Jump to content

Fatura Şablonu Düzenlemek?

Akif3455

Recommended Posts

sanırım düzenemenin bir yolu yok? :)

Merhaba

Ekte gönderdiğiniz şablona fatura bastırmak Prestashop için çok kolay değil. Diğer taraftan bu tür işlemlerin resmi geçerliliği konusunda tartışmalar devam ediyor.

Genel olarak e-ticaret mağazacıları resmi faturalarını fiziksel olarak ayrıca bastırıyor. Prestashop'un ürettiği faturalar ise "proforma" veya alışveriş özeti bilgisi gibi kullanılıyor. Resmi faturayı ayrıca manuel olarak düzenleyip siparişin kargosuna ekliyorlar.

Sonuçta yukarıda gönderdiğiniz şablona baskı yapabilecek şekilde bir düzenleme yapsak bile çok kullanışlı olmayacak. Örneğin 40 satırlık bir faturayı buraya sığdıramazsınız. Her siparişten sonra 3 suret olarak bilgisayarda yazdırıp hepsine ıslak imza ve kaşe basıp bir suretini muhasebecinize diğerini müşterinize üçüncüsünü kendinizde 5 yıl saklamanız gerekiyor. (Bilgisayardan yazdırma konusunda mevzuat henüz oturmuş değil. Nokta vuruşlu fatura yazıcısı daha popüler)

• Like 2

anladım hocam, teşekkürler ilginize :) küçük bir firma olduğumuzdan exel aracılığıyla matbaadan bastıracağım fatura kağıdına yazdırırım artık :rolleyes:

Rica ederim. Kolay gelsin

peki arkadaslar elinizde daha gorselligi guzel bi fatura sablonu yokmu koysanizda faydalansak. prestashopun li cok sade

TPL ve PHP dosyalarından düzenleme yapmanız mümkün fakat bence şu anki hali de gayet iyi.

• 3 years later...

Rica ederim. Kolay gelsin

TPL ve PHP dosyalarından düzenleme yapmanız mümkün fakat bence şu anki hali de gayet iyi.

Merhabalar Benimde sorunum  Fatura Etkin Halinde iken Faturaları Göremiyorum Sorun nedir nerdedir.   Yardımınız icin tesekkur ederim simdiden 

• 4 years later...

<ÇÖZÜLDÜ> Merhabalar ben faturayı a4 kağıda dikey değil, yatay olarak yazdırmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Kendi 3 parçalı yatay sistemime göre düzenliyorum fakat hep dikey pdf oluşturuyor.

---------------------------------------------------------------------------
Çözüm :

.../classes/pdf/PDF.php içerisinde

line 50
  public function __construct($objects, $template, $smarty, $orientation = 'P')  kısmını bulun
onu
  public function __construct($objects, $template, $smarty, $orientation = 'L') olarak değiştirin. İşlem tamamdır. Herkese iyi çalışmalar...

Edited by fatihyuce (see edit history)

Merhabalar faturamı düzenledim tek sayfa için bir problemim yok. Lakin çoklu siparişte 2. ve diğer sayfalarda adres ve fatura tarihinin tekrar görünmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim, şimdiden teşekkür ederim.

• 7 months later...