Jump to content
luckybastard

Upgrade eshopu na aliasu domény a změna na hlavní domenu

Recommended Posts

V současné době přecházím z Presty 1311 na verzi 1541. Verzi 1541 řeším na aliasu současné domeny, konkrétně www1.luckybastard.cz.

Představuji si, že jakmile bude vše na aliasu hotovo, soubory přesunu na hlavní domenu luckybastard.cz a vše bude fungovat.

Je moje představa správná?

Edited by luckybastard (see edit history)

vzhesl jsem dotaz na poskytovatele webhostingu, zde je otázka

V současné době chci přejít z Prestashopu 1.3.1.1 na verzi 1.5.4.1.

Verzi 1.5.4.1. mám naistalovanou na doméně www1.luckybastard.cz (složka www1) s novou databází.

Představuji si, že jakmile bude vše na www1.luckybastard.cz hotovo, soubory přesunu na hlavní domenu luckybastard.cz (složka www) a vše bude fungovat.

Nebo lze složku www1 přejmenovat na www, a původní složku www (stará verze eshopu) vymazat?

Je moje představa správná?

odpověď

v podstatě je postup s přejmenováním adresáře správný. Pravděpodobně však bude třeba ještě upravit cesty ve skriptu a databázi.

Ahoj dělám to následně:

• nejprve zkontroluji zda je opravdu vše jak má být
  • následně v menu - konfiguraceSEO a URL přepíšu pole doména obchodu v tvém případě z www1.luckybastard.cz na www.luckybastard.cz, to samé provést i v poli SSL doména obchodu.
  • uložím změny
  • přes ftp přejmenuji adresář www1 na www (předchozí adresář www je třeba před tím přejmenovat na jiný název - upozornění pro ty pomalejší )
  • následně se přihlásit do administrace již na doméně www a v menu - konfigurace - SEO a URL vypnu v nastavení adresy přátelskou URL dám uložit změny, následně přátelskou URL opět zapnu a dám uložit změny (je třeba toto provést v případě, že se nenačetly obrázky produktů)
  • následně je doporučuji zapnout a vypnout nucenou kompilaci a vypnout a zapnout cache ať si sedne smarty.
  • pak by měl naběhnout funkční shop
  • funguje nejen mezi doménami 3. řádu, ale postup ověřen i při transferu mezi doménami 2. řádu

PS like potěší  :)

Edited by pavelracak (see edit history)
  • Like 1