Jump to content

Při úpravě produktu přes BO se upraví i jiné produkty


CoolTom

Recommended Posts

Cau, zjistil jsem, ze kdyz upravim nejaky produkt a ulozim ho, tak nektere jiné produkty ztrati všechny nebo některé atributy. Je to zahada.

Mel jsem problem s CSV importem - neimportovaly se kategorie a obrazky. Chyba byla v AdminImportController.php tak jsem ji prepsal novou verzi AdminImportController.php.

 

Mohl by byt ptoblem v tom, ze se produkty ukladaji importem nejak jinak nez administraci a tim se to rozhodi?

 

Mam produkt s atributy

Delka 10

Sirka 20

Svitivost 55

 

kdyz ho otevru pro editaci, tyto atributy vidim, ale jaklime ho ulozim a znovu se podivam, uz tam nejsou (jsou prazdne). A pak se prohlidnu nahodne jine produkty a tem chyby cast atributu. Nekolikrat jsem zkousel importovat znova produkty a pokazdy se po uprave neco zmeni. Vetsinou stejne. V importu pouzivam pro identifikaci produktu ID, takze to je pokazde stejne.

Link to comment
Share on other sites

Základ je, že soubory nelze mezi jednotlivými verzemi PrestaShopu přenášet. To je bez důkladné znalosti kódu riziko.

 

Nevím, o jakou verzi PrestaShopu se jedná, ale jestli je z řady 1.5 a starší než 1.5.4.1, tak bych šel cestou upgradu. Starší verze obsahovaly neskutečné množství chyb. Pak nebude nejspíš potřeba žádná záměna souborů.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A ted Vas vsechny dostanu: udelal jsem upgrade na 1.5.5.0 a dela to porad :] Tj. prepsaly se mi vsechny soubory jadra na jednotnou verzi 1.5.5.0. Pravdepodobne jsou ty produkty nekde nejak vic zadratovany predchozim import skriptem.

 

Vyresil jsem to tak, ze upravy delam v separatni databazi, kterou jsem si udela, z ni vyexportuju csv a naimportuju ho do presty = vubec neupravuju pres BO formular. Bohuzel. Vyhoda - produkty maji stale stejne ID (jednoduchy update, nevztvari se jako nove produkty).

Zkousel jsem uz i VSECHNY produkty a varianty smazat a znovu naimportovat, spustil jsem cistitko obchodu a presto to porad dela.

 

Novou instalaci a znovu ladit a nastavovat 11 multistorů se mi moc nechce :) Nicmene kdyz se neco po update pokazilo, reinstalace s cistou novou verzi vzdy pomohla.

 

Navic ted nove (v pripade multistore!): kdyz naimportuju produkty, tak se nezaindexuji do vyhledavani. Dovod: vsechny naimportovane produkty maji nastaveno v tabulce product sloupecek default store id na 1, nikoliv na multistore ve kterem jsou. Takze staci udelat SQL update a nastavit jim spravny multistore.
Dalsi zajimavosti je nemoznost ulozeni cen v definici Dopravce (jak hmotnostni, tak cenove rozsahy) po ulozeni je tam vzdy 0. Musim rucne doupravit v tabulce XX_range_weight
 

 

Kazdy update nove prekvapeni. :)

Link to comment
Share on other sites

Njn, ale jak ji opravit. Pustit na to automaticke utilitky se bojim. Resp jsem to zkusil (shop cleaner) na zaloze a ikdyz smazal tisice zaznamu z produktu pribuznych tabulek a skladove zasoby a nazev CMS bloku, tak to jede porad vlazne.

 

Nejakej napad jak procistit? Je na to nejakej postup? Tabulek a vazeb je tam fakt hodne ...

 

Vlazna je prace s produkty (ukladani, slevy na katalog, ukladani objednavky). Kdyz treba udelam pres eshop objednavku, zjistil jsem ze kdyz odkliknu potvrdit, tak trva 1min nez se zobrazi dokonceni ... to malo kdo pocka.

•DELETE FROM `XXXX_configuration_lang` WHERE `id_configuration` NOT IN (SELECT `id_configuration` FROM `XXXX_configuration`) OR `id_configuration` IN (SELECT `id_configuration` FROM `XXXX_configuration` WHERE name IS NOT NULL AND name != "")
3 line(s)
•DELETE FROM `XXXX_compare` WHERE `id_customer` NOT IN (SELECT `id_customer` FROM `XXXX_customer`)
1 line(s)
•DELETE FROM `XXXX_compare_product` WHERE `id_compare` NOT IN (SELECT `id_compare` FROM `XXXX_compare`)
1 line(s)
•DELETE FROM `XXXX_message` WHERE `id_cart` NOT IN (SELECT `id_cart` FROM `XXXX_cart`)
1 line(s)
•DELETE FROM `XXXX_product_supplier` WHERE `id_supplier` NOT IN (SELECT `id_supplier` FROM `XXXX_supplier`)
1043 line(s)
•DELETE FROM `XXXX_product_tag` WHERE `id_tag` NOT IN (SELECT `id_tag` FROM `XXXX_tag`)
64830 line(s)
•DELETE FROM `XXXX_stock_available` WHERE `id_shop_group` NOT IN (SELECT `id_shop_group` FROM `XXXX_shop_group`)
1995 line(s)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...