii bu konudan para kazanan kişiler var...

Burası forum ve bilgi paylaşım yeri olduğu için belki bilenlerden, bu konuyu paylaşan olabilir diye yazdım...

Siz hiç öyle bir talepte bulunmamış gibi kabul edin....

Bir video link verilmiş, sağolun inceleyeceğim inşallah....

Tekrar herkese teşekkürler

• Create New...