Jump to content

problema cu mail


Recommended Posts

Salut

Am si eu o problema

Cand cineva imi face comanda pe site, nu ii mai trimite persoanei respective comanda pe mail, si nici proforma.

Nu mai trimite niciun mail

Problema si la contact, cand cineva vrea sa intrebe ceva nu primesc mailul.

Ma poate ajuta cineva?

Link to comment
Share on other sites

vezi de server daca pana acuma tia trimis

daca nu atunci vezi in BO la module administration newsletter daca e instalat si configurat

 

 

pana acum mergea

cum vad de server,unde sa dau?

newsletter e instalat

nu e vorba de asta

cand cineva face comanda sau isi creaza un cont nu mai primeste pe mail, mailul automat

nu mai primeste nimic

daca vrea sa ma intrebe cineva ceva la contact la relatii, suport nu merge, da eroare, si nu primesc nimic

atunci cand cineva face comanda si apoi sa dau la comezni, si sa dau ca a fost trimisa comanda,nu se trimite mailul

Nu merge mailul sa zic asa nu se trimite nimic din magazin si nu primesc nimic.

Unde pot sa modific ceva, ca atunci cand am instalat prestashop sa bag adresa de mail.

Link to comment
Share on other sites

ce inseamna BO?

nu stiu daca ati inteles

problema e ca atunci cand cineva isi face un cont, sau daca si-a facut cont si nu mai stie parola, si da la recuperare, nu mai pleaca automat mailul.

adica nu mai pleaca niciun mail automat

unde pot sa fac din nou conexiunea cu server,poate e modificat ceva sa setez din nou.

Link to comment
Share on other sites

sa zic altfel

cand instalezi prestashop iti cere o adresa de mail pe care o bagi si pe acea adresa iti vine cand face cineva comanda sau isi face cont, primesti si tu pe acea adresa

unde pot sa modifica adresa aia, daca vreau sa schimb adresa aia de mail

Link to comment
Share on other sites

auzi tiam cerut adresa de pagina web, sa ma uit peste configurare

dar vad ca nici mcar BO=back Office nu stii ce inseamna

 

prima data nu mi-am dat seama,am crezut poate este un termen folosit de de voi pe aci

nu stau toata ziua pe aici

intru doar cand am vreo nelamurire

oricum vad ca nu are nimeni raspuns la problema

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salutare

Am si eu o problema asemanatoare, am setat in BO > serviciul clienti adresa de email si se sincronizeaza dar cand am incercat si in > parametri avansati > email imi da eroare de configurare atunci cand incerc sa trimit un email de test si pare ca nici parola nu o retine dupa ce salvez.

 

Serverul de mail folosit e acelasi de la providerul de host si am setat totul conform setarilor primite de la ei, iar pe Mozilla Thunderbird functioneaza perfect setarile. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...