Jump to content

kurulumda 3.adımda kaldı

mengene2

Recommended Posts

• 3 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Yahu arkadaşlar, şu presta programını bilen birileri adam gibi resimli, yazılı, kurulumunu anlatsın.
Çıkacak sorunları ve nasıl çözümlenmesini gerektiğini göstersin... Prestashop u yazan kişiler her kimse bu sorunların çıkabileceğini de bilmeliler bence...
Binlerce insanın değerleri vakitlerini saçma sapan Amerika'yı yeniden keşfetmek gibi zamanını harcatmasınlar.
Nedir bu ya... 5 sayfa kurulum yayınlamışlar, buraya tıkla, buraya tıkla, buraya tıkla bak kuruldu... Kurulmadı işte...
2'nci adımı geçene kadar akla karayı seçtim, 3'ncü adıma geldim tıkandım. kimbilir 4'ncü - 5'nci adımlarda neler çıkacak karşımıza, ne sorunlar... Peki ya sonra yok kredi kartı ekleme, yok themplets oluşturup düzenleme... yok vs. vs.... Prestashop'u kurmak için kursa mı gidelim...
Ya adam gibi bir sorunlar, çözümler, kurulumlar, ekler diye resimli ve bilmeyen birinin bile kolayca anlayabileceği bir kullanım kılavuzu çıkarsınlar, ya da biz kullanıcılar bunu yapacak daha iyi bir çalışma bulalım... Saygılarımla.

Yahu arkadaşlar, şu presta programını bilen birileri adam gibi resimli, yazılı, kurulumunu anlatsın.
Çıkacak sorunları ve nasıl çözümlenmesini gerektiğini göstersin... Prestashop u yazan kişiler her kimse bu sorunların çıkabileceğini de bilmeliler bence...
Binlerce insanın değerleri vakitlerini saçma sapan Amerika'yı yeniden keşfetmek gibi zamanını harcatmasınlar.
Nedir bu ya... 5 sayfa kurulum yayınlamışlar, buraya tıkla, buraya tıkla, buraya tıkla bak kuruldu... Kurulmadı işte...
2'nci adımı geçene kadar akla karayı seçtim, 3'ncü adıma geldim tıkandım. kimbilir 4'ncü - 5'nci adımlarda neler çıkacak karşımıza, ne sorunlar... Peki ya sonra yok kredi kartı ekleme, yok themplets oluşturup düzenleme... yok vs. vs.... Prestashop'u kurmak için kursa mı gidelim...
Ya adam gibi bir sorunlar, çözümler, kurulumlar, ekler diye resimli ve bilmeyen birinin bile kolayca anlayabileceği bir kullanım kılavuzu çıkarsınlar, ya da biz kullanıcılar bunu yapacak daha iyi bir çalışma bulalım... Saygılarımla.

Kardeş sinirlenmene gerek yok zaten benim dağıttığım prestashop larda nasıl kurulum yapılacağı anlatılıyor

Üstelik bunun içinde prestashop kullanım kulavuzu da mevcut
Prestashopu indirmek için
http://presta.gozdesm.com/prestashop-download/33-prestashop-131-tr.html

Kurulum için
http://forum.cevizyapragi.com/prestashop/prestashop-kurulum/

aslında bu bahsetiiğin kaynağı videolu sesli olarak geçen sene çıkarmıştım.
https://www.gorselegitimakademi.com/54-php-ile-kullanima-hazir-e-ticaret.html

ara sırada zaman olduğu zaman bazı makaleler yazıyorum
http://www.prestasource.info/

e-ticaret geniş bir konu olduğu için, 1-2 günde öğrenilecek birşey değil anlarsınki. zamanla kendini geliştirirsin.

kolay gelsin

• 2 weeks later...

Yanlış anlaşılmasın yazdıklarım ama kurulumun bütün adımları gayet gerekli ve oldukça basit. Sorun prestashop'un gereksinimleri ve platform seçiciliğinden kaynaklanıyor.
Hemen hemen her gün 1-2 tane kurulumun 3. adım sorunu ile ilgili mail/forum başlığı yanıtlıyorum. Bu adımda sorun yaşayanlar install ve admin klasörlerinin ismini değiştirdiklerinden eminlerse sunucularının özelliklerini incelemeleri gerekiyor.
Resmi kurulum arayüzünde Ajax + Php 5.2 Native fonksiyonlar var. Bunlar her sunucuda aynı şekilde çalışmıyor.

3. Adım sorunlarının en çok karşılaştığım nedenlerini aşağıda sıralıyorum

* PHP 5.1 - 5.2.6 arasındaki 64 bit sunucuların kullanılması
* FTP ile admin klasörünün ismini değiştirmeye kalkıp programın hata mesajını görmemek, değiştiğini sanmak (Örn: Permission Denied Rename Failed yazar fakat dosya adı değişmiş görünür)
* Israrla windows sunucu kullanmak (Kireç önleyici reklamı gibi yaptınız beni)

En iyisi siz prestashop u indirdiğiniz sayfadaki (Orjinal sayfası) sistem gereksinimlerini okuyun

• 1 month later...

Selamlar,

Ben de 3. adımda kaldım ama ne klasör ne de dosya adı değiştirmemi belirten bir yönerge çıkmadı. MySQL veritabanı bilgilerini girdim Verify ettim ama Next dediğimde aynı yerde kalıyor.

Fikri olan?

Selamlar

Mustafa

31556_5m7rchQ528ISHhrpN1bw_t

• 1 month later...

Sizin yaşadığınız aynı sorunu bende yaşadım. Sorununuz şu iki maddeden birinde:
1) aynı veri tabanı adıyla daha öncede bir veri tabanı oluşturdunuz.
2) aynı kurulum dosyası adıyla daha öncede kurulum yapmaya çalıştınız. yani admin, install vb. klasörlerin olduğu ana klasörün ismini değiştirmeden tekrar kurmaya kalkıştınız.

yapmanız gereken daha önce denemediğiniz bir isim ile veri tabanı oluşturun phpmyadmin site sayfasından ve kurulumun ana klasörünü değiştirin adminin ve installın değiştirmeyin işlem bitene kadar bunlardan kurulum tamamlanınca admin klasörünün ismini değiştirin ve install klasörünü silin. bu kadar inşallah sizde çözersiniz. iyi çalışmalar.