Jump to content

Slovenčina - pomoc


tomes

Recommended Posts

Ďakujem za pomoc. Prezraď mi prosím, že ako to mám nahrať? Skúšal som uplodovať v BO, ale vypíše mi, že archív nemohol byť rozbalený. Potom som skúšal tak, že som rozbalil a uplodoval som priamo do podadresára FTP translations. Neide. Vedel by si mi prosím poradiť? Vopred ďakujem

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ano vytvoril som, pridal vlajku, pridal obrazok a aj tak to nefunguje,

bohuzial po anglicky neviem :red:


Pri inštalovaní slovenčiny som mal tiež vždy problém. Riešením bolo nastavenie všetkých súborov po inštalácii a pridaní Slovenského jazyka na CHMOD 777. Vyzerá to tak, že pri rozbaľovaní keď skript narazí na nezapisovateľný súbor tak sa ukončí a vypíše hlášku že súbor sa nedá rozbaliť.

Ďalším problémom s ktorým som sa stretol bolo, že cez FTP klienta som nevedel jednoducho zmeniť CHMOD pri súboroch vytvorených skriptom pri inštalácii alebo po nej. Tieto súbory som musel zmeniť pomocou skriptu. Pre menej zdatných takýto súbor pripájam v prílohe. Samozrejme pred spustením je potrebné v ňom zmeniť adresár kde chcem zmeniť CHMOD a prístupové údaje k databáze.
Potom inštalovanie Slovenčiny išlo v pohode.
Po ukončení inštalácie z bezpečnostných dôvodov je potrebné práva adresárov (755) a súborov(644) zmeniť.

chmod.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tiež mám tento problém a neviem čo s tým... Jazyk je úspešne vytvorený, keď si pozriem preklad - všetky časti prekladu sú v poriadku preložené, oprávnenia súborov som pre istotu nastavila na všetko 777, anglický jazyk som zakázala takže funkčný je len ten slovenský, ibaže v obchode - vo Front Office mám stále anglické texty (až na nejaké výnimky). Neviete v čom ešte môže byť problém?

Link to comment
Share on other sites

Tiež mám tento problém a neviem čo s tým... Jazyk je úspešne vytvorený, keď si pozriem preklad - všetky časti prekladu sú v poriadku preložené, oprávnenia súborov som pre istotu nastavila na všetko 777, anglický jazyk som zakázala takže funkčný je len ten slovenský, ibaže v obchode - vo Front Office mám stále anglické texty (až na nejaké výnimky). Neviete v čom ešte môže byť problém?


Na chvíľu si zapni ešte modul Výber jazyka pre Front end a prepni z anglického na slovenský. Následne ho môžeš vypnúť alebo odinštalovať.
Link to comment
Share on other sites

Dokonca už aj to som skúšala, nepomohlo... Len jediná vec, práve som začala konkrétne problematické slovné spojenia prekladať priamo v .tpl súboroch príslušných modulov - totiž práve to ma hnevalo - "Informations", "Categories", "My account", "My orders" atd. - tie zostávali stále anglické. Takže vyriešené by to už aj bolo, ale keby niekoho napadlo, prečo práve preklad týchto slovných spojení mi nepreložilo, v budúcnosti by to určite pomohlo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ano vytvoril som, pridal vlajku, pridal obrazok a aj tak to nefunguje,

bohuzial po anglicky neviem :red:


Pri inštalovaní slovenčiny som mal tiež vždy problém. Riešením bolo nastavenie všetkých súborov po inštalácii a pridaní Slovenského jazyka na CHMOD 777. Vyzerá to tak, že pri rozbaľovaní keď skript narazí na nezapisovateľný súbor tak sa ukončí a vypíše hlášku že súbor sa nedá rozbaliť.

Ďalším problémom s ktorým som sa stretol bolo, že cez FTP klienta som nevedel jednoducho zmeniť CHMOD pri súboroch vytvorených skriptom pri inštalácii alebo po nej. Tieto súbory som musel zmeniť pomocou skriptu. Pre menej zdatných takýto súbor pripájam v prílohe. Samozrejme pred spustením je potrebné v ňom zmeniť adresár kde chcem zmeniť CHMOD a prístupové údaje k databáze.
Potom inštalovanie Slovenčiny išlo v pohode.
Po ukončení inštalácie z bezpečnostných dôvodov je potrebné práva adresárov (755) a súborov(644) zmeniť.



