Jump to content
  • 0

Problem ze specyficznymi cenami w wer. 1.5.4.1


aeiouy

Question

Witam,

 

jestem stosunkowo nowym właścicielem sklepu działającego na nowej wersji Prestashop. Wybór presty okazał się strzałem w 10 i jestem bardzo zadowolony. Niestety po zapłaceniu ostatniej raty deweloperowi zostałem ze sklepem sam i jego problemami. Staram się poprawiać wszystkie zauważone błędy, jednak przy kilku problemach chciałem Was prosić o pomoc.

Największy problem, który teraz mam to wielokrotne powtórzenia w pozycji "Specyficzna cena" w produkcie. Wczoraj posatnowiłem wprowadzić małą zmianę, a mianowicie wprowadzić "Reguły cenowe katalogu" osobne dla każdej grupy klientów. Niestety na początku zniżki definiowełem na poziomie produktów, a nie grup, czyli we wszystkich produktach musiałem pousuwać ręcznie Specyficzne ceny i ustawienia dla grup zaczęły działać. Wszystko przetestowałem. Zadziałało idealnie.

 

Dzisiaj przeglądam ustawienia produktu i cen, a tam wygenerowało mi się 4091 powtarzających się wpisów.

post-657662-0-28100100-1375707921_thumb.png

Łącznie w kategoriach mam 17 grup.

post-657662-0-80651800-1375707920_thumb.png

Proszę o pomoc, gdzie zacząć szukać problemu? jutro sprawdzę czy ilość wpisów rośnie, czy jest taka sama. Co mogło spowodować takie zachowanie? Usuwać teraz powtórzenia w bazie?

 

 

 

Mój drugi problem, który raczej tylko wkurza niż robi problemy to dwa pola NIP. Bardziej mi się podoba pole NIP pod nazwą firmy, a tą ogromną ramkę NIP chciałbym usunąć. Czy ktoś może wie, gdzie mogę szukać ustawienia od tej ramki? Jak się jej pozbyć? post-657662-0-82816800-1375707919_thumb.png

 

 

EDIT:

 

Teraz znowu rozmnożyły się wpisy w specyficznej cenie do 7371 wpisów.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Edited by aeiouy (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Co do 1 błędu jest pare możliwości. Powedz czy była możliwośc podejżenia bazy ? Bo albo coś masz extra ustawione jeszcze albo poszedł bład na baze owocujacy powieleniem produktów. I trzeba sprawdzić na ewentualnie co powoduje to powielenie. Przeważnie dziejej się tak gdy sa problemy z timeoutami na serwerze.

 

Ad 2. Widać ze developer poszedł na łatwizne i zle tlumaczenie wykonał. Zeby wyyłaczyć dodatkowy nip w lokalizacji kraju odznacz wymagaj numeru VAT czy jak to tam developer przetłumaczył. To zniknie ten na dole

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wydaje mi się, że jak wprowadzałem zmiany to mogły pójść timeouty i coś się zepsuło:/

Niestety aktualnie strona sklepu na Internet explorer całkowicie przestała działać, a na innych przeglądarkach chodzi bez problemu, ale pewnie to kwestia czasu... Jeżeli mógłbyś pomóc to będę wdzięczny i proszę o kontakt na priv.

 

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problem udało mi się rozwiązać :-)

 

W preście jest bug lub ja zrozumiałem źle funkcjonalność tego pola. Przy wypełnianiu reguł cenowych katalogu wypełniłem dwie grupy warunków post-657662-0-86475000-1376380771_thumb.png. Chciałem, aby cena była do obywdu kategorii towarów w moim sklepie i to powodowało problem. Teraz utrzymuje się około 4k rekordów po 5 dniach. Dla porównania poprzednio było 1500k po 1 dobie.

 

EDIT: Użyłem w grupie warunków LUB, zamiast I i stąd te problemy... źle sformułowałem zapytanie.

 

Pozdrawiam,

Edited by aeiouy (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...