Jump to content

Pomocy - Error 500


RogerThat

Recommended Posts

Witajcie

dziś wpisując produkty, podczas wgrywania zdjęcia nagle wysypał mi się sklep. Admin jest ok, jednak nie moge wejść na www bo mi się pojawia error 500.

 

Zniknęła cała kategoria ze sklepu, natomiast produkty są.

 

Nie wiem za bardzo co mogę zrobić, na szczęście sklep jeszcze nie działa ale kilka godzin wpisywania poszło na marne.

 

Proszę o szybką pomoc

 

Link to comment
Share on other sites

ok.

 

Zadziało się to w momencie gdy dodałem zdjęcie do podkategorii.

 

Proszę o napisanie co muszę zrobić

 

 

[PrestaShopException]

a category cannot be it's own parent
at line 188 in file classes/Category.php

182. 	 * @return void183. 	 */184. 	public function update($null_values = false)185. 	{186. 		if ($this->id_parent == $this->id)187. 			throw new PrestaShopException('a category cannot be it\'s own parent');188. 		// Update group selection189. 		$this->updateGroup($this->groupBox);190. 		$this->level_depth = $this->calcLevelDepth();191. 		// If the parent category was changed, we don't want to have 2 categories with the same position192. 		if ($this->getDuplicatePosition())
Link to comment
Share on other sites

mam dostęp do phpmyadmin.

Byłbym wdzięczny.

 

proszę Cię tylko o prosty język

 

Dzieki

 

 

  1. no to otwieramy phpmyadmin jak trzeba to logujemy się. Z lewej strony widzimy zdefiniowane bazy danych. Otwieramy bazę danych sklepu prestashop

     

  2. na liście tabel w bazie danych odnajdujemy ps_category no i klikamy w tę tabelę

    BLXoS2o.png

     

  3. na liście wpisów w tej tabeli odnajdujemy kategorię, która wysypała sklep (niestety tylko po ID, ale nazwy możemy podglądnąć w ps_category_lang)

    65WM8PU.png

     

  4. interesują nas pola id_category | id_parent - z błędu wynika, że Twoja kategoria ma takie samo id_cateogry  i id_parent, odnajdź taką kategorię - i kliknij w ikonę "edycji"

     

  5. zmieniamy wartość id_parent na cokolwiek innego (później w back office sobie zmienisz w ustawieniach kategorii)

    5yvOhDe.png

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź

 

tylko ja mam tak w php i nie wiem co mam tam wpisać

 

 

php_JPG_300x300_q85.jpg

 

Gdy np napiszę 10 i zapiszę to wyskakują błędy a w adminie nic się nie zmienia - dalej nie mam kategorii oraz error500

 

Przechwytywanie_1_JPG_300x300_q85.jpg

 

i jeszcze pytanie: Jaki będzie wynik tego że to się naprawi? Wróci mi kategoria i wszystkie produkty które do niej wpisałem?

Edited by RogerThat (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

intryguje mnie fakt, że pole id_category masz puste. Dodajesz nowy wpis (drugi screenshot to potwierdza) ? czy edytujesz wpis kategorii o której mówiłeś? chodzi o to aby wyedytować kategorię, a nie dodać nową.

 

jaki będize efekt? efekt będzie najprawdopodobniej taki, że kategoria "wróci" i wtedy będize można ją wyedytować.

Link to comment
Share on other sites

czy edytujesz wpis kategorii o której mówiłeś? chodzi o to aby wyedytować kategorię, a nie dodać nową.

 

 

niewiem za bardzo o czym piszesz w tym zdaniu. W php nie mam tam w ogóle żadnych wartości zarówno w id_parent jak i id_category.Jest tam czyste pole tak jak na screenie.

 

Zdjęcie z phpmyadmin przedstawia obraz zaraz po wejściu w pfpmyadmin - nie ma tam żadnych wartości a wpisując czy liczby czy w id_parent czy w id_category wywalają się błędy. robie różne kombinacje i nic to nie daje.

Edited by RogerThat (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

tak też myślałem, problem jest tutaj:

XrgT4g0.png

 

kategoria o id 7 ma rodzica 6

a kategoria 7 ma rodzica 6 

 

pole level_depth ma wartość 255

 

jeżeli możesz, kliknij w ikonę edycji (zaznaczona na czerwono) - następnie zmień pole id_parent na 2 a level_depth na 2

zrób to dla tych dwóch kategorii. 

 

 

reasumując:

dla tych dwóch kategorii zmieniasz id_parent oraz level_depth na 2.

 

nic więcej nie zmieniaj, tylko dwa wspomniane pola

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...