Jump to content

Szállítás több országba


dzsar

Recommended Posts

webáruházunkban szeretnénk több országba megrendelést biztosítani. Jelenleg belföldön MPL és GLS-sel tudunk szállítani, ezekre teljesen be lehetett állítani a rendszert.

Más országba való küldésnél viszont teljesen másak a GLS árai, ráadásul zónánként változik.

Azt kellene megoldani, hogy országonként más szállítási költséget lássanak. Tehát ha valaki szállítási címként Szlovákiát ír be, akkor az oda beállított szállítási árak jelenjenek meg csak. És más Németországba kért rendelésnél, stb.

Be lehet ezt állítani? Vagy van rá valamilyen modul (fizetős is érdekel)?

 

Válaszokat előre köszönöm.

 

Amit használok:

PS: 1.5.4.1.

Fizetési mód: univerzális fizetési modul 1.5 és PayU bankkártyás modul

Link to comment
Share on other sites

Be lehet állítani. Megpróbálom képekben bemutatni.

 

image002_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Zónák beállítása:

FireShot_Screen_Capture__213_-___Zones_-_PrestaShop____-_signdepot_hu_ujshop2_admin1_index_php_controller_AdminZones_token_520594d0aac3bd67c962c26318c81a5c_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

 

Országok beállításai a Zónák alapján (megértés szempontjából csak egy kiragadást fényképeztem, felesleges lett volna minden ország beállítása, érted a lényeget már ez alapján):

FireShot_Screen_Capture__214_-___Countries_-_PrestaShop____-_signdepot_hu_ujshop2_admin1_index_php_controller_AdminCountries_token_e631d2df6d6b0590a37ce696045780dd_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

És végül ezek alapján a Szállítás:

FireShot_Screen_Capture__215_-___Shipping_-_PrestaShop____-_signdepot_hu_ujshop2_admin1_index_php_controller_AdminShipping_token_637dc8a546259cd44339390d133827d4_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Szerintem ezek alapján érthető, ha esetleg mégsem akkor írj nyugodtan :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teljesen érthető (jó áraid vannak a fényképezett futárnál, én is ezeket kaptam, csak nálam Németország a kezdeményezett ország...), zónák kikapcsolva, és minden ország egy zóna. logikus. köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Ez egy ügyfelem shopja, ahol fel volt tüntetve a szállító neve azt kitöröltem, nehogy gond legyen belőle.

Bár nem sok sütnivaló kell ahhoz hogy rájöjjön bárki, de így jobb :)

 

Egyébként majdnem. Ami fontos volt (Magyarország, Szlovákia, Románia) azokat külön zónákba tettem.

És vannak olyanok (pl. első zóna) ahova (a legelső kép alapján) több ország is beletartozhat, ezért is oldottam meg így.

Az első zónában lévő országok: Csehország, Szlovénia stb.

:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...