Jump to content

1.5.4.1. - 1.5.5.0 frissítés


dzsar

Recommended Posts

Próbálta ezt már valaki?

 

Én a 1-click Upgrade-vel próbáltam.

 

A frissítés során az alábbiakat tapasztaltam:

- termékképek nem jelennek meg.

- egyes modulokban a css-t változtattam, így azok kapásból megváltoznak

- eltünt az admin felületen a bal sarokban fent a honlap neve, és így nehézkes a főoldalra lépni.

 

És most megyek visszaállítani :(

 

Ha esetleg valakinek van ötlete, hogy lehet ezeket orvosolni, azt előre megköszönöm.

 

addig is vigyázzatok a frissítéssel :)

Link to comment
Share on other sites

nekem a localhost vhogy nem jön be, de tárhelyen aldomain alatt elfogom végezni ismét.

Eddig én mindig élesben nyomtam a frissítést, nem volt még problémám. egyébként is mindig csinálok mentéseket. Most csak az volt a baj, hogy a tárhelyhez tartozó DB-mentést csináltam csak, de ott a visszaállításnál megakadt mindig, Míg a PS DB mentése jó lett volna, de az meg csak elöző napi volt.

Tehát ez a a tapasztalat alapján azt mondanám, hogy a fájl mentésen túl érdemes tárhelyről, és PS-ből is DB mentés készíteni.

 

Egyébként is, úgy vagyok vele, hogy az is előfordulhat, hogy a frissítőnek jó kedve van localhoston, de élesben nincs. tehát hiába van lepróbálva előtte, ha utána éppen rossz napot fogsz ki.

 

A frissítés előtti tökéletesen, akár többféleképpen mentett MENTÉS a legfontosdabb, hogy vissza lehessen állítani.

 

Mellesleg a filezilla tud olyat, hogy a fájlokat úgy másolja winyora a tárhelyről, hogy a fájl dátumokat megőrzi, és nem a másolás dátumára átírja?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Én azért szeretem localon, mert ott nincsenek szolgáltatói korlátok, de kinek mi jön be. Azt már én is megtanultam, hogy mindig mindenről mentés kell. Az adatbázissal nekem is vannak fura tapasztalataim, mert az általam készített exportot, ha vissza importálom, akkor valahol mindig elakad, de a Presta belső exportja az meg jó, lehet én csinálok rosszul valamit.

Filezilla-t már nem nagyon használok, mert egy csomó fájlt nem töltött le és ekkor áttértem a WinSCP-re és ott be lehet állítani az eredeti dátum megtartását.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Én fájlmentést vagy filezillával (total commanderrel ne csinájátok), ha a fenti linkből fakadóan túl sok kép van akkor WinSCP-vel, egyébként (ha partner a szolgáltató) akkor CPANEL-en készítek.

 

Adatbázis mentést szinte mindig phpmyadmin-ban készítek export-tal, néha (ha partner a szolgáltató) akkor ezt is CPANEL-ről.

 

 

Ha valahol elakad akkor érdemes megfigyelni hogy hol. Nem-e a szolgáltató időkorlátja kavar-e be valamit.

Ha igen akkor érdemes feldarabolni az sql-t kisebb csomagokra és úgy beadagolni Neki.

Ez használható akkor is ha erős fájlfeltöltési limit van. Teszem azt a maradiak kiszúrják a szemed egy 2 MB-os fájlfeltöltési limittel akkor vagy:

- darabolsz (ajánlom az editplus-t),

- bigdumpolsz, vagy

- total commanderrel először tar-ba, majd gz-be csomagolod a fájlokat (így kapva egy tesztsql.tar.gz kiterjesztésű, az eredetinél sokkal kisebb méretű fájlt).

 

Esetleg ezek kombinációja.

 

Szerkesztés: az először tar-ba, majd gz-be csomagolóst inkább sok fájl esetén alkalmazzátok:
ha csak 1 darab sql fájlod van akkor azt elég csak simán gz-be csomagolni, a tar lépés kihagyható.

Edited by pattila01 (see edit history)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Én a dataglobe-nál vagyok. Ott a phpmyadminban 1000MB az sql import, lehet tömörített, tömörítetlen.

