Jump to content

[moduł][darmowy] Wybór paragon/faktura


Recommended Posts

Mam dla was darmowy moduł, który pozwala na poziomie składania zamówienia (w koszyku) wybrać jaki dokument chcemy otrzymać. Do wyboru oczywiście mamy 2 - paragon i fakturę.

Jakbyście mieli sugestie jak go rozbudować lub ulepszyć, nie ma problemu.

Wszelkie aktualizacje (oczywiście za darmo) będą dostępne na stronie produktu: http://presta4you.com/42-fakturaparagon.html

paragonfaktura.zip

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mam dla was darmowy moduł, który pozwala na poziomie składania zamówienia (w koszyku) wybrać jaki dokument chcemy otrzymać. Do wyboru oczywiście mamy 2 - paragon i fakturę.

Jakbyście mieli sugestie jak go rozbudować lub ulepszyć, nie ma problemu.

Wszelkie aktualizacje (oczywiście za darmo) będą dostępne na stronie produktu: http://presta4you.co...uraparagon.html

 

Czy moduł działa na PS 1.4.4.1?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Niestety jeszcze nie daliśmy rady wprowadzić wersji dla 1.4. Jak tylko stworzymy taką wersję poinformujemy wszystkich w tym poście. Z nową wersją zostaną wprowadzone również zasugerowane usprawnienia modułu.

 

I jak, coś się może ruszyło w tej sprawie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam Wszystkich

Ja sobie poradziłem inaczej. Mam wersję 1.4.4.1 i wykorzystałem do tego celu ukryte pole 'optin' czyli zgodę na otrzymywanie informacji reklamowych.

U mnie jest tak, że klient po rozpoczęciu składania zamówienia ma dwie opcje: Klient indywidualny lub firma. Firma ma wszystkie dostępne pola. Jeśli zaznaczy ze jest klientem indywidualnym znikają pola i pozostaje tylko Imie, nazwisko, telefon, e-mail adres i uwagi. Nie ma możliwości ani zalogowania ani założenia konta bo to też wyłączyłem. W BO widzę czy dany zamawiający to klient czy firma. Ponadto po zmianie stanu zamówienia na zakończone klient sprawdzając zamówienie widzi towar ,statusy ale w miejscu danych jest info "dane klienta indywidualnego usunięte" i nie ma możliwości zdublowania zamówienia.

Niestety nie jest to moduł tylko poprawienie kilku szablonów .tpl i chyba dwóch php.

Ale działa. Moduł był by lepszy.

Pozdrawiam

 

P.S.

Czy u was jak chce się przekształcić klienta w klienta zarejestrowanego z formularza trakingu i nie poda się maila to też przekształca pomimo wyświetlenia błędu o braku maila ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam,zainstalowałem ten moduł w prestashop 1.5.6 i wszystko jest ok.

Jednak rzeczywiście opcja wyboru paragonu lub faktury powinna pojawiać się nie w koszyku tylko jeden krok później - po naciśnięciu przycisku realizuj zamówienie. W przeciwnym przypadku gdy klient kliknie przycisk realizuj zamówienie zamiast koszyk, to nie ma już możliwości wyboru dokumentu.

 

Druga sprawa. 

Czy jest możliwość, aby po wyborze paragonu klient mógł pobrać paragon w formie pdf zamiast faktury?

Czyli żeby zamiast generować fakturę - drukować paragon (zarówno w zamówieniach klienta jak i w zamówieniach na zapleczu administratora). 

Czy w ogóle prestashop ma możliwość drukowania paragonów lub rachunków zamiast faktur? Mówię tutaj o paragonie jako dowodzie zakupu a nie jako dowód zwrotu.

 

Dzięki za odpowiedź ;)

Link to comment
Share on other sites

> Czy w ogóle prestashop ma możliwość drukowania paragonów lub rachunków zamiast faktur?

 

No właśnie :) W menu mam paragony, ale niestety nic tam ni emożna wydrukować (pusto). W zamówieniach przy klientach są tylko .pdf z fakturami. Dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

mam prestę PS 1.5.6.2 i wszystko działa jak należy. Pole Nip się pojawia w momencie wpisywania nazwy Firmy. Oczywiście musi być zainstalowany moduł Europejski numer Vat

Mam moduł VAT. Zawsze był i nadal nie działa.

