Jump to content

Gdzie dodać kod Zopim free chat


Recommended Posts

Witam. Wyskoczył mi taki komunikat.. A ja jestem zielony w tych sprawach..

 

"Copy the following code and insert it into your website's HTML. Source code between the <head> tags. This code must be inserted into every page on which you wish to display the Zopim chat widget."

 

 

Jeśli chodzi o angielski to rozumiem o co chodzi icon_e_smile.gif tylko nie wiem gdzie mam to skopiować.. Wiem że w <head> ale gdzie go znaleźć. I w które miejsce dokładnie tam wkleić. Chce żeby był widoczny na wszystkich stronach w moim sklepie.

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

w pliku header.tpl zlokalizowanym w katalogu z Twoim template.

Możesz również skorzystać z darmowego modułu: zopim chat (będziesz miał możliwość prowadzenia rozmów z back office presty)

lub z zupełnie innego rozwiązania służącego do umieszczania kodu: html box (wówczas kod który masz umieszczasz w sekcji "header" - w module masz opcje na wybór tej lokalizacji + okno na umieszczenie kodu)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

w pliku header.tpl zlokalizowanym w katalogu z Twoim template.

Możesz również skorzystać z darmowego modułu: zopim chat (będziesz miał możliwość prowadzenia rozmów z back office presty)

lub z zupełnie innego rozwiązania służącego do umieszczania kodu: html box (wówczas kod który masz umieszczasz w sekcji "header" - w module masz opcje na wybór tej lokalizacji + okno na umieszczenie kodu)

 

 

Dzięki wielkie za odpowiedź.. Spodobała mi się ta opcja z html boxem... Super moduł :)

 

No ale tak.., Gdy wrzuciłem kod w html boxa i zaznaczyłem żeby pokazywało w header to w sumie nic nie pokazuje.. Robiłem tak ze 3 razy zmieniałem również opcje położeń ale nie było żadnych efektów...

 

 

To pomyslałem że w sumie prościej zanaleść ten plik header.tpl.. Tak więc połączyłem się przez filezille.. znalazłem i edytowałem plik header.tpl znalazłem <head></head> i między wrzuciłem ten kod zopima...

Gdy odświeżyłem stronę pojawiła sie biała kartka.. kliknąłem cofnij.. znów była moja strona ale bez zopima.. gdy kliknąłem w jakąś opcje to zawsze była biała strona.. a gdy cofałem moja.. raz gdy cofnąłem pokazało się okienko zopima..

 

Gdy wykasowałem zopima z <head></head> to stronka znowu działała.. to pomyślałem że może wkleje ten kod od zopima na koniec <head></head> no i wtedy od razu pojawiło mi się okienko zopima na stronie, ale w cokolwiek nie kliknąłem była biała strona.. a jak cofałem to moja strona ale bez zopima już...

 

Ale namieszałem :) Ale mam nadzieje że wiesz o co chodzi ;)

 

Masz jakieś pomysły o co może w tym chodzić...

Edited by eurodollar (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Zrobiłem tak jak teraz napisałeś i na początku nie działało ale trochę pokombinowałem i udało się...

 

ale w okienku na stronie wszystko napisane jest po rosyjsku czy jakimś takim języku, albo czesku..

a w ustawieniach jest zmienione ze ma być po angielsku..

 

 

Aha i czasem zopim wyskakuje a czasem nie.. czasem po 3/5 sekundach a czasem po 30...

 

 

 

Aha i nie wiem czy to jakas różnica ale mam livezille zainstalowaną na stronie..

Edited by eurodollar (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

hmm.. W header.tpl mam tylko raz wklejony ten kod.. Miałem też w html boxie, ale teraz go usunąłem.. i nie wiem skąd jeszcze go usunąć.. :/ Ja coś tam wiem tworzeniu stron.. ale jeszcze nie dużo ;) Z góry dzięki że mi pomagasz ;)

Link to comment
Share on other sites

mhy.. no to 2 raz jest w module Zopima.. Tam w "Widget Settings" jest "Zopim Widget ID" i tam też wkleiłem ten kod bo tak tu jest chyba napisane :)

 

Log into Zopim's Dashboard with the account that you've just created. Go through the wizard and you'll be presented with a widget code that looks like the sample one below. Note: Don't use the code below. Your widget code contains a unique ACCOUNTCODE. That is your widget ID.

 

 

No i w sumie już usunąłem go ale to też nic nie dało...

Link to comment
Share on other sites

Teraz się udało.. Wykasowałem ten kod z header.tpl i wrzuciłem go jeszcze raz i w sumie pokazał się Zopim :D

Jak narazie przeładowałem stronę parę razy i za każdym razem się szybciutko pokazywał ;)

 

Dzięki za pomoc vekia

Szkoda że nie można brawarków dawać by byś miał ode mnie jednego :)

 

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

sprawdziłem źródła, teraz wyświetla się tylko jeden kod zopima więc wszystko działa ok, wysłałem nawet wiadomość testową ;)

no to problem z instalacją zopim chatu rozwiązany.

 

jak wygląda kwestia tłumaczeń? z tego co widziałem wszystko jest po angielsku - tak jak powinno być

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Witam,

Zainstalowałem moduł. Po wklejeniu id sklep się nie otwiera, pojawia się jedynie biała strona. Oczywiście skopiowałem cały skrypt do "header" ale nic się nie działo(jakby go nie widział serwer). Pracuję na PS 1.5.2, czy ma to jakiś wpływ może? Bardzo proszę o poradę.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

tak działa teraz zrobiłem ;)) dziekuję za zainteresowanie ale jak go włączę to go nie widać a jak wyłączę ale jest zainstalowany to działa ot taka złośliwość z jego strony. Vekia a czy jest jakaś możliwość żeby wiadomości były przekierowane np na skype albo chociaż żebym widział wiadomość i mógł czatować nie wchodząc do modułu .... chodzi mi o to że jak jestem np w produktach to chciałbym widzieć wiadomości ?

Link to comment
Share on other sites

kiedyś te funkcje były dostępne, można było zintegrować zopim z komunikatorami jak skype, gtalk, facebook(!)

jednak po zmianach wprowadzonych przez właścicieli tych marek/portali - wysyłanie wiadomości już nie jest możliwe. niestety.

 

to co można zrobić, aby nie "wisieć" na czacie cały czas, to korzystać z mobilnych urządzeń z zainstalowanymi appkami:

android: https://www.zopim.com/android

iphone: https://www.zopim.com/iphone

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...