Egy kis problémám abból adódott a visszaállításnál, hogy csak a tárhely adminban (nem cpanel) mentettem le a pillanatnyi állapotot, holott kiexportálhattam volna a phpmyadminban, illetve a Ps admin felületén is.

Utóbbi esetben minden tökéletesen visszamegy.

De mivel csak a tárhely adminnál tettem meg, hibára futott (1067-es) három táblánál.

Ezt azért még könnyű kezelni, mert a három táblát kivettem, szépen visszaimportáltam a maradékot, majd a hiányzó mezőket sql futtatással már be tudtam vinni.

 

winscp-t mindenképp kipróbálom. és már azzal próbálom majd aldomainen újra a frissítést. Hátha csak rossz napom volt, vagy a frissítőnek volt rossz napja :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Frissítettem localhost-on, 1-click Upgrade-el és semmi gond nem volt, hibaüzenet nélkül lefutott, minden szépen működik.

Feltolom szerverre alkönyvtárba további tesztelésre, hogy ott mit mutat, aztán lehet kap egy új "köntöst" is. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Feltöltöttem, de közben kijött az 1.5.6.0 verzió, így frissítettem arra. Aztán feltoltam szerverre, ami okozott ismét meglepetést, mert mikor beállítottam mindent és frissült a .htaccess, utána szép kis Internal 500 Server Error fogadott, de sikerült megoldani némi olvasással. Gondoltam megosztom, hátha valakinek hasonló gondja lesz.

A classes/Tools.php fájlban kell az alábbi sort kiegészíteni, nálam az 1685-ik sorban kezdődik.

// Ensure HTTP_MOD_REWRITE variable is set in environment

fwrite($write_fd, "<IfModule mod_env.c>\n");
fwrite($write_fd, "SetEnv HTTP_MOD_REWRITE On\n");
fwrite($write_fd, "</IfModule>\n\n");

Remélem tudtam segíteni. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nem pont ezzel a frissítéssel kapcsolatos, de most próbáltam meg éppen az 1-click Upgrade-et, de nekem nem működik most valamiért. Tegnap kérte a frissítést az 1.2.4-ről és az 1.2.7-re frissítette magát. Most viszont hiába kattintok a Haladó beállításokon belül rá, csak egy üres fehér oldal jön be, de a modulokon belül is, ha rákattintok a Beállítások részére, akkor is csak egy fehér oldal jön be.

Másnál is rossz most ez a verzió, vagy csak nálam?

 

A shopom, 1.5.4.0, bár szerintem nincs köze hozzá.

Edited by DarlaX (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Köszi.

Az alábbi üzenet jön ki:

Fatal error: Call to undefined method AdminSelfUpgrade::addCss() in /var/www/data1/S4-035/webshop/modules/blockproductfilter/blockproductfilter.php on line 1133

 

Ez pont az a modul, amit felraktál a hónap elején.

A jelzett sorban ez található:

$this->context->controller->addCss($this->_path . 'views/css/backstyle.css');

 

Ebben nem állítottam semmit én csak magyarítást csináltam.

 

Ha kikapcsolom a modult, akkor jó az 1-click Upgrade.

 

Maga a termékszűrő meg tökéletesen működik.

Edited by DarlaX (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Igen, az 1.5-höz valót töltöttem le.

 

Ha kikapcsolom, akkor valóban meg tudom oldani a frissítést, valamelyik este meg is csinálom. Ha esetleg időd engedi, akkor megnézheted a modult (csak azért, hogy ne legyen hibába), hogy mi a gondja, de nem sűrgős.

 

Azért, kíváncsi lennék, hogy ezt másnál is csinálja vagy csak nálam azért, mert magyarítottam?

Link to comment
Share on other sites

Megpróbáltam frissíteni a shopot 1.5.4.0-ről a legfrissebbre az 1.5.6.2.-re, de nem sikerült. :(

Tegnap éjjel sem, meg most sem.

Rákattintottam az 1-click Upgrade-en belül az Upgrade PrestaShop now ! gombra, de fél óra alatt sem csinált semmit, csak folyamatosan ezt írta ki:

 

Currently processing loader.gif
Analyzing the situation ...Shop deactivated. Now downloading (this can takes some times )...