Może NIP(VAT) musi być wypełniony aby wybrać fakturę? Tego nie wiedziałem.

Mnie jest potrzebna tylko informacja czy klient chce paragon czy fakturę.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że sam moduł nie jest potrzebny jeśli odpowiednio poinformujecie klientów, że najpierw muszą wypełnić pole firm, a potem numer VAT w polu, które się pokaże.

 

Ze swojej strony musice zainstalować moduł Europejski numer VAT i go skonfigurować, musicie pamiętać, że jeśli będziecie używać jakiegoś integratora to najczęściej Ci lepsi developerzy, którzy znają PrestaShop będą korzystać właśnie z pola vat_number, a nie np. DNI jak to praktykowało się we wcześniejszych wersjach PrestaShop i było kompletnym nieporozumieniem.

Link to comment
Share on other sites

Mam moduł VAT. Zawsze był i nadal nie działa.

Może NIP(VAT) musi być wypełniony aby wybrać fakturę? Tego nie wiedziałem.

Mnie jest potrzebna tylko informacja czy klient chce paragon czy fakturę.

 

Ale to jest błąd w założeniach. Nie można zmuszać kupującego do podawania NIP - jeżeli ktoś kupuje jako osoba fizyczna, to żądając faktury nie ma obowiązku podawania numeru NIP. Na pewno sami wielokrotnie korzystacie z zakupów w różnych sklepach i pole NIP nie jest obowiązkowe.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego pole "NIP" czyli w PrestaShop "Numer VAT" nie jest domyślnie pokazane, pojawi się dopiero gdy ktoś wypełni pole firma, a dodatkowo zainstalowany jest moduł Europejski numer VAT.

 

Ze swojej strony zrobię modyfikacje, która ukryje te dwa pola gdy ktoś ma wybrany "paragon", a pokaże gdy ma wybraną "firmę" + dodam mus wypełnienia tych pól gdy ktoś chce FV.

Edited by Krystian Podemski (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dlatego pole "NIP" czyli w PrestaShop "Numer VAT" nie jest domyślnie pokazane, pojawi się dopiero gdy ktoś wypełni pole firma, a dodatkowo zainstalowany jest moduł Europejski numer VAT.

 

Ze swojej strony zrobię modyfikacje, która ukryje te dwa pola gdy ktoś ma wybrany "paragon", a pokaże gdy ma wybraną "firmę" + dodam mus wypełnienia tych pól gdy ktoś chce FV.

 

Z niecierpliwością czekamy na Twoją aktualizację modułu :D

Przyznam że to naprawdę ciekawa funkcja 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dlatego pole "NIP" czyli w PrestaShop "Numer VAT" nie jest domyślnie pokazane, pojawi się dopiero gdy ktoś wypełni pole firma, a dodatkowo zainstalowany jest moduł Europejski numer VAT.

 

Ze swojej strony zrobię modyfikacje, która ukryje te dwa pola gdy ktoś ma wybrany "paragon", a pokaże gdy ma wybraną "firmę" + dodam mus wypełnienia tych pól gdy ktoś chce FV.

 

coś Ci się udało zdziałać ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam jakiś dziwny problem z tym modułem. Używam go na 2 sklepach opartych na preście 1.5.6.0. Na jednym działa dobrze, a na drugim w ogóle nie zapełnia tabeli ps_pf w bazie danych. Sprawdziłem wszystkie pliki modułu na obu sklepach i niczym się nie różnią, ale jakimś cudem na tym drugim nie chce działać.

 

Kolejna sprawa to czemu w save.php są takie ścieżki:

require_once(dirname(__FILE__).'../../../config/config.inc.php');
require_once(dirname(__FILE__).'../../../init.php');

Przecież to wychodzi wtedy poza public_html. Nie powinno być raczej ../../config/config.inc.php  oraz ../../init.php ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moduł działa nawet na 1.6.

