Jump to content
  • 0

Prestashop 1.5.5 została wydana!


vekia

Question

73 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Zaktualizowałem dla sprawdzenia:

1. Aktualizacja z 1.5.4.1 z domyślnym szablonem - wszystko OK całe 3 minuty trwa:)

2. Z 1.5.4 obcy szablon, też kilka minut trwa, ale zauważyłem kilka błędów - nie działa "edycja na żywo" błąd 404 (to spore utrudnienie), blok "nowe produkty" nie wyświetla nic na stronie (dopiero po wpisaniu następnych nowych zaczyna je wyświetlać) to raczej minimalny problem do przełknięcia i to na pewno wina szablonu, ponieważ domyślny wymiata jak trzeba. Żadnych innych błędów nie zauważyłem :), ale jeśli ktoś aktualizuje na własny szablon to radzę przetestować...

Nowe opcje w Panelu OK - na pewno bardzo przydatne - WIELKIE DZIĘKI DLA TWÓRCÓW :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

u mnie wyglada tak

widze ze nie tylko ja mam z tym problem

 

http://www.prestasho...alizar-el-pago/

Spróbuj wyczyścić przeglądarkę,.. ja po pierwszej aktualizacji w Chrome w ogóle nie miałem dostępu do sklepu. dostałem komunikat o niezgodnym ciastku "N", a na explorerze wszystko działało. Po wyczyszczeniu cookies wszystko wróciło do normy.

Nie pamiętam ale chyba po uaktualnieniu sklepu wyskakuje też komunikat o czyszczeniu pamięci..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

czyscilem przegladarke, czyscilem smarty

probowales zlozyc zamowienie po aktualizacji ???

 

po wylaczeniu maili sklep dziala poprawnie

No nie wiem, ja zaktualizowałem działający sklep, sprawdziłem wszystko, parę zakupów (wszystko działało, płatności transferuj i przelewy24 też), z pocztą też było ok włącznie z nowym powiadomieniem, które pojawiło się w opcjach. Wszystkie dochodziły w obie strony, zakupy w sklepie też ok. Problem miałem tylko z brakiem "edycji na żywo" w szablonie bo w moim nie działa ta opcja (w domyślnym jest ok) - i wróciłem do starej wersji... Wydaje mi się, że nie powinno być żadnych problemów ze zgodnością bo zmiany są w większości tylko w panelu. może jakiś moduł dograny powoduje konflikt?
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tłumaczenia niektóre są jeszcze lepsze niż poprzednio.

Ale jeśli poprawiałeś coś w szablonie domyślnym i chcesz aby to zostało to musisz na dole zaznaczyć aby nie aktualizować szablonu domyślnego bo wszystko Ci pozmienia (no ale szablon zostaje wtedy stary i pokazuje potem chyba około 500 niezaktualizowanych plików) ...

To samo jest z e-mail - też jest opcja do wyboru wgrać nowe czy zostawić stare...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, posiadam sklep www.cudownaplaneta.pl od 6 miesięcy na presta najpierw 1.5.3 było w miarę po instalacji 1.5.4.1 do dziś nie działa mi ship to pay, czyli przy wyborze wysyłki kurierskiej powinny pojawić mi sie dwie opcje płatności: 1. przelew bankowy i 2.przelewy24 a pojawiją się wszystkie, przestał działać Cache - jak włączam tą opcję to sklep chodzi kilka razy wolniej - Proszę o info czy nowa wersja poprawi te błędy - czy sklep chodzi faktycznie szybciej ? poprostu czy warto - na czym polega nowa opcja dostawy?

z góry dzięki za info

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Co konkretnie aktualizuje ? Jeśli zaktualizuje mi moduły i tpl'e to mam robotę od nowa :(

Moduły aktualizuje tylko te domyślne dołączone do Presty - obcych nie. Tpl to chyba tylko w domyślnym motywie, a jeśli używasz takiego to możesz wyłączyć jego aktualizację w 1-Click <_<
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, posiadam sklep www.cudownaplaneta.pl od 6 miesięcy na presta najpierw 1.5.3 było w miarę po instalacji 1.5.4.1 do dziś nie działa mi ship to pay, czyli przy wyborze wysyłki kurierskiej powinny pojawić mi sie dwie opcje płatności: 1. przelew bankowy i 2.przelewy24 a pojawiją się wszystkie, przestał działać Cache - jak włączam tą opcję to sklep chodzi kilka razy wolniej - Proszę o info czy nowa wersja poprawi te błędy - czy sklep chodzi faktycznie szybciej ? poprostu czy warto - na czym polega nowa opcja dostawy?