 

download will come from https://www.prestashop.com/download/releases/prestashop_1.5.6.2.zip

md5 will be checked against 3229c53959ca0d4ab5993d935f35f5c8

 

Mi lehet a gond?

Edited by DarlaX (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

http://prestashop.keszites.net/1-click-upgrade-autoupgrade-modul/

 

Plusz: megpróbálnám könyvtárból telepíteni a legfrissebb prestashopot, nem úgy hogy ő tölti le.

Plusz: kikapcsolnék minden egyedi modult, ami nem default.

Plusz: milyen verziószámú az 1 click autoupgrade modul?

Edited by pattila01 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Köszi.

A modul 1.2.7.-es verzióju.

 

Elolvastam a leírásodat, de nekem több helyen homályos, de ez nem a te hibád. :)

 

Most újra megpróbáltam a modullal a frissítést, ami látszólag sok helyen végigfutott, de hibákat írt ki és nem frissült a shop.

 

A bal felső ablakban a következőt írta ki:

 

Restoration complete.

Analyzing the situation ...Shop deactivated. Now downloading (this can takes some times )...Download complete. Now extractingExtract complete. removing sample files...All sample files removed. Now backup files.Backup files in progress. 14365 files left

Backup files in progress. 13965 files left

 

Itt sok ilyen backup filest ír ki

 

All files upgraded. Now upgrading databaseDatabase upgraded. Now upgrading addons modules ...11 modules will be upgraded.[Ajax / Server Error for action upgradeModules] textStatus: "error " errorThrown:"Internal Server Error " jqXHR: "

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [no address given] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

"Restoring files ...16113 left to remove

 

Itt szintén sok felsorolás van.

 

Files from upgrade has been removed.Files restored. Now restoring database ...Database restoration file 000001 done. 1 left ...Database has been restored.Restoration process done. Congratulations ! You can now reactive your shop.

Restoration complete.

 

A jobb ablakban a következő kiírás van:

 

Errors

tools/geoip/GeoLiteCity.dat (size : 19450763) has been skipped during backup.

 

Az alsó ablakban ez van:

 

download will come from https://www.prestashop.com/download/releases/prestashop_1.5.6.2.zip

md5 will be checked against 3229c53959ca0d4ab5993d935f35f5c8

downloading from https://www.prestashop.com/download/releases/prestashop_1.5.6.2.zip

file will be saved in /var/www/data1/S4-035/webshop/admin035/autoupgrade/download/prestashop.zip

download directory has been emptied

Download complete.

latest directory has been emptied

using class ZipArchive ...

archive extracted

Starting to remove 26 sample files

 

Itt nagyon sok felsorolás következik... és ezzel záródik:

 

using class ZipArchive ...

archive extracted

Files restored.

Opening backup db auto-backupdb_000001_V1.5.4.0_20140223-095809-3084cf52.sql.bz2 in bz2 mode

Database restoration file 000001 done. 1 left ...

Opening backup db auto-backupdb_000002_V1.5.4.0_20140223-095809-3084cf52.sql.bz2 in bz2 mode

Database restoration file 000002 done.

Database has been restored.

End of process

 

 

Na, itt most megállt a tudományom. Esetleg megpróbálhatom backup kérése nélkül, ahogy írtad.

 

Esetleg marad a mostani shop verzió. :)

Link to comment
Share on other sites

Kapcsold ki backupot, nem kell az. Valamint próbáld meg könyvtárból telepíteni, ne ő töltse le.

A letöltött könyvtárnak adj 777 chmod-ot (összes fájlnak), ha már benne van a prestashop könyvtár.

 

Nézzük meg így mit csinál.

 

Azokat a modulokat amik nem a prestashophoz tartoznak alapból, kikapcsoltad vagy törölted?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kikapcsoltam a backupot, de most csak agonizál, mint ahogyan tegnap írtam.

Igazából már nem tudom, hogy mely modulokat telepítettem úgy, amik nem a Prestashophoz tartoznak, de biztos nincs sok. A tiedet kikapcsoltam.

 

Ezt a könyvtáras frissítést még nem csináltam.

Elolvastam amit erről írtál, de azért lenne 1-2 kérdésem.

