Jump to content
  • 0

Zmiana wymaganych pól


kmalcherczyk

Question

34 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

nie zmieniasz pliku tylko ustawienia w back office, idziesz do localization > countries

klikasz na ikonę edytuj przy kraju - w tym przypadku przy fladze Polskiej.

masz tam pole do definiowania formatu adresu: http://i.imgur.com/SdHd00E.png

 

dodatkowo możę się okazać, że niezbędne będzie edytowanie kontrolera adresów (klasa Adress w classes/Address.php)

masz tam definicję obiektu

 

public static $definition = array(
 'table' => 'address',
 'primary' => 'id_address',
 'fields' => array(
  'id_customer' =>   array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isNullOrUnsignedId', 'copy_post' => false),
  'id_manufacturer' =>  array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isNullOrUnsignedId', 'copy_post' => false),
  'id_supplier' =>   array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isNullOrUnsignedId', 'copy_post' => false),
  'id_warehouse' =>   array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isNullOrUnsignedId', 'copy_post' => false),
  'id_country' =>   array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isUnsignedId', 'required' => false),
  'id_state' =>    array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isNullOrUnsignedId'),
  'alias' =>	 array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isGenericName', 'required' => false, 'size' => 32),
  'company' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isGenericName', 'size' => 64),
  'lastname' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isName', 'required' => false, 'size' => 32),
  'firstname' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isName', 'required' => false, 'size' => 32),
  'vat_number' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isGenericName'),
  'address1' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isAddress', 'required' => false, 'size' => 128),
  'address2' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isAddress', 'size' => 128),
  'postcode' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isPostCode', 'size' => 12),
  'city' =>	 array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isCityName', 'required' => false, 'size' => 64),
  'other' =>	 array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isMessage', 'size' => 300),
  'phone' =>	 array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isPhoneNumber', 'size' => 32),
  'phone_mobile' =>   array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isPhoneNumber', 'size' => 32),
  'dni' =>	 array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isDniLite', 'size' => 16),
  'deleted' =>    array('type' => self::TYPE_BOOL, 'validate' => 'isBool', 'copy_post' => false),
  'date_add' =>    array('type' => self::TYPE_DATE, 'validate' => 'isDateFormat', 'copy_post' => false),
  'date_upd' =>    array('type' => self::TYPE_DATE, 'validate' => 'isDateFormat', 'copy_post' => false),
 ),
);

 

określasz które z pól są required (true = wmagane, false= niewymagane)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czy w tym pliku w classes/Address.php też ustawia się by dane pole nie było wyświetlane w adresie przy skladaniu zamowienia , jeśli tak to jak to powinno wyglądac. Z Lokalizacja>kraje nie działa usuwanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tam ustala się które obiekty są 'required' czyli wymagane, lub dodaje nowe niestandardowe pola (muszę zaznaczyć, że sprawa nie kończy się wyłącznie na zmianie klas)

 

najlepiej jest edytować formatkę adresu w: lokalizacja > kraje

dla każdego kraju można zdefiniować jakie pola mają się wyświetlać.

bardzo ważne jest, że należy czynność powtórzyć dla wszystkich aktywowanych krajów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wyłączyłem inne kraje zostawiłem tylko Polska.

To co mogę tam zmienić to usunąć adress2, company. Te które są wymagane z gwiazdką + phone i phone_mobile są nie do ruszenia, nie działa też dodawanie innych pól. Czy może byc tak, że zmiana pól  tam będzie widoczna na sklepie  po jakiejś dłuższej chwili?

 

Jak jest z numerem NIP - czy powinno się używać "vat_number" (przetłumaczyłem na nip) czy "dni"? 

U mnie żaden z tych się nie wyświetla ( wcześniej działał Vat_number po wpisaniu nazwy firmy, teraz już nie ).

Jedynie nip pojawi się jeśli kliknę ptaszek na "potrzebny nip" tyle że pojawia się w dziwnym miejscu - pod krajem, przy standardowych ustawienia formatu adresu w lokalizacja>kraje>edycja .

Nie pojawia się niestety już pole nip jeśli klient chce inny adres i dane na fakturze (tłumaczenie: adres rozliczeniowy) - jak tam uzyskac pole nip? Strona 4video.pl.

Edited by lukp (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

z order-opc-new-account.tpl,z kodu wklejonego poniżej usuń "required"
 

<p class="required text dni">
					<label for="dni">{l s='Identification number'} <sup>*</sup></label>
					<input type="text" class="text" name="dni" id="dni" value="{if isset($guestInformations) && $guestInformations.dni}{$guestInformations.dni}{/if}" />
					<span class="form_info">{l s='DNI / NIF / NIE'}</span>
				</p>
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam problem z formularzem rejestracji , w firefox wszystko działa dobrze , a w internet explorer podczas rejestracji wyświetla błąd "nieprawidłowo wypełnione pole dodatkowe informacje" - ( other ).  W classes/Address.php dodałem wpis "required' => false" , ale to nic nie zmieniło. Wyślwietla ten sam błąd przy pustym polu i przy wypełnionym. Czy ktoś miał podobny problem ? Jeśli nie to podpowiedzcie proszę jak usunąć to pole w formularza rejestracji.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam podobny problem. Chodzi o to, że  w zakupach bez rejestracji wyskakuje mi błąd: 

 

Jest 1 błąd/błędy:
  1. telefon jest wymagane.

Mimo, że pole jest na zielono, poprawnie wpisany telefon i zafajczone. Dopisanie false do pliku adress.php w polu phone i mobile phone nic nie daje. 

Zmiana w Lokalizacja-kraje również nic nie daje. Miał ktoś tak?

