Jump to content
Onur AYDIN

Fiyat yerine Sorunuz yazması

Recommended Posts

merhaba,

ps 1.5.4.1 kullanıyorum. bazı kategorideki ürünlerimizin belli bir fiyatı yok. onun için bu kategorideki ürünlerin sayfasında 50 TL yerine "Fiyat Sorunuz" yazsın istiyorum. bunu nasıl yapabilirim?

Temanızın product.tpl dosyasını buraya iliştirebilir misiniz? themes>your_theme>product.tpl olması lazım.

Temanızın product-list.tpl, product.tpl ve homefeatured.tpl den price kısımlarını şu şekilde düzenleyin

<a href="{$link->getPageLink('contact', true)}" title="{l s='Fiyati Sorun'}">{l s='Contact'}</a>

• Like 1

product-list.tpl ve product.tpl dosyalarını ekledim. ben ilgili satrıları bulamadım bu dosyalarda.

birde ben tüm siteyi etkileyecek birşey değil, sadece belirleyeceğim kategorilerdeki ürünlerde bunu istiyorum.

dosya.zip

Yaptığım Kod:

{if $product.price >0}

....

{else}

buraya yazamasını istediğiniz yazıyı yazıyorsunuz

{/if}

aynı şekilde kategorilerin id leri alınarakta yapılabilir

ben dediğiniz kodları bulamıyorum. daha doğrusu bulur gibi oluyorum emin olamıyorum :)

rica etsem ilgili dosyayı değiştirip ek olarak eklermisiniz. test sitesine yükleyeyim.

teşekkürler hepinize.

ben dediğiniz kodları bulamıyorum. daha doğrusu bulur gibi oluyorum emin olamıyorum :)

rica etsem ilgili dosyayı değiştirip ek olarak eklermisiniz. test sitesine yükleyeyim.

teşekkürler hepinize.

ben zaten düzenleyip te yükledim fiyatı sorun olması için ürünün fiyatının 0 olması gerekir. ama eğer öyle değilde hep sorun olsun istiyorsanız.

product-list.tpl 52. satırda

{if isset($product.show_price) && $product.show_price && !isset($restricted_country_mode)}<span class="price" style="display: inline;">{if !$priceDisplay}{if $product.price >0}{convertPrice price=$product.price}{else}<a href="{$link->getPageLink('contact', true)}" title="{l s='Contact'}">{l s='Ask for price'}</a>{/if}{else}{convertPrice price=$product.price_tax_exc}{/if}</span><br />{/if}

bulunan kodu şu şekide değiştirin

{if isset($product.show_price) && $product.show_price && !isset($restricted_country_mode)}<span class="price" style="display: inline;"><a href="{$link->getPageLink('contact', true)}" title="{l s='Ask for price'}">{l s='Ask for price'}</a></span><br />{/if}

product.tpl de ise 385. satırda bulunan

<p class="our_price_display">
   {if $priceDisplay >= 0 && $priceDisplay <= 2}
   {if $productPrice >0}
 <span id="our_price_display">{convertPrice price=$productPrice}</span>
 <!--{if $tax_enabled  && ((isset($display_tax_label) && $display_tax_label == 1) OR !isset($display_tax_label))}
  {if $priceDisplay == 1}{l s='tax excl.'}{else}{l s='tax incl.'}{/if}
 {/if}-->
   {else}
   <a href="{$link->getPageLink('contact', true)}" title="{l s='Contact'}">{l s='Ask for price'}</a>
   {/if}
   {/if}
   </p>

kodu bu şekilde dğiştirin

<p class="our_price_display">
   {if $priceDisplay >= 0 && $priceDisplay <= 2}

<a href="{$link->getPageLink('contact', true)}" title="{l s='Ask for price'}">{l s='Ask for price'}</a>
   {/if}
   </p>

• Like 1

iyi günler arkadaşlar Prestashop 1.6 kullanıyorum benim ürün fiyatlarımın hepsi sabit.

Örn;

Şeker 10.00 Euro   Çay 20.00 TL  Tuz 15.00 USD 

Bu şekilde elle döviz girip fiyatını belirlemek istiyorum. pshop'un sunmuş olduğu kur sistemi fiyatlarımın belirsizleşmesine sebep oluyor. ve kuru merkez bankasının efektif satışından kullanıyoruz o yüzden döviz olarak yazmamız bizim için daha kullanışlı bunu nasıl sağlayabiliriz? Şimdiden teşekkür ederim.

Aynı soruyu bende merak ediyorum arkadaşlar, fiyatı sıfır olan ürünlere Fiyat Sorunuz yapmak için gereken kodu 1.6.x içinde biri tarif etse süper olur.

On 23.01.2018 at 12:12 AM, gokturk said:

Aynı soruyu bende merak ediyorum arkadaşlar, fiyatı sıfır olan ürünlere Fiyat Sorunuz yapmak için gereken kodu 1.6.x içinde biri tarif etse süper olur.

mantığı aynı sadece $poduct.price değil $productPrice yapmalısın

• Thanks 1

Merhabalar

En son surumu kullaniyorum. Bunu nasil yapariz?