Jump to content

letter space στην τιμή


Recommended Posts

Κύριοι καλησπέρα σας,

 

Είμαι φρεσκότατος στο κομμάτι του ecommerce (εξαιρούμε τη θεωρία στα θρανία της σχολής - ας πάμε στα πρακτικά) και ακόμα πιο φρέσκος στο Prestashop.

 

Τις τελευταίες εβδομάδες διαβάζω βήμα προς βήμα τον οδηγό (documentation) και επιτέλους (ναι!! τα καταφέρνω) τελειώνω τη μελέτη και είμαι έτοιμος (όσο μπορώ βέβαια) να ξεκινήσω πειραματικά και πιλοτικά να στήσω ένα online shop το οποίο έχω στο νου μου.

 

Ωραία μέχρι εδώ...

 

Αυτό (ή ένα από αυτά) που θα ήθελα να ρωτήσω την κοινότητα, είναι το θέμα που έχω με το κενό ανάμεσα στους αριθμούς της τιμής ενός προϊόντος όταν αυτή η τιμή ξεπερνάει τη χιλιάδα. Δηλαδή, όταν η τιμή είναι 1209 ευρώ, η τιμή εμφανίζεται με το εξής letter spacing "1 209". Το πρώτο ψηφίο, δηλαδή, απέχει αρκετά pixels από τα υπόλοιπα.

 

Προσπάθησα να βρω κάτι που να μπορώ να το επεξεργαστώ στα css, αλλά δε βρήκα κάτι.

 

Είναι κάτι άλλο στο οποίο να ανατρέξω; είναι κάτι στο css που μου διέφυγε;

 

Όποιος γνωρίζει κάτι, μπορεί να το μοιραστεί μαζί μου;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

 

Καλώς σας βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Εαν πας μέσα στο payment/Currencies και κάνεις edit το ευρώ, εκεί μπορείς να επιλέξεις εαν θες να έχει κόμμα η τελεία.

Για δοκιμασετο ,μπορεί να σου λύση το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό ήταν! Αγαπητέ Site-View αυτή ήταν η λύση.

 

Κι όμως, το είχα διαβάσει, θα έπρεπε να το γνωρίζω... με τον καιρό που περνάει όμως, δεν θυμόμουν καν εάν υπάρχει η επιλογή αυτή, και με ποιες υπο-επιλογές.

 

Το πρόβλημα λύθηκε. Να 'σαι καλά φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό ήταν! Αγαπητέ Site-View αυτή ήταν η λύση.

 

Κι όμως, το είχα διαβάσει, θα έπρεπε να το γνωρίζω... με τον καιρό που περνάει όμως, δεν θυμόμουν καν εάν υπάρχει η επιλογή αυτή, και με ποιες υπο-επιλογές.

 

Το πρόβλημα λύθηκε. Να 'σαι καλά φίλε.

 

Ένα θα σου πω.. Το documentation ποτέ δε το διάβασα.. Στη βράση κολλάει το σίδερο.. Αν δε σπάσεις τα νεύρα σου (και λίγο ακόμη και το pc σου) δε πρόκειται να βρίσκεις λύσεις.. Φυσικά και είμαστε όλοι στη διάθεση σου, αλλά γάμα τη θεωρία.. Βουρ στον πατσά.. Γνώμη μου έτσι; μην παρεξηγηθώ ;)B)

Link to comment
Share on other sites

Προς Θεού, δεν παρεξηγείσαι.

Συμφωνώ μαζί σου στο απόλυτο! <_<

 

Απλά, το έχω πάρει εδώ και κάποιες εβδομάδες, βήμα-βήμα, χρησιμοποιώντας τον οδηγό παράλληλα με το prestashop. Ό,τι βλέπω, παράλληλα το κάνω για να δω τις λειτουργίες.

 

Πλέον, που έχω αρχίσει να το φορτώνω μόνος μου, απλά ο οδηγός έχει πάρει τη μορφή reference! Δεν ήθελα όμως να ξεκινήσω χωρίς κάποια official σειρά, κατάλαβες τι εννοώ!

 

Θα χρειαστώ ξανά τη βοήθεία σας, και μάλιστα σύντομα!

 

Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό ήταν! Αγαπητέ Site-View αυτή ήταν η λύση.

 

Κι όμως, το είχα διαβάσει, θα έπρεπε να το γνωρίζω... με τον καιρό που περνάει όμως, δεν θυμόμουν καν εάν υπάρχει η επιλογή αυτή, και με ποιες υπο-επιλογές.

 

Το πρόβλημα λύθηκε. Να 'σαι καλά φίλε.

 

Τίποτα ,εδώ είμαστε οτι χρειαστείς..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...