Jump to content

Druhý nákup na registrovaný email


Marťas

Recommended Posts

Zdravím všechny,

chci se zeptat, jak řešíte druhý nákup zákazníka pokud zadá stejný email?

a vyskočí mu hláška při nákupu: "Účet s tímto e-mailem je již zaregistrová."

 

Nutíte ho vygenerovat si heslo, dáváte nějaká upozornění nebo má někdo programové řešení?

 

U jedné verze (nevím co jsem vyváděl nebo to byla chyba) mi fungovalo objednání několikrát na stejný email.

Ale teď chystám nasadit novou "čistou" instalaci a nevím jak obejít tuto hlášku abych neodrazoval zákazníky.

Link to comment
Share on other sites

Obávám se, že systém nedovolí 2 registrace na jeden e-mail, takže nechat si vygenerovat heslo je asi nejmenší zlo. U 1.4 (možná i u 1.5) byla při mazání zákazníka možnost zvolit si, jestli dovolíš zákazníkovi, aby si v budoucnu zaregistroval účet se stejným mailem nebo jestli je e-mail ze smáznutého účtu bloknutý pro další registrace jednou pro vždy.

Link to comment
Share on other sites

Neříkejte, že všichni takto prudíte vracejícího se zákazníka.

Někde v kódu musí být něco jako zkontroluj email v databázi a pokud najdeš vyhoď hlášku.. ale nenašel jsem kde.

Pak by stačilo jen odstranit tento kód a vše by mělo pokračovat normálně. (dedukuji selským rozumem :)

Link to comment
Share on other sites

Tak samozřejmě jedna věc je hláška a druhá věc je duplicitní e-mail, e-mail je de facto login, tedy duplicitní login. Kdybys chtěl zapomětlivému zákazníkovi vyjít vstříc a odmítáš ho "prudit" upozorněním, že už jeden účet u tebe má, tak snad jediná varianta je zařídit, aby při pokusu o vytvoření duplicitního účtu byl původní účet smáznut. Ale to určitě není dobré řešení.

 

Jinak teda mě nepříjde jako nic špatného říct zákazníkovi něco ve stylu : účet s tímhle e-mailem (loginem) už existuje, buď si vzpomeň na heslo, nebo si nech vygenerovat nové.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...