Jump to content

magisterson

Recommended Posts

Hej wszystkim.

 

PRESTA: 1.5.5.0

 

Właśnie zacząłem korzystać z presty i powoli się w nią wdrażam.

Wczesniej używałem opencarta i przyzwyczaiłem się do edycji szablonu i praktycznie wszytko tam robie z zamknietymi oczami.

 

Presta jest zupelnie inna, wiadomo...

Potrzebuje pomocy zeby zrozumiec silnik presty:)

 

Jak edytować szablon przede wszystkim i uzyskać pożądany efekt.

Na początku zajmuje się się stroną główną sklepu usunałem kolumnę lewą w header.tpl oraz prawą w footer.tpl

 

Ustawiłem centralną część na GRID_9 i mam teraz sklep na cala szerokosc.

Mam zatem takie pytanie co do dalszej pracy nad moim skllepem:

 

- Jak poszerzyć cały sklep?

- Co zrobić aby u góry mieć slideshow po lewej a po prawej 2 lub 3 mniejsze bannerki jak tu:

http://demo.prestadesign.dk/baby/

- gdzie moge ustawic ilosc produktów polecanych na stronie glownej?

 

Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc.

Edited by magisterson (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

- Jak poszerzyć cały sklep?

zmieniasz style css dla gridów, szczególnie w pliku grid_prestashop /themes/default/css/grid_prestashop.css

ten plik odpowiada za cały szkielet (tj. szerokości kolumn, kontenerów itp.)

 

- Co zrobić aby u góry mieć slideshow po lewej a po prawej 2 lub 3 mniejsze bannerki jak tu:

modyfikujesz slider tak, aby mógł wyświetlać się "u góry". Utworzyłem jakis czas temu modyfikacje ktora pozwala na umieszczenie slidera "na górze" http://www.prestashop.com/forums/topic/256941-module-prestashop-homeslider-on-top-free-modification/

 

aby wyswietlić dodatkowe bannery - bez modyfikacji plikow .tpl sie nie obejdzie. Mozesz opcjonalnie dodac modul taki jak html block albo content box i utworzyc te banerki za pomoca tych modulow. Nie mniej jednak pod uklad o ktorym mowisz bedzie trzeba przygotowac fundamenty (modyfikacja pliku .tpl modułu)

 

- gdzie moge ustawic ilosc produktów polecanych na stronie glownej?

w backoffice przejdz do zakładki z modułami, odszukaj modułu homefeatured, kliknij w konfiguruj i będizesz miał opcję zdefiniowania liczby wyświetlanych "polecanych produktów"

Link to comment
Share on other sites

OK!

 

Bardzo ci dziękuję za pomoc. Zwłaszcza za wskazanie plików które powinienem edytować.

Powiedz mi jeszcze proszę które pliki (a może 1 plik) powinienem wziąć pod lupę aby wy-edytować górę sklepu na stronie głównej (układ elementów o których mowa)?

 

Chciałbym utworzyć jednego DIV'a i zagnieździć w nim DIV'a ze slideshowem i bannerami.

Napisałem krótki kod aby zobrazować to co chce uzyskać:

 

<div style="width:1100px; height:400px;" class="kontener-top">
<div class="lewa-strona">
 <div class="slider" style="float:left; width:800px; background-color:#999; height:400px;">KOD SLIDERA TUTAJ</div>
</div>
   <div class="prawa-strona" style="width:300px; height:400px; float:left;">
 <div class="banner-1" style="float:left; width:300px; background-color:#093; height:200px;">BANNER pierwszy</div>
    <div class="banner-2" style="float:left; width:300px; background-color:#C06; height:200px;">Banner drugi</div>
   </div>
</div>

 

Szukałem w szablonie plików *.tpl jak: home, content, container lub coś w ten deseń, ale nic nie znalazłem.

Jestem przyzwyczajony do opencarta gdzie mam plik home z całą zawartością strony głównej. Tutaj jest troszkę inaczej i nie bardzo wiem od czego zacząć...

 

Oczywiście zawszę mogę użyć "HTML BLOCK'a" (i w ostateczności mogę tak zrobić), ale chciałbym to zrobić na stałe w plikach *.tpl

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

plik ten to: header.tpl i znajduje sie on w katalogu z szablonem.

 

Znajdziesz tam coś takiego: {$HOOK_TOP} i to jest miejsce na którym trzeba skupić swoją uwagę.

Jest to miejsce w którym wyświetlają się wszystkie moduły dodane do tego hooka. Odnajdziesz je w modules > positions (poszukaj listy "displayTop")

 

każdy moduł ma swój plik .tpl który należy zmodyfikować tak, aby układ odpowiadał oczekiwaniom. Nalezy zwrócić uwagę na fakt, że inne moduły tez mają swoje pliki .tpl w związku z czym planując modyfikacje trzeba je równeiż uwzględnić i ewentualnie napisać nowy / zmodyfikować istniejący w nich kod.

 

podałeś kod:

<div style="width:1100px; height:400px;" class="kontener-top">
<div class="lewa-strona">
 <div class="slider" style="float:left; width:800px; background-color:#999; height:400px;">KOD SLIDERA TUTAJ</div>
</div>
   <div class="prawa-strona" style="width:300px; height:400px; float:left;">
	 <div class="banner-1" style="float:left; width:300px; background-color:#093; height:200px;">BANNER pierwszy</div>
	    <div class="banner-2" style="float:left; width:300px; background-color:#C06; height:200px;">Banner drugi</div>
   </div>
</div>

 

najprościej będzie tak:

w pliku header.tpl, ujmij {$HOOK_TOP} pomiędzy:

<div style="width:1100px; height:400px;" class="kontener-top">
{$HOOK_TOP}
</div>

 

następnie kod modułu slidera modyfikujesz tak aby znajdował się on:

<div class="lewa-strona">
 <div class="slider" style="float:left; width:800px; background-color:#999; height:400px;">KOD SLIDERA TUTAJ</div>
</div>

 

następnie w html block używasz tego kodu:

   <div class="prawa-strona" style="width:300px; height:400px; float:left;">
	 <div class="banner-1" style="float:left; width:300px; background-color:#093; height:200px;">BANNER pierwszy</div>
	    <div class="banner-2" style="float:left; width:300px; background-color:#C06; height:200px;">Banner drugi</div>
   </div>

 

 

pamiętaj, aby w modules > positions

moduł html block był za modułem home slider (możesz zmieniać ich pozycję) - zwróć uwagę na to, czy zmieniasz pozycję na liście "displayTop" (która w kodzie jest hookiem: $hook_top)

Link to comment
Share on other sites

Ok.

 

Dzieki! A jak mogę zmienić rozmiar miniaturki produktów polecanych które pokazywane sa na stronie glownej?

EDIT!!!

 

Doszedłem już do tego. Po prostu zmienilem to w administracji.

natomiast chciałem zmienić przycisk "WIĘCEJ->" W polecanych na stronie glownej...

 

Znalazłem klase odpowiedzialną za to (chyba): lnk_more

Edytowałem plik style css dla tej klasy ale przycisk nadal jest taki sam...

 

Co może być powodem takiego zachowania?

 

Pozdrawiam.

Edited by magisterson (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...