Jump to content

Adres Sorunu

Recommended Posts

Ziyaretçiler ve üyeler sipariş sırasında adres girince

• "The alias "Adresim" has already been used. Please select another one."

hatası alıyorlar. ayrıca normal bir adres girmeye çalıştığımda o adres kayıt edilmiyor böyle temel fonksiyonlarda niye sorun çıkıyor anlamıyorum.

Kayıtlı adres bulunamadı. Yeni adres ekle şeklinde hata veriyor yeni bir adres ekleyince. Aslında bu bir hata değilde önce girilen adresi db e yazmıyor, başa dönüyor.

Edited by Akif3455 (see edit history)

prestashop müşterilerin birden fazla adres eklemesine olanak sağlıyor.

ev adresi, iş asresi... vb adresler eklenebilir.

sizin sorun yeni adres ekle dediğiniz zaman adres bağlığını "adresim " olarak iki veya daha eklemeye çalışmanızdan kaynaklanıyor.

Adresim yerine ikinci adres, iş adresi gibi deiğiştirerek girmeye çalışın.

evet sitenizden test ettim adresi kayıt ediyor ama adreslerim kısmında görünmüyor. bir hata var.

sipariş esnasında hata vermeside kargo ayarlarından ağırlık ve ücret aralıklarını girmeniz ve bölge seçeneklerini ayarlamanız gerekiyor.

/config/defines.inc.php dosyasından

define('_PS_MODE_DEV_', true);

true yaparsmısınız hata mesajı verecekmi ona bakalım.

birde prestashop versiyonunuz nedir.

Ben db prefix ini farklı birşey yapmıştım. Daha sonrada forumdan bir arkadaşın türkiye illerini db e eklemiştim ancak o benim db prefiximi desteklemiyor. Bu yüzden bazı sorunlar çıktı şimdi anladım olayı. Aslında benim siteyi komple sıfırdan kurmam lazım zaten yakında iyon hosta geçcem reklam gibi olmasın ama o sırada yeniden kurucam. Şuan sadece site gün geçirsin diye açık. İlginize teşekkürler. Yinede sürümü söyliyim 1.5.4.1

• Like 1