Jump to content

jak dodać pliki medialne do opisu wirtualnych produktów


Recommended Posts

pewnie się powtarzam ale jakiś czas temu próbowałem i nikt ni odpowiedział....

chce dodać plik ( na przykład mp3 albo flash do opisu produktu wirtualnego\

 

chodzi o to by klient mógł odsłuchać lub zobaczyć fragment tego co ma kupić... na zapleczu w opisie produktu jest taka opcja ale chyba nie działa albo nie umiem korzystać.\

dodaje plik mp3 - krótki dość i nie widać go...

czy naprawdę muszę kupować moduł,czy jest jakieś rozwiązanie uniwersalne - skoro na zapleczu mogę dodać plik multimedialny i opcja nie jest na "szaro" to chyba muszę być w stanie z tego skorzystać???

Edited by aandk (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sprawdziłem dla mp4 i mp3 na preście 1.5.4.1. Działa bez zarzutu. Tyle że domyślnie wszystko ukrywa, pewnie dlatego nie widziałeś nic na stronie. Pliki multimedialne same z siebie się nie otworzą, potrzebujesz kontrolek playera. Otwórz okno dodawania mediów, wybierz rodzaj i dodaj odpowiedni plik z katalogu (jak nie działa upload plików przez admina, to zawsze możesz wrzucić tradycyjnie pliki na serwer, a w oknie dodawania mediów tylko wpisać odpowiednią ścieżkę. Następnie przejdź do zakładki Zaawansowane i w pierwszej kolejności zaznacz opcję Controls. Możesz też pokombinować z innymi opcjami. Jeśli edytor błędnie zapisuje rozmiar okna odtwarzania to przejdź do zakładki Źródło i ręcznie zmień wymiary. Powinno śmigać :)

 

PS. Po kilku testach doszedłem do wniosku że aby media się poprawnie wyświetlały/odtwarzały na stronie, musi być zaznaczona przynajmniej 1 z opcji: Autoodtwarzanie, Controls.

Edited by Sharak (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dzięki przeogromne zacząłem eksperymenty z PS na innym hoście - zenbox  (dotychczasowy home - męczył)

 mam teraz 1.5.6

 i tak jak napisał Sharak wszystko działa oprócz jednego - nadal nie mogę edytować rozmiarów playera

 - nie zaleznie czy w HTML czy w zakładce źródło"...

 nowe wartości zapisuje ale z frontu sklepu - nic się nie zmienia

odświeżałem coockies - nic

 , a zależy mi na tym by ten odtwarzacz był widoczny w polu "krótki opis"

 by klient mógł odsłuchać demo każdego z utworów danej kategorii bez konieczności klikania w pełny opis...

czy może to być( ten mój problem że player nie reaguje na zmiany jego rozmiarów) gdzieś zablokowane ogólnie?

Edited by aandk (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam,

 

Mam ten sam problem. Nie mogę wstawić żadnego filmiku multimedialnego. Gdy wklejam odpowiednią ścieżkę do youtube'a w podglądzie widzę filmik i mogę zmieniać jego rozmiary. Gdy jednak wstawię już multimedia na stronie nie są widoczne, a gdy zrobię zapisz zmiany w opisie produktu to wyskakuje błąd: Pole krotki_opis (Polski (Polish)) jest nieprawidłowe.

 

Proszę o pomoc jak można sobie poradzić z tym problemem.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...