Jump to content
  • 0

Normalny zakup ale bez hasła


Judyta

Question

Witajcie, mam stary sklep w wersji 1.4 i chciałaby aby hasło przy dokonaniu zakupu, tworzeniu konta nie było wymagane.

Chciałabym wykorzystać normalne tworzenie konta aby Klient mógł edytować / zarządzać adresami (podczas realizacji zamówienia), dlatego nie chcę korzystać z zakupu bez rejestracji.

Jak zrobić aby to hasło nie było wymagane bądź żeby było na stałe dla wszystkich takie same - ale żeby ja tylko o nim wiedziała ? :)

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Oczywiście nie ma takiej funkcjonalności w standardzie toteż trzeba stworzyć moduł, który wygeneruje hasło klientowi, a bezpośrednio po złożeniu zamówienia wyłączy jego konto.

 

Czyli nie będzie jako tako logowania tylko przez @ bo jeśli klient będzie chciał zrobić ponownie zakupy to powinien wygenerować sobie hasło albo Pani powinna to zrobić z panelu. No ale jak rozumiem klient przechodzi proces zamówienia tylko raz.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Niestety nie będę pomagał w tym ponieważ w mojej opinii to rozwiązanie niebezpieczne i kompletnie nielogiczne.

 

Przecież od tego są właśnie zakupy bez rejestracji żeby kupować bez hasła, a jak ktoś chce zarządzać potem kontem to system pozwala gościom (tam gdzie śledzą zamówienia) przemianować ich konta na konta klientów, można to też zrobić z panelu zarządzania klientem po stronie administracji.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No to w takim razie niech hasło będzie generowane (nie wpisane w polu), a pole ukryte. Wtedy to będzie działało tak, że dane do konta otrzyma klient na @ chociaż i to można wyłączyć.

 

Hasło powinno zostać, nie powinno być jedno i powinno być jednak tak, że nie ma sytuacji w której z ręki podaje Pani hasło klientowi bo to nie jest w porządku wobec aktywnej dyskusji o prywatności użytkownika etc.

 

Bądź co bądź bez pracy przy kodzie się nie obejdzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wygląda to tak, że Klient tylko raz korzysta ze sklepu, później tylko przegląda oferty i jest zapisany w zapleczu. Nie chcę podawać haseł, nie wiem co łatwiej zrobić.. usunąć hasło, czy może generować jakieś standardowe. Przycisk już ukryłam od hasła ale co dalej to nie mam zielonego pojęcia :|

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No dobrze, jeżeli rzeczywiście to ma wyglądać tak to ok, niech pole hasło będzie ukryte, czyli wystarczy mu dać klasę "hidden" w elemencie <p>, a pole musi posiadać w value losowy ciąg znaków. Coś takiego można uzyskać bezpośrednio w pliku szablonu w ten sposób:

 

{assign var=unique value=10|mt_rand:20} {$unique}

 

Teraz zmienna $uniqe to losowy ciąg znaków, wklejamy ją w value odpowiedniego pola, dzięki temu klient podając mail przy "rejestracji" nie wpisuje hasła, a jest mu ono generowane. Czyli zakłada konto bez podawania hasła, które się generuje i wysyła na jego e-mail.

Edited by Krystian Podemski (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuję za pomoc.

Wstawiłam kod i niestety dalej wyskakuje problem z hasłem:

<input type="password" class="text" name="passwd" id="passwd" value="{assign var=unique value=10|mt_rand:20}{$unique}" />

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...