z góry dzięki za info

czy warto? poczekamy pewnie trochę i się okaże. Wydaje mi się, że z Prestą nie będzie problemu, problemy pojawią się raczej ze zgodnością motywów i modułów.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

dlatego dobrze będzie jak zgrasz wszystkie modyfikacje do katalogu z templatka, .tpl do katalogu /modules/

.cssy do /css/ a js do /js/

 

no i oczywiscie zmiana nazwy templatki z default na inna, np. my_default

 

wowczas bedizesz mial pewnosc ze zmiany w plikach .tpl css js nie zostana nadpisane

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Katalog z szablonem default pozostał niezmieniony.

Zmian dokonywałem wyłącznie w /themes/mojszablon oraz ../modules

 

Więc pytanie właściwe brzmi: czy nowy upgrade modyfikuje moduły z katalogu ../modules

 

Zapytam cię jeszcze gdzie mogę znaleźć tutorial odnośnie upgrade'u do nowej wersji..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tak, upgrade modyfikuje pliki z katalogu modules

możesz się przed tym uchronić robiąc tzw. override, tj. musisz skopiować pliki .tpl modułów (css i js również) do katalogu z Twoim template.

 

jak to zrobisz, mimo iż katalog /modules/ zostanie napisany, Twoje zmiany będą bezpieczne i zostaną nie ruszone.

 

więcej informacji na ten temat uzyskasz tutaj: http://doc.prestashop.com/display/PS15/Overriding+default+behaviors#Overridingdefaultbehaviors-Overridingamodule%27sbehavior

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Biorąc pod uwagę np. taki katalog ../modules/blocktopmenu mam skopiować pliki:

 

- blocktopmenu.tpl

- hoverIntent.js

- superfish-modified.js

- superfish-modified.css

 

do katalogu /themes/mojszablon/ ? Czy też mam zastosować taką ścieżkę?

 

/themes/my_theme/modules/my_module/views/templates/front/

Edited by syngress (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

blocktopmenu.tpl

themes/szablon/modules/blocktopmenu/blocktopmenu.tpl

 

superfish-modified.css

themes/szablon/css/modules/blocktopmenu/css/superfish-modified.css

 

hoverIntent.js, superfish-modified.js

themes/szablon/js/modules/blocktopmenu/js/hoverIntent.js

themes/szablon/js/modules/blocktopmenu/js/superfish-modified.js

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Całe szczęście, że zrobiłem niewiele w związku z modyfikacją obecnej wersji. Kolejny raz dziękuje Vekia za pomoc.

 

Gdzie znajdę howto dotyczące upgrade'u do nowej wersji ?

 

Ok, mam:

http://doc.prestashop.com/display/PS15/Automatic+update

http://doc.prestashop.com/display/PS15/Manual+update

 

Czy mogę używać tego narzędzia do najnowszej wersji ?

http://addons.prestashop.com/en/administration-tools-prestashop-modules/5496-1-click-upgrade-autoupgrade.html

Edited by syngress (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam. Aktualizowałem poprzez 1 -click. Wyskoczył taki oto error:

"[ERROR] SQL 1.5.5.0 1060 in ALTER TABLE `ps_log` ADD `id_employee` INT(10) UNSIGNED NULL DEFAULT NULL AFTER `object_id`: Duplicate column name 'id_employee'Warning detected during upgrade."

 

Co można z tym zrobić? Czym się zainteresować i jak naprawić? Sklep niby na 1 rzut oka działa ok.

 

Proszę o pomoc i przetłumaczenie tego na zrozumiały język.

Edited by kerami82 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam. Aktualizowałem poprzez 1 -click. Wyskoczył taki oto error:

"[ERROR] SQL 1.5.5.0 1060 in ALTER TABLE `ps_log` ADD `id_employee` INT(10) UNSIGNED NULL DEFAULT NULL AFTER `object_id`: Duplicate column name 'id_employee'Warning detected during upgrade."

 

Co można z tym zrobić? Czym się zainteresować i jak naprawić? Sklep niby na 1 rzut oka działa ok.

 

Proszę o pomoc i przetłumaczenie tego na zrozumiały język.

To jest raczej ostrzeżenie nie błąd, jak dobrze mi się wydaje dotyczy jakiegoś podwójnego wpisu w tabeli (ale mogę się mylić). Jak szperasz trochę w bazach to spróbuj to sprawdzić. W wersji 1.5.4.1 "lubiły" zduplikować się SHOP NAME i MAIL NAME było też o tym na tym forum wcześniej. W efekcie nie dało się zmienić nazwy ani maila sklepu - po usunięciu wpisu w bazie wracało do normy.

