Jump to content

Towarowanie Prestashopu za pomocą Aukcji Allegro


egzer

Recommended Posts

Witaj,

Miałem ostatnio podobne zapytanie od mojego znajomego. Jakoś szybko jednak zrezygnował z tego pomysłu tj. importu produktów z Alledrogo do swojego sklepu.

 

W moim przekonaniu powinno się skupić raczej na eksporcie produktów ze sklepu do Allegro niż w drugą stronę. Pewne oprogramowanie sklepu pewnej duuużej firmy hostingowej w Polsce udostępnia coś takiego ale robi to w sposób tak nieudolny że aż dziw bierze że ktoś to wymyślił w takiej postaci. Owszem import działa super, ale cały opis jest rozjechany a winny jest kod #user_field poprzedzający znaczniki css w importowanym kodzie szablonu aukcji.

 

Poza tym po co importować aukcje z ich opisami, tabelkami, linkami Alledrogo? Wyglądało by to co najmniej karykaturalnie. Ktoś wchodzi do opisu przedmiotu w sklepie i widzi szablon Alledrogo z linkami Komentarze, O mnie, Dodaj do ulubionych ;) Ok. Masz 1000 aukcji, importujesz wszystko i potem każdą z osobna poprawiasz w kodzie aby usunąć linki do Alledrogo i inne elementy? Chciałbym to zobaczyć ;)

 

Jeśli też jako klient zobaczył bym ze sklepu online odnośnik do aukcji to zakupu dokonał bym na aukcji bo po zakupie chociaż można wylać na sprzedawcy trochę żółci zalegającej na wątrobie w razie jeśli coś nie przebiegnie po myśli ;)

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się że rozjaśniłem tę kwestię.

Ja bym na Twoim miejscu skorzystał z wbudowanej funkcjonalności importu z pliku CSV.

Przygotowujesz sobie plik .xls z odpowiednimi tabelami, zapisujesz do postaci pliku .csv i importujesz do sklepu. Istnieje bardzo dużo możliwości określenia pól. Nazwa, opis, indeks, cena, dostępność, znaczniki meta i wiele innych!

http://www.inmotionhosting.com/support/edu/prestashop-15/advanced-parameters/csv-import

Link to comment
Share on other sites

Dzięki śliczne za linka i rozjaśnienie kwestii...chyba właśnie tak zrobimy :)

 

jeżeli chodzi o pliki CSV nie wiem jak z samego allegro ale jest funkcja ale z ms.allegro.pl jest to nowe narzędzie od grupy allegro które na pewno ma taką możliwość.

 

Przy okazji mam pytanie bo nie wiem czy zakładać nowy temat.

 

Chodzi mi o moduł kurierski siódemki są różne opcje na internecie jedne tańsze drugie droższe...czym to się tak na prawdę różni...w co warto inwestować?..a może jest jakiś darmowy warty uwagi...dopiero raczkuje w preście i ogólnie w e-comerce i nie wiem jak to ugryźć :)

Edited by egzer (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

kisweb mówiąc o linkach do allegro miałeś na myśli szablon aukcji?

 

Chodziło mi o linki funkcjonalne Alledrogo typu Strona O mnie, Kontakt poprzez Allegro, Dodaj do ulubionych, Wszystkie przedmioty sprzedającego, które to linki znajdują się w praktycznie każdym szablonie aukcji w jego "menu"

 

Jakby ktoś umiał zrobić taki import który rozpoznawał by jakiś specjalny customowy znacznik z opisu i importował (odcedzał) tylko do sklepu tylko to co się w nim znajduje to było by supcio ;)

np. tylko opis przedmiotu w aukcji znajdujący się pomiędzy znacznikami <span id="opis_k">Skrócony opis przedmiotu</span> będzie zaimportowany i dodany jako krótki opis przedmiotu w sklepie, a <span id="opis_r">Rozszerzony opis przedmiotu</span> dodawał by pełny opis we właściwe miejsce w opisie produktu :)

Edited by kisweb (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...