Jump to content

modyfikacja w nagłówku


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zapytać się o rozmieszczenie wszystkiego w nagłówku w stylu default bo np: Chciałbym koszyk przenieść i inne ale za chiny nie wiem który plik za co odpowiada bo dopiero zaczynam z prestashop a muszę szybko wykonać sklep (przeczesanie całego kodu w tak krótkim czasie jest nie możliwe).

Jest ktoś w stanie mi pomóc .

Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

pozycję modułów zmieniasz w moduły > pozycje

możesz przesuwać moduły w obrębie tzw. hooków (czyli lokalizacji) oraz "przeczepić" je do innej lokalizacji (transplant)

możesz również uruchomić tzw. "live edit".

 

 

zmiany pozycji modułów często zmuszają również do edycji kodu danego modułu, mam tutaj na mysli szablony (pliki .tpl).

pliki tpl modułów zwykle są zlokalizowane w katalogu z modułem. (niekiedy templatka z której korzystasz "nadpisuje" te pliki w katalogu z templatką - wówczas musisz je zmienić tam)

 

to tak z grubsza, jeżeli będziesz miał jakieś pytanie, pisz śmiało ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Tak ale bardziej chodziło mi o modyfikację nagłówka gdzie nie działa 'live edit' np 'koszyk' chciałem zamienic z 'kontakt , mapę strony i dodaj do ulubionych' , wyszukiwarkę przenieść 10px w dół . Nie wiem czy nie wystarczy zmienic to w jakimś .css lub zamienić funkcje np: <?php koszyk> z <?php konto>

Pozdrawiam

Edited by masimo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Właśnie chodzi mi o ten koszyk co jest w stylu standardowym (default) na samej górze . Może dla jasności dam screena prawego górnego rogu strony , dodałem tam jeden produkt dla jasności :

 

presjpg.jpg

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

no to jest to moduł "block user info"

nie bardzo wiem gdzie chcesz go umieścić (wszak jest na górze?)

 

Aby zmienić pozycję tego modułu, musisz wykonać dwie rzeczy:

  1. zmieniasz jego pozycję w modules > positions (o ile jest taka potrzeba) w obrębie tabeli z modułami zatytujłowanej "displayTop" (jest to tzw. hook - "TOP")
  2. modyfikujesz style tego modułu (tak aby pasował do nowej lokalizacji). Style zmieniasz w: /modules/blockuserinfo/blockuserinfo.css
  3. opcjonalnie, jeżeli jest taka potrzeba zmieniasz również konstrukcję tego modułu w pliku modules/blockuserinfo/blockuserinfo.tpl

Link to comment
Share on other sites

tak z trzynastej na pierwszą,

modyfikujesz ten plik: /modules/blockuserinfo/blockuserinfo.css

 

dokładniej mówiąc tę linijkę kodu:

#header_right #header_user {
clear: both;
float: right;
margin-top: 8px;
width: 535px;
}

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Zrobiłem tak ale nic się nie zmienia :

#header_right #header_user {

clear: both;

float: right;

margin-bottom:100px;

width: 535px;

}

Mam też wyłączoną pamięć podręczną , ale pozycja koszyka pozostaje bez zmian.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

można, dzięki za link,

w stylach masz namieszane:

 

#header_right #header_user {
clear: both;
margin-bottom: 100px;
}
/*clear:both;
float: right;
margin-top:8px;*/
}

 

widzisz te dwie klamry } ? ;)

o jednąza dużo, przez co wysypuje sie cały plik ze stylami

 

 

mało tego, zmieniłeś pozycję modułu w displayHeader - a nie displayTop tak jak sugerowałem.

displayHeader to miejsce w którym ładuje się cssy itp.

displayTop jest odpowiedzialne ze wyświetlanie elementów w nagłówku (nie displayHeader)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...