Jump to content

Analiza zapytan sql


oidnus

Recommended Posts

Mam w sklepie 70tys produktów w 1tys kategori i do tego multistore na 3sklepy. Niestety serwis działa wolno strony ładuja sie po 5sek albo i dlużej, dlatego musze zanalizować gdzie sa problematyczne procedury sql. Jakie sa metody sprawdzania jakie zapytania wykonuje sklep podczas przeladowania strony.

Link to comment
Share on other sites

<pre class="prettyprint">

<span style="font-family:arial,helvetica,sans-serif;"><span class="str">_PS_DEBUG_PROFILING_</span> - o to chodzilo genialne narzedzie przyda sie do pracy</span></pre>

<p><span style="font-family:arial,helvetica,sans-serif;">slow-query-log - juz od rana analizowalem </span>myslalem napoczatku ze to wina serwera i konfiguracji ale naszczescie okazalo sie ze nie. Przy okazji poznalem narzedzia do analizy zapytam z percona tools.</p>

<p> </p>

<p>Wnioski po szybkiej analizie to. Modul nowosci dziala bardzo wolno i najlepiej go wywalic (1 mega ciezkie zapytanie). Musze przepisac tez moduly do  pobierania kategori bo strasznie sypia duza iloscia prostych zapytan dla 900 kategori 900zapytan czyli o wiele za duzo</p>

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dużo pomaga też optymalizacja pliku konfiguracyjnego mysql.

Defragmentacja tabel optymalizacja wykorzystania dysku zrzucania logów itd.

 

A zapytania swoja drogą

Co prawda już oddałem swą mega maszynę z dyskiem na PCI-Express gdzie kręciłem zapytania na poziomie mniejszym niż 500 ms :)

Swoja drogą jakbyś miał możliwość podesłania takiej bazy chętnie dla własnej wiedzy pobawiłby się z konfiguracją tego ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...