Jump to content
  • 0

Wymuszony adres sklepu


konrad1cs

Question

Witam.

Sprawa wygląda tak, że po postawieniu sklepu na serwerze podpiąłem swoją domenę po niego.

Po wejściu na domenę sklep się wyświetlał, ale zagłębiając się w aplikację pokazywało mi już wcześniejszy adres - tak jak bez podpięcia. Wiem, że można ustawić adres sklepu, ale wtedy już nie wyświetlają mi się zdjęcia na nim, tak jak by nie miały wskazanego źródła. Co prawda testowałem to tylko przez 2 min, bo na więcej nie mogłem sobie pozwolić, gdyż on musiał wtedy cały czas funkcjonować. Więc nie wiem, czy po chwili by się nie zaczęły wyświetlać.

Jak poprawnie powinienem ustawić, aby dalsza/głębsza część aplikacji pokazywała adresy/linki zaraz po mojej domenie?

Serwer od home. Wcześniej był tam zainstalowany bussines shop od wcześniej wspomnianej firmy i on miał w sobie wymuszenie tego wyświetlania.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

wszystko zależy od tej dalszej glębszej części sklepu.

Być może gdzieś korzystałeś z "sztywnych" linków, np. podpinałeś obrazki wklejając bezpośrednie url, tworzyłeś linki korzystając z bezpośrednich urli, wówczas musisz je zmienić ręcznie, niestety.

 

możesz nie co bardziej wyjaśnić czym są te głębsze częsci sklepu? wówczas będę miał szerszy pogląd na to co się dzieje

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Miałem na myśli odnośniki do kategorii, produktów.

Po przepięciu domeny, wymuszeniu adresu sklepu zdjęcia się nie wyświetlały.

 

Mam nadzieje, że po gdybym na dłużej zostawił sklep po wymuszeniu adresu to się synchronizuje...

Tak są 3 pola do uzupełnienia, w pierwszym i drugim wpisałem domenę. Odnośnie trzeciego - katalog, próbowałem zostawić puste - bo przecież domena nie ma u mnie katalogu i sądzę, że fakt, że sklep jest zainstalowany na serwerze w katalogu, a nie w public_html nie ma znaczenia. Czy dobrze, że zostawiłem wtedy tamto miejsce puste?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

najprostszy sposób na wygenerowanie pliku .htaccess to po prostu - usunięcie go z serwera. (pamiętaj o backupie)

 

standardowo plik ten powinien się generować zaraz po zmianie ustawień w preferences > seo & urls

jednak z doświadczenie wiem, że nie zawsze tak się dzieje. Dlatego lepiej po prostu ten plik usunąć i pozwolić mu wygenerować się na nowo odświeżając front office / zapisując preferences > seo & urls bez wprowadzania zmian

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...