Jump to content

Admin translations da bir modüle yeni bir kelime onun tercümesini eklemek istiyorum

Recommended Posts

Mrb v1.5.4.1 versiyonum var ve onu ayarlamaya çalışıyorum. Sorum Admin deki translations forumları hakkında.

Örneğin blockcart module, yeni bir kelime eklemek istiyorum Admin translations dan ama ekleyemiyorum, öyle bir seçenek göremedim.

Ayrıca örneğin Admin > translations > blockcart > mesela VAT ingilizce onun yanındaki form kutusuna KDV yazdığımda o nereye kaydediliyor?

Sorularım şunlar:

1- O VAT ve KDV nereye kaydediliyor? blockart module klasörü altındaki translations klasörü altındaki php dosyasına mı yoksa DB ye mi kaydediliyor?

2-Bazen bir default inglizce kelmeyi de edit yapmak istiyorum ama onu edit yapacak bir seçenek göremiyorum Admin panelde. Yada başka bir yerde.

3-Bazen yepyeni bir kelime eklemek istiyorum tabii onun Türkçe translation unu da ama yeni kelime ve tercümesi nerden eklenir onu da göremedim.

4-modullerin translation klasörlerinde mesela turkish.php dosyaları var ve orda bazı kelimelerin tercümeleri var o satırlardaki bu rakamlar neyi ifade ediyor? 0d11c2b75cf03522c8d97938490466b2

$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_0d11c2b75cf03522c8d97938490466b2'] = 'KDV';

Ve o php dosyasına manuel olarak kelime eklemek anladığım kadarıyla olmaz peki nerden bu yeni kelime ekleme yada olan kelimeyi edit etme olaylarını yapabileceğim, tabii ki onların tercüme kelimelerini de?

Teşekkürler yardımlar için.

Bu Bahsettiğiniz konuların % 90 nını modüllerin tpl dosyalarını editleyerek yapabilirsiniz. Bunun için Az miktarda css bilginiz oması gerekiyor sanırım. Benim gürüşüm admin panelde yeni kelimeler eklemek yerine var olan kelimeleri düzenlerseniz sizin için daha sıkıntısız olur. Tabii tercih size ait.

Daha öncede belirtiğim gibi çeviriler bölümünde bulamadığınız kelimeleri tpl dosyalarında bulup çevirebilirsiniz. Çevirdiğiniz kelimeleri çeviriler bölümünde bölüm ingilizce açıklamaları yerine sizin çevirdiğiniz türkçe açıklamalar görülecektir. Bu nedenle ekstra bir çeviri yapmanıza gerek kalmaz.

• Create New...