Jump to content
Akif3455

Fatura Şablonu Düzenlemek?

Recommended Posts

Merhaba. Ben bu fatura şablonunu nasıl düzenleyeceğim hiçbir fikrim yok. Yardım ederseniz çok makbule geçer. Kullandığım prestashop sürümü 1.5

Selamlar,

Yardımcı olmabilmemiz adına, rica etsem biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz? Hangi kısımları ne olarak düzenlemek istiyorsunuz vs.?

Mümkünse normal bir fatura gibi olsun bende onu direk yazdırayım istiyorum. Misal; fatura.jpg

sanırım düzenemenin bir yolu yok? :)

Merhaba

Ekte gönderdiğiniz şablona fatura bastırmak Prestashop için çok kolay değil. Diğer taraftan bu tür işlemlerin resmi geçerliliği konusunda tartışmalar devam ediyor.

Genel olarak e-ticaret mağazacıları resmi faturalarını fiziksel olarak ayrıca bastırıyor. Prestashop'un ürettiği faturalar ise "proforma" veya alışveriş özeti bilgisi gibi kullanılıyor. Resmi faturayı ayrıca manuel olarak düzenleyip siparişin kargosuna ekliyorlar.

Sonuçta yukarıda gönderdiğiniz şablona baskı yapabilecek şekilde bir düzenleme yapsak bile çok kullanışlı olmayacak. Örneğin 40 satırlık bir faturayı buraya sığdıramazsınız. Her siparişten sonra 3 suret olarak bilgisayarda yazdırıp hepsine ıslak imza ve kaşe basıp bir suretini muhasebecinize diğerini müşterinize üçüncüsünü kendinizde 5 yıl saklamanız gerekiyor. (Bilgisayardan yazdırma konusunda mevzuat henüz oturmuş değil. Nokta vuruşlu fatura yazıcısı daha popüler)

• Like 2

anladım hocam, teşekkürler ilginize :) küçük bir firma olduğumuzdan exel aracılığıyla matbaadan bastıracağım fatura kağıdına yazdırırım artık :rolleyes:

peki arkadaslar elinizde daha gorselligi guzel bi fatura sablonu yokmu koysanizda faydalansak. prestashopun li cok sade

anladım hocam, teşekkürler ilginize :) küçük bir firma olduğumuzdan exel aracılığıyla matbaadan bastıracağım fatura kağıdına yazdırırım artık :rolleyes:

Rica ederim. Kolay gelsin

peki arkadaslar elinizde daha gorselligi guzel bi fatura sablonu yokmu koysanizda faydalansak. prestashopun li cok sade

TPL ve PHP dosyalarından düzenleme yapmanız mümkün fakat bence şu anki hali de gayet iyi.

Rica ederim. Kolay gelsin

TPL ve PHP dosyalarından düzenleme yapmanız mümkün fakat bence şu anki hali de gayet iyi.

Merhabalar Benimde sorunum  Fatura Etkin Halinde iken Faturaları Göremiyorum Sorun nedir nerdedir.   Yardımınız icin tesekkur ederim simdiden