Jump to content
  • 0

Powiązanie zdjęć z atrybutem


janek123

Question

Jestem początkującym użytkownikiem Presta. Mam takie pytanie: czy na etapie wprowadzania produktów do sklepu jest możliwość automatycznego powiązania zdjęć np. z kolorem? Tzn. danemu asortymentowi w kolorze czerwonym (wszystkie produkty w kolorze czerwonym) chcę przyporządkować jedno i to samo zdjęcie. Czy jest to w ogóle możliwe? Czy trzeba to robić ręcznie?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

w ustawieniach atrybutów jest opcja przypisanie konkretnemu atrybutowi zdjęcia, więc jest to możliwe

zastanawia mnie jednak ta część wypowiedzi:

(wszystkie produkty w kolorze czerwonym) chcę przyporządkować jedno i to samo zdjęcie

 

chcesz wgrać jedno zdjęcie, i wszystkim produktom z atrybutem "czerwony" je przypisać?

 

Każdy produkt musi mieć swoje własne zdjęcia wgrane

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Chcę wprowadzić asortyment odzieżowy.

Np. bluzy w rozmiarach 128-176, każdy rozmiar dostępny np. w 5 kolorach. Używając generatora, szybko dostaję wszystkie dostępne kombinacje rozmiar-kolor w formie listy, ale do każdego koloru chcę dodać zdjęcie.

Odpowiadając na powyższy komentarz - tak, do każdej bluzy czerwonej (we wszystkich rozmiarach) chcę dodać jedno i to samo zdjęcie (ale oczywiście tej konkretnej bluzy, do innych modeli inne zdjęcia). Czyli mając bluzy w 5 kolorach posługuję się tylko 5 zdjęciami (w sumie to maks. 15 zdjęć, bo dany kolor ma zdjęcia w 3 różnych ujęciach).

I tu zaczyna się żmudna robota, bo do każdej jednej pozycji na liście do tej pory pojedynczo przyporządkowywałem zdjęcia we właściwym kolorze. Chciałbym tego uniknąć, bo idzie się za.. z taką robotą...

 

Czy jest gdzieś opcja zbiorczego przypisywania zdjęcia?

 

Poza tym mam problem z późniejszą modyfikacją. Na początku wprowadzałem przy użyciu generatora produty powiązane kolor-rozmiar. Części towaru ręcznie przyporządkowałem właściwe zdjęcia, po czym okazało się, że trzeba wprowadzić jeszcze wagę, która zmienia się w zależności od rozmiaru. Próbowałem to zmodyfikować zbiorczo w generatorze, ale oczywiście straciłem całą robotę przyporządkowywania zdjęć do produktów...

 

Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać?

 

Gdzieś wyczytałem o module Store Manager albo Store Commander, ale że kiepski ze mnie specjalista (jeszcze :P) w prowadzeniu sklepu to nie wiem czy moduły nie wprowadzą jakichś problemów (w tej chwili sklep działa na kilku wprowadzonych sztukach, a reszta jest tworzona jako projekty, niewidoczne dla klientów, zastanawiam się czy użycie modułu nie zaburzy funkcjonowania sklepu dla klientów...?).

 

Z góry sorry za może czasem banalne i głupie pytania, ale będę wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, 

Jestem tu nowy i też mam podobny problem. Tworzę sklep z branży zabezpieczeń (wkładki, klamki, zamki). W jednej z kategorii po przetworzeniu produktu przez wszystkie zadane atrybuty(wynik to około 1700 kombinacji!!!) potrzebowałbym połączyć zdjęcie z jednym  z wybranych atrybutów ale nie bardzo uśmiech mi się robienie tego na "piechotę".

 

Czy jest jakieś wyjście z powyższej sytuacji?

 

Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...