 

Problem z zapisywaniem do bazy naprawiłem w taki sposób że plik save.php wrzuciłem do głównego katalogu na serwerze (public_html_

 

W pliku save.js zmieniłem URL na bezpośredni:

( u mnie presta jest zainstalowana w podkatalogu)

url: "http://domena.pl/prestashop/save.php",

W pliku save.php zmieniamy na:

require_once(dirname(__FILE__).'/config/config.inc.php');
require_once(dirname(__FILE__).'/init.php');

I wszystko śmiga elegancko. 

Link to comment
Share on other sites

Próbowałem ręcznie zmodyfikować skrypt ale niestety nie udało mi się. Chcę udostępnić swoim klientom możliwość otrzymania faktury online. Jest szansa na przygotowanie takiej modyfikacji lub jakieś how to jak samemu mam to zmodyfikować?

 

Presta automatycznie generuje faktury, są dostępne po złożeniu zamówienia w sekcji konto i nie jest do tego potrzebny żaden moduł.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Sądzę, że udało mi się poprawić ten moduł :)

Najpierw nie dawało się zmienić domyślnego wyboru w konfiguracji modułu, a to dlatego że w pliku paragonfaktura.php w funkcji displayForm() autor użył 

<input type="submit" name="submitparagonFaktura"

natomiast funkcja getContent() zapisująca zmiany w konfiguracji używała

if (Tools::isSubmit('submit'.$this->name))

a że this->name = paragonfaktura (małe "f") to funkcja nie działała. Wystarczy w pierwszym kodzie zmienić na małe "f", a je szcze lepiej całkiem zamienić submitparagonFaktura na submit'.$this->name.'.

 

Teraz jeśli chodzi o zapis wyboru przy zamawianiu. Wystarczy edytowaćplik save.js i zmienić

url: "modules/paragonfaktura/save.php",

na

url: "/modules/paragonfaktura/save.php",

Moduł mógł działać przy wyłączonych przyjaznych URL, ale przy włączonych ścieżka była błędna. W sumie powinno się tu używać jakiegoś uniwersalnego wskaźnika ścieżki modułu np. $this->_path ale póki co rozwiązanie jak wyżej powinno wystarczyć.

Link to comment
Share on other sites

Tak faktycznie działa na wersji 1.6.0.8 w zamówieniach w adminie widać jaki został wybrany dokument paragon czy faktura jednak na kogo należy wystawić fakturę skoro przy rejestracji nie został podany numer NIP lub prościej skoro faktura ma być na kogoś innego niż kupujący? Jak to rozwiązać?

Sprawdziłem w trybie zakupów gościa na mojej powstającej stronie http://www.tricentre.pl

Link to comment
Share on other sites

Witam, W którym miejscu znajduję się szablon generowanej faktury/paragonu?

 

Ale ten moduł nie ma nic wspólnego z szablonem faktury, moduł dodaje tylko klientowi możliwość wybrania czy chce paragon, czy fakturę po to aby obsługa sklepu wiedziała jaki dokument ma zostać dołączony do zamówienia.

Link to comment
Share on other sites

Odgrzeję trochę temat.
Zainstalowałem sobie moduł ale niestety radiobuttony i labelki są źle ułożone, tzn. w jednej linii -> Radio1 Radio2 Faktura Paragon.

Gdzie to zmienić żeby przestawić Radio2 przy paragonie?

 

Tutaj screen 

http://wrzucaj.net/images/2014/09/23/radiobutton.jpg

Edited by chaosinme (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam, fajny moduł, już wykorzystałem, natomiast mam pytanie jak zrobić aby w mailach potwierdzających zamówienie była informacja jaki typ dokumentu klient wybrał. Ktoś próbował? Właściciel modulu mógłby taką funkcjonalność dodać:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.

Czasem, nie wiem od czego to zależy wyskakuje mi pod adminem czerwona tabelka z błędem:

Notice w linii 47 w pliku /public_html/sklep/modules/paragonfaktura/paragonfaktura.php
[8] Undefined offset: 0

Czy ktoś mógłby mi z tym pomóc?

W linijce 47 jest to:

    if($ch[0]['choice'] == 1)

Edited by Faenza (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...