Jump to content

home.pl - wasze opinie


waldiPL

Recommended Posts

cóż, wiele ludzi z tego korzysta i są zadowoleni. Generalnie to moim zdaniem hosting sprawdza się do prostych zastosowań.

Pamiętaj, że pojemność i transfer to nie wszystko, hosting wbrew pozorom ma sporo ograniczeń (czas wykonywania skryptów, okrojone cron joby itp.). Do e-commerce, przynajmniej takiego na którym chce sie zarabiać dużo (gdy duży zarobek przekłada się na duży traffic) się niestety nie sprawdzi.

 

Na początek idealny, no i mają dobry marketing, to tyle ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam hosting na home.pl i jak na razie jestem zadowolony. Co prawda załatwiany przez brokera wiec nie wiem jakie są parametry konta dokładnie na jakim jestem przypisany ale na razie presta daje radę. Generowanie miniatur jest trochę upierdliwe ale pozatym jedynym problemem jaki mnie zaskoczył home był brak "normalnego" kompresowanie GZIP. Ale po trudach i to się udało pokonać.

 

Tak więc nie wiem jak bedzie jak sklep się rozrośnie i będzie więcej ludzi i produktów ale do małęgo sklepu powinien wystarczyć.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie kończę wdrożenie i jest "tak sobie". Sam hosting jak dla mnie jest bardzo ok (klient ma jakiś byznes serwer cośtam) - ftp śmiga pięknie, pliki się ściągają ok, bazka bardzo fajnie, ping spoko, cron działa (na swój sposób, ale działa).

 

To co irytuje mnie to czas wykonywania skryptów. Presta to soft robiony pod kątem tego, żeby był "uniwersalny" i rozszerzalny, efekt tego jest taki, że każde odpalenie, przy którym tworzone są elementy trwa niemiłosiernie długo (10s+), ba - nawet z elementami z pamięci podręcznej potrafi się to generować z dobrą sekundę (a to ze 4 razy za długo IMHO). I tak jest sukces, bo wcześniej klient miał to na webd i myślałem, że się potnę gdy wszystko trwało 2-3 razy dłużej. Jak masz mało produktów to pewnie nie zauważysz, u nas przy 2tys. już wesoło nie jest (a nie zarabia to tyle, żeby dedyka postawić).

 

Z typowych przypadłości prestashop na home.pl, to z tego co zauważyłem:

- nie ma ani APC ani Xcache, a któryś z nich by pewnie jeszcze pomógł zejść z czasami generowania o 1/3.

- mamy testową wersję ustawioną jako serwis z "separacją serwisu"... efekt był taki, że pdf nie działały, bo gdzieś tam nagle jedna ze ścieżek zamiast /img/cośtam.jpg zamieniała się na http://img/cośtam.jpg, ale to pierdoła w sumie

- home nie używa apache, tylko jakieś swoje cudo i są jaja z interpretacją plików .htaccess, np w modułach jest taki myk:

 

<FilesMatch "\.tpl$">
Deny from all
</FilesMatch>

 

I się wywala. Ale wystarczy zmienić FilesMatch na Files i działa.

 

Pewnie jeszcze bym sobie jakieś małe szczególiki przypomniał, ale już nie pamiętam w tym momencie. IMHO większym problemem jest presta w tej przejściowej formie (1.5.4), niż home czy inny hosting.

Link to comment
Share on other sites

Mamy to w testowej wersji, więc ruch żaden - stąd nie spotkałem się. Jeszcze. Z drugiej strony - mam tam kilka aplikacji na równie krowiastym Zendzie i też nie widziałem 503. Pocache'owane mam jednak wszystko konkretnie, więc może im to nie zapycha tak serwera?

 

W planach mam obadanie jeszcze IQ, bo są tani i mają APC, ale jakoś czasu jak na razie brak.

Edited by jaro123 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

No ja na jednej ze stron momentami miałem traffic w granicach 15 tys uu / dzień stąd pewnie generowałem dość spore obciążenie. Serwer nie dawał rady, sugerowali przejście na VPS, ale tam też sporo ograniczeń mają, więc zrezygnowałem. Zaznaczam, że było to kilka lat temu więc sytuacja mogła się diametralnie zmienić

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Szukając "cpu time limit exceeded" trafiłem tutaj. Przestrzegam wszystkich przed hostingiem na Home.pl bo obudzicie się z ręką w nocniku. Takiego info nie znajdziecie na home ale szybko okaże się że:
- limit czasu wykonywania skryptu to 30 sekund (!!!) co nie pozwoli zaciągnąć nawet małej bazki ani np. wygenerować kilkudziesięciu miniaturek JPG
- strona ma czasy odpowiedzi rzędu kilku sekund (!!!) zamiast milisekund (u mnie 7,8s, tak siedem przecinek 8 dziesiątych sekundy)
- brak kompresji Gzip przez co wasza strona poleci w Google'ach i wszystkie narzędzia pomiarowe krzyczą na czerwono
- u nich zamiast serwera Apache jest IdeaWeb z dziwną składnią

Zapomnij o Joomla czy PrestaShop na home.pl Mój sklep ma 70-80 produktów i to nie wyrabia, gdzie powłączana jest optymalizacja, cache i nie idzie wygenerować paru miniatur? Ludzie dajcie sobie spokój.

 

http://www.prestashop.com/forums/topic/326082-miniatury-generowanie/

http://wpninja.pl/artykuly/wordpress-na-home-pl-7-rzeczy-na-ktore-trzeba-uwazac/

http://gzip-w-home-pl.blogspot.com/

http://vbhelp.pl/pytania-problemy-83/ostrzezenie-na-home-pl-nie-lubia-vbullein-6640/

 

Google: "home pl cpu time limit exceeded"

Edited by Włochaty (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tyle tylko, że to jest standardowy problem z hostingami - zawsze będzie duża quota na cpu. A, że Presta to muł niewiarygodny, więc połączenie obydwu będzie dawać taki efekt. BTW - można pokombinować trochę z ustawieniem innego interpretatora w htaccess (use php54 albo use php55)  - powinno się trochę poprawić, zwłaszcza, że defaultowo jest chyba arachaiczny 5.2. W tzw. gratisie przy php dostaniemy błędy deprecated, ale co tam :)

 

Odnośnie miniatur - Presta ma to akurat fajnie rozwiązane, bo jak się wysypie to można dokończyć tam gdzie zakończyło.

 

A uzupełniając temat mojego wdrożenia sprzed roku - sklep postawiliśmy na iq.pl i generalnie trzyma się poniżej .5s, więc spoko. 

Edited by jarek np (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...