Radził bym znaleźć problem jeśli taki jest bo jak zazwyczaj bywa zaskoczy cię w najmniej odpowiednim momencie <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 0

polecenie ALTER TABLE w mysql oznacza "zmień tabelę", w przytoczonym przypadku mowa o tabeli ps_log. Polecenie próbuje dodać do tabeli pole id_employee. W wersji 1.5.4.1 i wcześniejszych pole to nie istniało, dopiero wersja 1.5.5 wprowadza id pracownika jako element tej tabeli.

 

Wygląda na to, że aktualizacja utworzyła to pole, po czym spróbowała ponownie je utworzyć. No i wywaliło błąd, bo nie da się utworzyć dwóch pól o tej samej nazwie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No to zgadza się bo baza pochodziła z wcześniej zaktualizowanej presty do 1.5.5. Miałem problem z mailami. Wróciłem do 1.5.4.1 ale baza postałą z 1.5.5 po konwersji. Pozniej postanowiłem spróbować jeszcze raz. Poszła aktualizalizacja i pojawił się ten warning. Teraz działa mi prawie wszystko (cały czas testuje). Na pewno mam problem z komentarzami do produktów.

To co u innych tutaj.

Tylko nie wiem czy przed aktualizacją mi to działało. Sklep dopiero powstaje.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czy tylko ja mam coś kopnięte, czy jest to błąd w 1.5.5.0 ?

Sprawa dotyczy filtrów nawigacyjnych w panelu administracyjnym - nie mogę rozwinąć drzewa kategorii żeby dodać filtr do specyficznej kategorii - mam tylko kategorię główną do zaznaczenia i tyle.

Może ktoś sprawdzić u siebie ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sprawdzam na testowym sklepie i jest tak jak piszesz, wybrać można tylko Home. Według mnie coś jest nie tak po stronie sklepu ponieważ nie działają też przyciski "zwiń wszystko, rozwiń wszystko, zaznacz wszystko, odznacz wszystko".

W 1.5.4.1 wszystko działa normalnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No i lipa. Nadal brak zdjęć w produktach. Wszystko poczyszczone a jak robię wygenerowanie ponowne zdjęć to wyskakuje prawie 200 błędów że nie ma takich zdjęć.

( Original image is missing or empty (/home/.x./public_html/sklepamtak/img/p/3/3.jpg) )

aktualizacja usuneła zdjęcia i całe adresy do nich.

W backofice/produkty też znikneły wszystkie fotki.

Edited by martprint (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A próbowałeś przełączyć na szablon domyślny??

Może moduły te z Leo źle działają?

Jak masz możliwość "cofnięcia sklepu", to może w 1.5.4.1 przełącz na domyślny szablon i wtedy zrób 1-click.

Szczerze to nie spotkałem nigdy takiego problemu aktualizując z 1.5.4. Z 1.4 prędzej bo niektóre moduły nie są zgodne ale z 1.5.4 to prawie to samo.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Proponował bym aby przed aktualizacją zmienić system przechowywania zdjęć
Preferencje >Zdjęcia
Robiłem dwie próbne aktualizacje z 1.4.11 w jednej miałem stary system zdjęć zgubiłem 4
A przy aktualizacji z nowym systemem zdjęć zostały wszystkie.
Może warto by przetestować. Aktualizacji 1.5.4 do 1.5.5.0 nie testowałem.
W nowym prestashop 1.5.5.0 nie ma już dwóch opcji przechowywania zdjęć.
Została tylko ta nowsza.

Przypominam o kopi sklepu przed zmianami.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Przy drobnym triku da się zrobić aktualizację systemu przechowywania zdjęć w PS 1.5.5.0:

W \controllers\admin\AdminImagesController.php należy odszukać:

$this->display_move = (defined('_PS_CREATION_DATE_') && strtotime(_PS_CREATION_DATE_) > strtotime('2013-03-26')) ? false : true;

i zmienić datę na późniejszą od daty instalacji np:

$this->display_move = (defined('_PS_CREATION_DATE_') && strtotime(_PS_CREATION_DATE_) > strtotime('2013-10-26')) ? false : true;

Może się komuś przyda.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Przy okazji wersja 1.5.5.0 ma sporo błędów wieku dziecięcego:

nie da się ustawić filtrów layered  dla specyficznych kategorii - błąd w plikach \js\jquery\plugins\fancybox\ - po podmianie z wersji 1.5.4.1 działa ok.