Tak taká jedna otázka...možno si pomyslíš že som úplný amatér, ale mám to stiahnuté, mám to rozbalené, mám to prepísané na moje atribúty a teraz čo s tým? Hodiť to do root cez FTP alebo kam?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdravím. Instaloval jsem nyní slovenský language pack do presty a měl jsem stejný problém jako tady byl uváděn. Tedy po korektním vytvoření slovenského jazyka, nahrátí vlajky a no-image obrázku se při importu stále zobrazovala chyba. Řešení: Klikněte v BO na odkaz languages - u jazyka sk je vykřičník. kliněte na edit -> zobrazí červeně co se nepodařilo naimportovat. Na uvedený adresář nastavte práva 777. Pokud to nepomůže, musíte nastavit práva 777 i na nadřazené adresáře. Jakmile u uvedených adresářů označených červeně práva nastavíte, projde import language packu korektně. Snad to někomu pomůže.

Link to comment
Share on other sites

Ani bych neřekl. Problém na straně poskytovatele hostingu rozhodně není. Při instalaci některých souborů/složek na FTP se tyto soubory/složky vytváří s takovými právy, že uživatel nemá na uvedeném adresáři oprávnění měnit práva. To je ten důvod. Takže pokud má nadřazený adresář práva blbě a nemůžeš ty práva změnit, importovaný adresář s jazykovou mutací podědí práva stejně blbě. Je jednoduché obvinit poskytovatele, ale realita je trochu jiná. Já shodou okolností pro jednoho poskytovatele pracuju, tak jsem se s tímto samozřejmě už setkal. Je pravda že pouze u presty. WP ani Magento tento problém (co vím) neměl. Jen závěrem. Jestli existuje poskytovatel hostingu, který umožňuje nějakým způsobem změnit práva i tehdy, kdy k tomu uživatel FTP práva nemá, tak bych si k nim nikdy nic neumístil. :-D

Link to comment
Share on other sites

..ja neviem či si ma nepočúval, alebo nevieš čítať alebo sa na niekoho hráš.
Ale tento problém bol vyriešený, typy jeho odstránenia ktoré si nám ty tak pracne vysvetlil sú známe aj tomu kto v prestashope robí prví deň. Tak pozdravuj české fórum a ahoj.

P.S: Hostingov, ktoré s týmto majú problém je mnoho, ale to svedčí o tvojej hlbokej neinformovanosti.

Link to comment
Share on other sites

..ja neviem či si ma nepočúval, alebo nevieš čítať alebo sa na niekoho hráš.
Ale tento problém bol vyriešený, typy jeho odstránenia ktoré si nám ty tak pracne vysvetlil sú známe aj tomu kto v prestashope robí prví deň. Tak pozdravuj české fórum a ahoj.

P.S: Hostingov, ktoré s týmto majú problém je mnoho, ale to svedčí o tvojej hlbokej neinformovanosti.


Relax. ;-)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Zdravím,

 

Nainštaloval som slovenčinu, a všetko bolo pekne preložené. Avšak stiahol som si free tému nahral cez ftp, zmenil v administrácii. No a stalo sa mi, že niektoré veci sa zmenili späť do angličtiny...

Neviete niekto poradiť ako to ošetriť?

 

Vopred vďaka.

post-339877-0-13595800-1331967786_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

V každej theme máš ešte zložku lang a tá ma jazykové formácie.Tam najdeš jazyky v ktorých je lokalizovaná tá tvoja téma prelož si to sám a máš to. :rolleyes: Okolo 700 riadkov. Alebo si vyskúšaj porovnať z defaultnej témy sk a nakopíruj ju tam.Hádam ty to pomôže.Zalohuj pred.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ahoj,

kde jsi tu Slovenštinu sehnal?

Děkuji

 

Zdravím,

 

Nainštaloval som slovenčinu, a všetko bolo pekne preložené. Avšak stiahol som si free tému nahral cez ftp, zmenil v administrácii. No a stalo sa mi, že niektoré veci sa zmenili späť do angličtiny...

Neviete niekto poradiť ako to ošetriť?

 

Vopred vďaka.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...