Jump to content

Największe sklepu na skrypcie PrestaShop


netss-design.pl

Recommended Posts

nie wiem czy są to największe sklepy ;) raczej są to te z różnych względów wyjątkowe ;)

 

szczerze mówiąc, jak sklep ma obroty, jest duży traffic, to raczej większość ucieka się na własnych indywidualnych rozwiązań szytych na miarę ;)

Link to comment
Share on other sites

ja tam nie znam zadnego topowego sklepu ktory korzystal by z presty, ablo z innych open sourceowych silnikow,

wszystkie największe sklepy jakie mamy  np agito, morele, wizaże nie wizaże to rozwiązania szyte na miarę

 

chyba że się mylę, to proszę mnie czym prędzej wyprowadzić z błędu ;)

Link to comment
Share on other sites

ja tam nie znam zadnego topowego sklepu ktory korzystal by z presty, ablo z innych open sourceowych silnikow,

wszystkie największe sklepy jakie mamy  np agito, morele, wizaże nie wizaże to rozwiązania szyte na miarę

 

chyba że się mylę, to proszę mnie czym prędzej wyprowadzić z błędu ;)

 

Niestety tak jest, jest kilka dużych sklepów, sam mam na koncie sklepy które mają już milionowe obroty i kilka których liczy się w setkach tysięcy złotych ale to nadal mało. Niestety świadomość klienta co potrafi PrestaShop nie jest dobra ponieważ bardziej widzi się 100 wdrożeń "specjalistów" od PrestaShop jakich ostatnio pełno niż poważne i dobrze wykonane realizacje - po za tym na open-source decydują się klienci z mniejszym budżetem, którzy często błędnie myślą że jak oprogramowanie darmowe to i sklep powstanie za 2000... 

Link to comment
Share on other sites

A propos - reakcja szefa jak zaproponowałem wrzucenie sklepu tutaj - http://www.prestashop.com/pl/showcase - "niee, nam to nie potrzebne, po co klient ma wiedzieć że mamy na prestashop? gdybyśmy usługi mieli to by przeszło, a tak to nie potrzebne" - nie wiem jak podejście innych ludzi którzy mają na prestashop - ale jak jest podobne to nie wróże sukcesów ;D

Link to comment
Share on other sites

Niestety tak jest, jest kilka dużych sklepów, sam mam na koncie sklepy które mają już milionowe obroty i kilka których liczy się w setkach tysięcy złotych ale to nadal mało. [... ]

 

Pewnie mocno została przerobiona taka Presta? Ostatnio szukałem po footprintach różnych sklepów, ale na razie nie znalazłem niczego ciekawego.

Link to comment
Share on other sites

Nie została aż tak mocno przerobiona, nie wiem czy duży sklep to taki który ma duże obroty czy po prostu ma masę dodatkowych funkcjonalności? Takie też robiłem tylko że koniec końców masa funkcjonalności wcale nie jest równa wysokiej sprzedaży. Morele, RTV Euro Agd czy Agito to zupełnie inna liga, przecież to wielkie logistyczne kombajny i myślę że to nie ma co nawet tego porównywać, tam jest masa rozwiązań automatyzujących procesy logistyczne, pod każdą taką firmą stoi jakaś agencja która czuwa nad tym oprogramowaniem.

Link to comment
Share on other sites

Mam na myśli znaczące sklepy, czyli w których firma stara się o dobrą reklamę też na fejsie, robi inne eventy, sklep jest dopracowany z własnym sprowadzanym towarem i sprzedaż przerzuca się do sieci - a nie jest tylko "przy okazji" lub jako pośrednictwo.

Link to comment
Share on other sites

Mam na myśli znaczące sklepy, czyli w których firma stara się o dobrą reklamę też na fejsie, robi inne eventy, sklep jest dopracowany z własnym sprowadzanym towarem i sprzedaż przerzuca się do sieci - a nie jest tylko "przy okazji" lub jako pośrednictwo.

Mnie się wydaje, że bardziej chodzi o logistykę a mniej o bajery w sklepie, bo takie zawsze można dorobić <_<

Przykładowy "Merlin" - 270000 produktów, około 20 tysięcy użytkowników na dobę, niech przypuśćmy kilka czy kilkanaście procent z nich dokona zakupów - sztuką jest właśnie to ogarnąć :)  Nie wiem czy na Preście dało by radę.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście ze dałoby radę ale to wszystko kosztuje - niestety duże firmy tak jak już pisałem mają opory przed open-source z różnych powodów,a a mniejsze myślą że open-source = taniocha. 

 

Proste wyliczenie, autorski sklep od netarch na ich AtomStore kosztuje ponad 20.000 pln, średnie wdrożenie na PrestaShop kosztuje około 5000 - 7500 pln, dorzuć do tego procesy logistyczne typu integracja z Allegro, PP, dostawcami, hurtowaniami i wyjdzie Ci około 10.000 pln, open-source jest tańsze od autorskich rozwiązań ale nie na tyle na ile myślą mniejsze firmy, a duże stać na to by wydać 20.000 pln na wdrożenie + następne tyle na automatyzację ich procesów firmowych jako prace dodatkowe do wdrożenia. 

 

Fakt jest też taki, że co raz więcej firm patrzy przychylnie na model biznesowy polegający na wzięciu bazy na np. PrestaShop, a potem na ostrej jej rozbudowie chociaż pod tym kątem nadal troszeczkę Magento jest z przodu no ale za tym idą wyższe koszta wdrożenia.

 

PS: Wszedłem teraz na marlin.pl i przez chwilę myślałem że jakimś cudem dostałem się do starego Allegro.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...