Brak przydzielania rabatów dla grup klientów w kategoriach - zawsze jest zerowy rabat pomimo poprawnych ustawień

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ja mam wrażenie, że wraz z każdym update błędów przybywa... ubolewam nad tym i zastanawiam się dokąd to wwszystko zmierza :/

 

w 1.6 core nie będzie zmieniany, nowy będzie jedynie responsywny template - więc w przypadku 1.6 grę wchodzą jedynie "łatki" dla bieżących problemów. A jak to się kończy - widzimy na przykładzie 1.5

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Oczywiście lecz niedługo dotrwamy do wersji 1.9 czy wyższej i co one wniosą NIC !, w koło to samo zmiana wyglądu skórki, trochę dodatkowych nie potrzebnych modułów i tyle. No może kilka małych zmian (poprawek z poprzednich wersji) ale czy na lepsze ?!! Tego nikt nie wie :)B)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie martw się :)  Wieść niesie, że w 1.9 ma być doinstalowana długowłosa blond ekspedientka (chyba z Francji, ale jeszcze nie wiedzą - testują) , która z szerokim uśmiechem przeskanuje towar z koszyka ;) Co ważne w domyślnym motywie z comiesięczną aktualizacją... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Aktualizacja do 1.5.5 była moją pierwszą aktualizacją presty. Nauczyła mnie tego, że jak się zmienia cokolwiek poza katalogami /themes/ i img/ to można być pewnym, że po aktualizacji nie będzie po tym śladu. Poleciało wszystko, włącznie z modułami, zmodyfikowanymi szablonami w ich katalogach i ich tłumaczeniami, do tego sporo modyfikacji core i co najgorsze - tłumaczenia główne i skrypty. No i z okazji zupełnie dużej wersji fancyboxa zrobił się też koszmarek z szablonami. No ale tak się zdobywa doświadczenie - w chwile po tym gdy było potrzebne :)

 

Gdyby nie GIT i Diff to bym się chyba pochlastał. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie wiem jak wy robicie tą aktualizację ,ale mnie jakoś nic nie poleciało. Warto zrobić kopię, ale komu się chce :)B)

A Template w jakiś sposób można dopasować. No chyba że robicie kopie z 1.3 do 1.5 to wtedy templatka leci jak diabli. Porozjeżdżana w cały świat. Z 1.5.4.1 do 1.5.5.0 nic się nie zepsuło.  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zaktualizowałem dla sprawdzenia:

1. Aktualizacja z 1.5.4.1 z domyślnym szablonem - wszystko OK całe 3 minuty trwa:)

2. Z 1.5.4 obcy szablon, też kilka minut trwa, ale zauważyłem kilka błędów - nie działa "edycja na żywo" błąd 404 (to spore utrudnienie).

Komentuję sam siebie - ale problem się rozwiązał :)

W aktualizowanym sklepie utworzony był przyjazny adres dla strony "index". Po aktualizacji do 1.5.5 ten adres dopisał się do adresu linku "edycja na żywo" i dlatego był błąd 404. Po skasowaniu przyjaznego URL dla index wszystko wraca do normy i edycja działa... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dobry zwyczaj, nie upgrade'uj nie pożyczaj ! :)

No właśnie,

miałem problem z zawartością maili do klienta, w multistore (3 sklepy) w 1.5.4.1 oraz nie było obrazków produktu, w podsumowaniu zamówienia, ze sklepu nr 2 i nr 3, więc zrobiłem upgrade do 1.5.5 i...

mam zdjęcia ale nie mam żadnych Maili (powiadomień) :angry:  (???!!!) czary... ? :D

Nie wiem, czy wrócić do 1.5.4.1 (czyli niepełnych maili do klienta) czy walczyć z nowymi będami? 

 

Victoria!

mam maile (powiadomienia) ale niestety nadal brak w potwierdzeniu do klienta cen jednostkowych ze sklepu nr 2 i nr 3 jedynie są z tego z którego finalizowałem zamówienie... :(

 

Pomocy !!!

Edited by waldwap (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

mam problem z upgrade do 1.5.5 z 1.5.4.1 wyskakuje błąd:  :(

 

error for coping /404.php

error when trying to update /404.php

oraz wychodzi okienko javascript pytajace o restore V1.5.4.1..................

 

Czy po update zostaną moje wpisane produkty itp?

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...