Jump to content
  • 0

Przeniesienie strony ze sklepem


Simmonn

Question

Zapewne było takie pytanie ale powtarzam.

 

Posiadam w chwili obecnej 2 konta hostingowe i przenoszę ze starego na nowy hosting i bazę danych.

Co krok po kroku powinienem zrobić. Chwilowo próbuje ale mam jakiś problem z 1 tabelką trochę zmienia mi schemat strony możecie pomóc ??

Link to comment
Share on other sites

15 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

ogólnie chodzi mi czy coś poszczególnie trzeba zmienić ja robię tak że przenoszę bazę danych

zgrywam wszystkie obrazki z IMG na nowy serwer na ta samą lokalizację. Zmienić url strony i to powinno pomóc? Bo mam też kłopot że skórka nie jest w języku polskim a angielskim na nowym serwerze jak to zmienić ??

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ale o jakiej tabelce mowa i o jakim schemacie ?

 

jeżeli chodzi o przenosiny, to sugeruję przeniesienie całości plików, nie tylko katalogu z obrazkami

 

tłumaczenia są trzymane w różnych miejscach - w tym również w bazie danych, w katalogu z modułami czy z mailami.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

problem z logo faktycznie jest i był często poruszany na anglojęzycznym forum.

 

do stylu:

.sf-contener {
clear: both;
}

 

należy dodać parametr margin-top: 150px; ( lub zwiększyć / zmniejszyć jego wartość w zalezności od potrzeb)

 

zmiana dotyczy pliku .css modułu blocktopmenu (superfish-modified.css)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok dziękuję zmieniam.

Mam też teraz pytanie odnośnie jakiejś optymalizacji strony na serwerze by szybciej działała. Czy mogę zainstalować jakieś skrypty przyspieszające lub pomniejszające obciążenie by szybciej się ładowało. A jeśli tak to jak to zrobić na serwerze hostingu

Link to comment
Share on other sites

  • 0

niestety, nie ma czegoś takiego jak "skrypty" do optymalizacji sklepu. Jedyne co można zrobić, to skorzystać z gotowych narzędzi lub pokombinować na własną rękę .

 

Zacząłbym od ustawień sklepu w preferences > performance, można tam zdefiniować czy sklep ma wykorzystywać cache, nalezy wyłączyć wymuszoną kompilację itp.

 

jeżeli chodzi o przyspieszenie sklepu na własną rękę - mam tu na myśli optymalizację zapytań do bazy danych, przepisanie kodu wolno działających skryptów php. Generalnie sprawa nie jest prosta i raczej wymaga nieco bardziej zaawansowanej wiedzy z zakresu programowania / zarządzania serwerem (i nie jest tu mowa o shared hostingach tylko o vps / dedykowanych serwerach)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ogolnie w wydajnosci mam ostrzerzenia typu

 

'

tylko nie wiem jak zainstalować te rozszerzenia u mnie na serwerze

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok pożar w tym sęsie ugaszony klienci się rejestrują dodawanie do karty już działa poprostu różnice pomiędzy wersjami robiły zamieszanie. Ale mam kolejny problem przy wyborze metody płatności mam błąd strony i żadna metoda nie działą co poradzicie ??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...