 

Na innym sklepie nie mam takiego problemu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam jak wyłączyć pole wymagane imie i nazwisko albo obejść problem z adresem rozliczeniowym . Kiedy wybieram Nip większość firm nie posada imienia i nazwiska . Chce te dwa pola wyłączyć na nie wymagające, ale muszą być . Czy to jest dobry pomysł ?

 

Nie chodzi mi o wykasowanie w Lokalizacjach -kraje - edit 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podpinam się do problemu edycji pól, może pomożecie - Presta 1.6.1.4

niestety nie udało mi się znaleźć rozwiązania na formu (może coś przeoczyłem).

 

Potrzebuję w formularzu rejestracyjnym dla nowych klientów:

- data urodzenia (obowiązkowa) - wyświetla mi się jako nieobowiązkowa,

- dla obecnych klientów przy zalogowaniu na konto informację o konieczności podania daty urodzin lub wyłączenie określonych kategorii (obecnie część kategroii ustawiona tylko dla klientów za rejestrowanych, ale są widoczne dla osób, które nie podały daty urodzin - która jest konieczna do oglądania danej kategorii),

- możliwość ustawienia widoczności kategorii dla osób powyżej 18 roku życia (?)

- usunięcie pól SIRET, APE, - w którym pliku/katalogu

- nie mam pola NIP przy firmie, (jak ustawić aby pole nip było wymagane tylko przy podaniu nazwy firmy),

- pole NIP Wymagany - wyłączone,

- B2B włączone,

- nr_vat w edycji kraju włączone...

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc :)

Pozdrawiam

 

 

EDIT: do pojawienia się pola NIP - tylko w przypadku firmy - lepiej wybrać opcję (Lokalizacja - kraje - "potrzebny nip " na TAK, czy z zakładki wybrać opcję nip_number?)

Jak jest różnica, bo nie widzę zmian...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Panowie namieszałem ja i jeszcze znajomy w plikach z rejestracją potrzebuję pomocy. 

Jak wrócić do stanu pierwotnego rejestracji które pliki i moduły za nią odpowiadają ? czy możecie mi podać bo mam zamiar wgrać " surowiznę w miejsce tych modyfikowanych " Nie wrócę do stanu poprzedniego sam bo nie tylko ja grzebałem. 

Z góry dziękuje 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzień dobry.
Chciałbym ustawić jako wymagane pole address2
Zmieniłem w pliku Address.php kod na poniższy, jednak przy rejestracji pole nadal nie jest wymagane.
Co jeszcze powinienem zrobić?
PS 1.6.1.7

'vat_number' =>            array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isGenericName'),
            'address1' =>            array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isAddress', 'required' => true, 'size' => 128),
            'address2' =>            array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isAddress', 'required' => true, 'size' => 128),
            'postcode' =>            array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isPostCode', 'size' => 12),

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

jestem tu pierwszy raz i dołączam się do pytania:

w dziale Klienci -> Adresy - włączone wymaganie podania pola np. Firma

presta-klienci-adresy.png.40074b16a1b1781fb8624e949cdce40a.png

w dziale Międzynarowody -> Położenie -> Kraje - również wszystko powłączane

 presta-kraje.thumb.png.1b5b6d5b65ffbc5d974f91008f49b0c4.png

a pomimo to przy rejestracji pola typu: Firma i np. NIP są opcjonalne ...

presta-rejestracja.thumb.png.ea536858a3794f3b6ade27400c2d33c1.png

a co jeszcze lepsze nie wyświetlają się wszystkie pola zaznaczone w dziale Międzynarowody -> Położenie -> Kraje

 

Proszę o pomoc, jeżeli ktoś już ten problem rozwiązał.
Czy da się to zrobić bez "grzebania" w kodzie czy nie?

ps B2B włączone
pps sytuacja identyczna z włączonym podwyższonym bezpieczeństwem sklepu jak i bez ...

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzień dobry,

Posiadam sklep, w którym sprzedawane są treści cyfrowe i nie potrzebuję adresu klienta jako obowiązkowego.

 

image.png.8be3fe3407f1f56b0782c32db72f7a72.png

 

Chciałbym, aby na karcie "Adresy" podczas składania zamówienia, klient nie musiał podawać Adresu oraz Miasta. Nie działa zmiana w pliku Address.php ani inne powyższe porady.
PrestaShop 1.7.7

Prosze, powiedzcie w jaki sposób mogę ustawić "Adres" i "Miasto" jako "opcjonalne"?

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Jednak to rozwiązanie usunęło pola adresów z formularza. A mnie chodzi o to, żeby te pola były, ale żeby były opcjonalne - żeby klient mógł, ale nie musiał ich uzupełniać.
Po zmianach, które zaproponowałeś jest tak:

 

image.png.030097d2045afae27f0be08da93483b4.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Znalazłem rozwiązanie.

Edytowałem plik classes/AddressFormat.php
Trzeba znaleźć poniższy fragment kodu i np. "skomentować" linię 'address1' oraz 'city' (dodając przed nimi dwa ukośniki // ).

Dzięki za pomoc.

   /** @var array Default required form fields list */
    public static $requireFormFieldsList = [
        'firstname',
        'lastname',
        'address1',
        'city',
        'Country:name',
    ];

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,  jak zmienić pole wymagane imie i nazwisko na opcjonalne w adresie do faktury i żeby nie wypełniały się automatycznie z adresu dostawy ? Bo jak kupuje jakaś spółka to nie ma imienia i nazwiska. 

Jak usunąć pole nip tylko z adresu dostawy - jest niepotrzebne ( jak je usunąłem to zniknęło również z adresu faktury ale tak nie może być) ?

Może jest jakiś moduł który byłby bardziej konfigurowalny ?  

 

Edited by Magmar (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...