 

Amit letöltöttem a szerverről prestashop_1.5.6.2.zip-et, abban van a prestashop könyvtár és egy Install_PrestaShop.html fájl.

Ha jól értem, akkor a prestashop könyvtárban lévő fájlokkal írjam felül a szerveren lévő ugyanolyan fájlokat, majd másoljam be a gyökérbe a Install_PrestaShop.html fájlt és indítsam el ezt a fájlt?

 

Ha igen, akkor mikor lefutott a telepítés, akkor töröljem a jelenlegi átnevezett admin mappát, majd az új admin mappát nevezzem át arra, amit töröltem. Utána elvileg jó lesz minden.

 

Sajnos nekem nem erősségem az adatbázis, ezért félek így ettől a telepítéstől.

Esetleg van egy ismerősöm, aki jártasabb benne, inkább szóljak neki, hogy jöjjön el segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Neem, nem egyről beszélünk.

Egy perc és leírom mit csinálj.

 

 

 

 

 

 

 

Tehát:

Menj be a modulba. Jobb oldalon: More options (expert mode) katt rá.

Channel-nél válaszd ki azt hogy: Local directory

 

azt a helyet, amit ír (/admin/autoupgrade/latest/prestashop/ ) keresd fel ftp-n (ha nincs a latest mappában a "prestashop" mappa akkor majd másold be a prestashop mappát, amiben minden fájl van (amit letöltöttél és zip-ből kicsomagoltál).

Tehát a lényeg hogy az autoupgrade/latest/ mappában benne legyen az a prestashop mappa, amit te a letöltött zip-ből kicsomagoltál.

 

verziónak írd be a legfrissebbet (1.5.6.2), és mentsd el.

 

Ezek után próbáld meg frissíteni (backup-al és nélküle is nyugodtan). Most kihagyja a letöltési lépést.

Edited by pattila01 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Szuper!

 

Megcsinálta így, elvileg minden meg van.

Monjuk egy csomó minden angolra váltott, de mindjárt megpróbálom az elmentett magyarítást visszarakni, remélem jó lesz úgy.

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. Ha valamiért elakadok még, akkor sikítok! :)

Link to comment
Share on other sites

Backuppal.

 

Egyelőre látszólag olyan problémám van (default témát használok), hogy a felső sáv nelcsúszott jobbra, azaz széthúzza a lapot.

A keresés mezőm is szélesebb lett, belelóg a kosár részbe.

Elmentettem a frissítés előtt a default mappámat, most azt próbálom felülírni a szerveren. A fordítások jók lettek, de ez a felső sáv még nem. Az is átváltott feketére (nekem kék volt), de valahogy csak visszavarázsolom. :)

Link to comment
Share on other sites

Be volt állítva, hogy ne frissítse, de valamilyen szinten mégis belenyúlt. :(

 

Ez a felső horizontális menű mégis elcsúszott jobbra, hiába tettem vissza a régi fájlokat és a színe is átváltozott. Az Emailt küldök gomb is fekete lett, meg a keresés gomb is. Lehet, hogy ezek máshol lettek beállítva? Már nem emlékszem rá, hogy hol állítottam be, de keresem. :)

Link to comment
Share on other sites

Sikerült mindennek visszaállítani a színét, de felső horizontális menü pozicionálását nem. :(

 

A pozicióknál nem találtam olyan lehetőséget, hogy középre vagy balra igazítás. Valamit még lehet, hogy felül kéne írnom, de nem tudom, hogy mit.

Link to comment
Share on other sites

pozicionálásnál nincs olyan hogy balra vagy jobbra igazítás.

Valószínű egy modul beette magát abba a hook-ba ahol a menü is van, és kitúrta. Ezért csúszik el.

 

Ez a valószínűbb, de lehet hogy más a hiba. Egy weboldal linket tudnál dobni?

 

A menü valószínű a top of pages-ben vagy a header-ben lesz. Ott próbáld meg feljebb vagy lejjebb pozicionálni.

Link to comment
Share on other sites

http://webshop.kennelklub.hu/index.php

 

top of pages-t és a header-t hol találom?

 

Közben felülírtam a régi shop css könyvtárával az újét, de nem történt változás.

