Jump to content

3 problemy ze sklepem PrestaShop


xgamecenter

Recommended Posts

Cześć,

śledzę forum od bardzo dawna - od niedawna postanowiłem wdrożyć sklep oparty o prestashop. Na początku byłem oniemiały samym systemem, potem standardowo przychodzi faza frustracji przy projektowaniu, teraz jestem na ostatniej prostej i zostało mi kilka rzeczy, z którymi nie mogę dać sobie rady.

 

Sklep znajduje się pod adresem www.xgamecenter.pl/magic - sklep stoi na preście 1.5.4.1

 

Problem 1.

Jako że najnowsza presta ustawia podkategorie pionowo zamiast w poziomie, zajmuje to dość sporo miejsca i klient musi scrolować stronę w nieskończoność. Postanowiłem, że zmienię ustawienie podkategorii na poziomo.

 

Znalazłem a tymże forum podobny temat http://www.prestashop.com/forums/topic/246723-podkategorie/, jednak nie rozwiązuje on moich problemów.

Po zmianie układu podkategorii, cała strona rozjeżdża się w niełądny sposób.

 

problem_1.jpg

 

Chciałbym, żeby przyciski do sortowania oraz do wyboru stron znalazły się bezpośrednio pod nazwami kategorii oraz żeby biała ramka "tła" pod podkategoriami rozszerzyła się i żeby podkategorie się w niej znalazły.

 

Problem 2.

Chciałem dodać liczbę aktywnych produktów do moich kategorii tak, żeby obok nazwy kategorii wyświetlała się liczba produktów tylko aktywnych. W tym celu znalazłem link:

http://blog.better-web.pl/dodanie-liczby-aktywnych-produktow-w-kategorii-obok-nazwy-w-blockcategories-prestashop/

 

o ile w przypadku szablonu domyślnego wszystko działa, o tyle w przypadku mojego szablonu kategoria po zmianach wygląda tak:

 

problem_2.jpg

 

Utraciłem czarną ramkę na nazwie "Kategorie". Ponieważ w podanym przeze mnie linku radzono, aby po dodaniu kodu do pliku blockcategories.php zmienić jeszcze plik themes/nazwa_szablonu/modules/blockcategories/category-tree-branch.tpl - mój szablon nie zawietał tego pliku więc po prostu skopiowałem cały folder z szablonu default do mojego szablonu :)

 

Problem 3.

Pewnie będzie to łatwizna ale też nie mogę sobie poradzić. Rozjeżdża mi się koszyk :)

 

problem_3.jpg

 

Z góry dziękuję za pomoc przy rozwiązaniu moich problemów.

Pozdrawiam serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

3) zamień margin-left: 479px; na: margin-left: 740px;

w pliku: /magic/themes/thgr00027/css/modules/blockcart/blockcart.css

 

#header #cart_block {
background: none repeat scroll 0 0 transparent;
display: none;
height: auto;
margin-left: 740px;
...

Link to comment
Share on other sites

chodzi o plik category.tpl zlokalizowany w katalogu z Twoim template.

jest tam zapewne fragment mocno zbliżony do tego:

<!-- Subcategories -->
 <div id="subcategories">
  <h3>{l s='Subcategories'}</h3>
  <ul class="inline_list">

 

 

dodaj do tego <ul> style="" z parametrem definiującym wysokość height

Link to comment
Share on other sites

Kolejna zagwozdka dla mnie :

 

Mam szablon w którym u samej góry są przyciski nawigacyjne. Chciałbym je przetłumaczyć ale zarówno we wbudowanym translatorze presty jak i plikach nie mogę tego znaleźć.

 

problem_4.jpg

 

i teraz moje pytanie. W jaki sposób zlokalizować element na stronie - chodzi mi np. o sprawdzenie, w jakim pliku znajduje się dany element ze strony ?

Link to comment
Share on other sites

i teraz moje pytanie. W jaki sposób zlokalizować element na stronie - chodzi mi np. o sprawdzenie, w jakim pliku znajduje się dany element ze strony ?

 

to już niestety kwestia doświadczenia, nie ma sprawdzonej metody która pozwoli na zlokalizowanie pliku .tpl odpowiedzialnego za wyświetlany fragment na stronie. Co można zrobić? podglądnij źródło, czasami są tam wskazówki jak nazwa modułu np. w <div id="costam_module"> itp.

 

możesz również zerknąć w modules > positions i zlokalizować "mniej-wiecej" jaki moduł gdzie jest.

 

elementy o których mówisz to częsci składowe modułów: permanent links lub block user info

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem to w permanent links według Twoich wskazówek - prawym i zbadaj element :)

 

Mam natomiast kolejną zagwozdkę - chciałbym dodać domyślny tekst w wyszukiwarkę presty tak, że jak kliknę myszką to tekst znika i klient może wpisać swoją frazę. Jak odkliknę to tekst pojawia się ponownie.

 

Znalazłem coś takiego:

 

<input value="slowo" onfocus="javascript:if(this.value=='slowo')this.value='';" onblur="javascript:if(this.value=='')this.value='slowo';" />

 

jednak efekt wygląda tak :

 

problem_5.jpg

 

plik na którym operuję to:

.../themes/thgr00027/modules/blocksearch/blocksearch-top.tpl

 

any ideas ?

Link to comment
Share on other sites

użyj tego wewnątrz <input> który masz w pliku, oto przykład:

  <input class="search_query" type="text" id="search_query_top" name="search_query" value="{if isset($smarty.get.search_query)}{$smarty.get.search_query|htmlentities:$ENT_QUOTES:'utf-8'|stripslashes}{/if}" value="slowo" onfocus="javascript:if(this.value=='slowo')this.value='';" onblur="javascript:if(this.value=='')this.value='slowo';"/>

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście tekst pojawił się w polu szukaj ale działa jakoś dziwnie. Jak ładuje się strona główna to pole szukaj jest puste. Dopiero jak kliknę w pole szukaj i odkliknę gdzieś na stronie to pojawia się tekst.

 

www.xgamecenter.pl/magic

 

Przy okazji żeby nie spamować postami - masz jakiś pomysł vekia na moją belkę z kategorią, która po dodaniu zliczania aktywnych produktów się troszkę rozjechała ? :)

 

problem_6.jpg

Edited by xgamecenter (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...