Jump to content

Diakritika v .pdf fakturách


Mako23

Recommended Posts

Zdravím,

vím že už to zde bylo několikrát, ale mě uvedené řešení zkrátka nefunguje, takže potřebuji zjistit kde dělám chybu, už se s tím patlám několik dní a pořád nic. Jde mi o správné zobrazování českých znaků ve fakturách v .pdf. Řešení na které jsem zde narazil, bylo na jednu z předchozích verzí, takže když jsem na server nahrál uvedený balík, Prestashop přestal fungovat. V komentářích dále někdo psal, že stačí na server nahrát fonty a zvolit je v administraci. Takže jsem šel do složky "tools/fpdf/font/" a tam jsem nahrál uvedené fonty. Pak jsem šel v administraci do sekce "preferences/pdf/" a tam jsem nastavil kodovani cp1250 a font arialmt. Když jsem si potom chtěl vygenerovat fakturu, vyhodilo mi to error "FPDF error: Font file not found". Jenže podle mě je vše nahráno dobře.

Může mi někdo říci, kde podle něj dělám chybu?

Link to comment
Share on other sites

od verze 1.2.x staci opravdu jen nahrat fonty arialmt do fpdf/font a zapnout je k prislusnemu jazyku v administraci jediny problem muze byt:
a) fonty nejsou vsechny meli by tam byt minimalne 3x soubory Xmt,Xmtb, Xmti a 3x X.z ty .z tam musej byt taky jinak to tusim nejde.
B) mas je tam ale maj spatne nastaveny prava tzv. CHMOD... idealne aspon prava ke cteni pro vsechny skupiny vlastniku

no vic me nenapada, drzim palce :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...