A gyökérben lévő header.php felülírása sem hozott eredményt. :(

 

Sajnos hiába próbálkoztam több mindennel, nem sikerült a sort előre vinnem.

A css-ében egyelőre átírtam a hosszát, azaz rövidebbre vettem, hogy ne lógjon ki, de ez nem végleges megoldás, ez csak addig lesz így míg nem jövök rá, hogy hogyan kell a helyére tenni. Itt a css-ben nem találtam arra lehetőséget, hogy a helyére tegyem, ráadásul ez a régi css, ami jó volt előtte is.

 

Ha valakinek van egyébb ötlete, azt szívesen fogadom. :)

Edited by DarlaX (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Köszi.

Nekem is gyanús, hogy lejebb van, de nem tudom, hogy mitől. A frissítés előtt jó volt. Nem tudom, hogy már melyik régi fájlt tegyem vissza, hogy jó legyen. Már több css  és egyéb fájllal próbálkoztam, de nem lett jobb. :(

Link to comment
Share on other sites

Menj a modulokba, keresd ki ezt a menüt. Ha megtaláltad, menj a beállításaiba. Ha ott vagy, fent lesz egy "Manage hooks" link, kattints rá. Ez ki fogja adni hogy ez a modul melyik hook-okban van benne. Tehát: görgesd végig az egérrel az egész lapot, és írd ide Nekem melyik hook-okban van benne a modul.

 

Pl.: Top of pages - 1 Module  [This hook displays additional elements at the top of your pages] (Technical name: displayTop)

 

vagy: 

 Pages header - 1 Module  [This hook displays additional elements in the header of your pages] (Technical name: displayHeader)

 

az összes hook nevét dobd be ide amiben megtalálod (elég a technikai neve).

Edited by pattila01 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oks, ezekből töröld ki:

 

"actionObjectManufacturerAddAfter - 1 Modul

actionObjectSupplierAddAfter - 1 Modul"

 

Nem kell hogy ezekben benne legyen.

 

Ha megvan, akkor a fenti két hook-ról (category modification és top of pages) készíts print screent, hogy lássam hol helyezkednek el a többi modulhoz viszonyítva. Ezt már külön menüpontban kell: modulok => pozíciók.

Itt keresd ki a category modification-t és a top of pages-t, készíts róluk képet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Category modification-ben a felső horizontális menü első helyen legyen (mozgasd át), tehát a kategóriák blokk helyén legyen,

 

Top of pages-ben pedig az utolsó helyről mozgasd át az 5-ös pozícióba felső horizontális menüt (mostani keresőmotor kulcsszavak helyére),

 

és nézd meg történt-e változás az oldalon.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Épp ez az, hogy nem tudom odavinni. Most jelenleg jó sorban van, de nem ér ki bal oldalra, mióta a shoppot frissítettem. Azóta itt kezdődik, ahol most van, bármit csinálok. :(

 

Arról a sorról van szó, amelyikben ott van, hogy Home, Szállítási feltételek.

Ennek ott kéne kezdődnie mint a Kategóriák menü.

 

Lehet, hogy ha a logót feljebb tudnánk vinni, akkor kiérne, de az sem biztos.

Edited by DarlaX (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Közben azt vettem észre, hogy a Termékszűrőnek a két gomján a betűnagyság megnőtt, így elég csúnya.

Ugyanígy megnőttek a betűk némelyik terméknek az infón belüli részénél egyes szövegrészek. Ezeknek melyik részen lehet állítani a nagyságát? Próbáltam visszarakni css-eket, de nem történt változás. :(

Link to comment
Share on other sites

Van arra mód, hogy visszarakjam az 1.5.4.0-ás verziót az 1.5.6.2-ről?

Meg van a hivatalos letöltés is zip-ben és van backup is ha kell.

Mi a módja?

Mennyire komplikált visszarakni?

Elég, ha a lementett backup-ot simán visszamásolom és felülírom a mostani fájlokat, vagy másképp kell csinálni?

Közben frissítettem árakat. Azok megmaradnak, ha sikerül visszarakni az előző verziót, vagy újra át kell írnom őket?

 

Köszi előre is.

Edited by DarlaX (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...