Jump to content

Email w stopce jak zmianić wielkość czcionki


Recommended Posts

ww.jpg

 

Jak widzicie nazwa "Email" jest większa od np "Tel" przez co adres email spadł na pozycję niżej i brzydko to wygląda.. :/

 

Mógł by mi ktoś pomóc to zmienić by email był na wysokości słowa "Email"

 

albo poprostu całkiem usunąć email..

 

Podał bym go wtedy w informacje o adresie i też by fajnie wyglądało.. teraz nie mogę tego zrobić bo opcja email musi być wypełniona..

Link to comment
Share on other sites

style musisz zmienić ręcznie w pliku:

modules/blockcontactinfos/blockcontactinfos.tpl

masz tam:

{if $blockcontactinfos_email != ''}<li>{l s='Email' mod='blockcontactinfos'} {mailto address=$blockcontactinfos_email|escape:'htmlall':'UTF-8' encode="hex"}</li>{/if}

najprościej będize dodać do <li> parametr style="" z definicją wielkości czcionki

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłem tak:

 

{if $blockcontactinfos_email != ''}<li>parametr style="20"{l s='Email:' mod='blockcontactinfos'} {mailto address=$blockcontactinfos_email|escape:'htmlall':'UTF-8' encode="hex"}</li>{/if}

 

Ale nic się nie zmieniło..

 

Sorki jestem zielony w tych rzeczach.. :/

Link to comment
Share on other sites

no to jeszcze sprawdź czy czasami tego pliku nie ma katalogu z Twoim template:

 

themes/TWÓJ_THEME/modules/blockcontactinfos/

 

jeżeli jest tam, zmiany musisz wprowadzić tam

 

nie zapomnij również o wymuszeniu kompilacji

Link to comment
Share on other sites

przepraszam za brak ścisłego określenia co jest do zrobienia,

 

mówiąc o style="" miałem na myśli wykorzystanie styli css

 

 

wielkość czcionki definiujesz parametrem font-size wyrazonym np. w pixelach

 

czyli:

 

style="font-size:10px"

 

możesz dowolnie manipulować tą wartością

Link to comment
Share on other sites

{if $blockcontactinfos_email != ''}<li>parametr style="font-size:10px"{l s='Email:' mod='blockcontactinfos'} {mailto address=$blockcontactinfos_email|escape:'htmlall':'UTF-8' encode="hex"}</li>{/if}

 

 

{if $blockcontactinfos_email != ''}<li>style="font-size:10px"{l s='Email:' mod='blockcontactinfos'} {mailto address=$blockcontactinfos_email|escape:'htmlall':'UTF-8' encode="hex"}</li>{/if}

 

 

Chyba wszystkich kombinacji już próbowałem a za żadnym razem się nie zmienia tylko dochodzi text który wpisze.........

 

Sorki że taki tepak ze mnie ale to dopiero początek mojej przygody ze stronami www...

Link to comment
Share on other sites

nie bardzo rozumiem Twój kod ;P

 

co to jest:

<li>parametr style="font-size:10px"

?

 

kod ma wyglądać tak:

<li style="font-size:10px;">

 

 

styl elementu nadajemy poprzez wpisanie style="font-size:10px;" do wnętrza elementu który chcemy zmienić, w tym przypadku jest to obiekt <li> zatem musimy ten style="" wcisnąć do wnętrza, o tak: <li style="font-size:10px;">

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.. Wiedziałem że o jakiś mały szczegół chodzi.. ale tak jak już mówiłem jestem jeszcze ostrym laikiem.. Coś tam wiem.. Bawiłem się kiedyś we front pageu... później.. komposerze/pajączku.. później odkryłem 'OscGolda" a po wygaśnięciu licencji.. (po roku) odkryłem Presteshop! ;) Zapomniałem trochę o co chodzi z htmlem.. ;)

 

jeśli chodzi o czcionkę to już się pomniejsza i powiększa.. ale to i tak nie podniosło adresu email na równą wysokość nazwy "Email"

 

adres mojej stronki.. zabacz sam.. http://www.adultzone.ie

Link to comment
Share on other sites

pajączek, stary, to były czasy :D pajączka i kurs html pawła wimmera pamiętam do dziś :D

 

do <a> trzeba dodać style:

element.style {
width: 120px;
display: inline-block;
}

 

użyj tego kodu:

<li style="font-size:10px;" class="footermail">

 

poniżej wszystkiego, na samym końcu plik wklej to:

 

{literal}
<style>
.footermail a {width: 120px!important;
display: inline-block!important;
}
</style>
{/literal}

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...