Jump to content

[Çözüldü] Kargo

Recommended Posts

Merhaba,

Sepete eklenen malın siparişi sırasında kargo bölümü de açılmaktadır.

Ben bu bölümü sabit bir firma ile çalışacağımdan dolayı iptal veya o bölümde sadece anlaştığım firmanın bilgilerinin görünmesini istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim?

Teşekkürler.

Edited by Pecado (see edit history)

Taşıyıcılar bölümünde çalıştığınız kargo firmasının bilgilerini girip aktif ederseniz vede prestashop ile gelen kargo seçeneklerini pasif ederseniz sizin firmanız deful olacaktır böylecene firmanız kargo seçeneklerinde işaretli olarak gelecek müşteriniz sadece ilerle tıklamasına basacak.

İyi çalışmalar bol kazançlar dilerim.

Dediğinizi yaptım fakat tam olarak yapamadım sanırım. Örneğin kargolar bölümünde yeni bir kargo firması tanımladım. Fakat prestashop ile gelen kargo seçeneklerini nereden pasif edebilirim?

Şu anki durumda "There are no carriers that deliver to the address you selected." hatası vermekte bana.

Video çalışmıyor :(

buda videolu anlatımı http://www.prestasho...792#entry833792

Video çalışmıyor ama youtube'da yabancı videolar buldum. Sizin yönlendirmenizle çözmüştüm.

Son bir sorum kaldı. Mutlishipping ayarı açık olmadığı halde kargo firmasını seçtikten sonra ödeme kısmına geçmesi gerekiyor. Fakat adres ".../siparis?multi-shipping=" şeklinde kalıyor ve boş beyaz bir sayfa olarak kalıyor. Ödeme ekranı görmem gerekirken sanırım multishipping ile alakalı bir sayfa açmaya çalışıyor.

Bunu nasıl düzeltebilirim?

Teşekkürler.

SAnırım kargo tanımlamasında eksiklikler var bu link http://www.prestasho...asiyici-hatasi/ size yardımcı olur umarım.

Edited by Pecado (see edit history)

Ödeme konusunda 2 seçeneğim var.

1. Kargo firması üzerinden kapıda ödeme şekli veya,

2. Havale / EFT ile ödeme (Bu noktada yine kargo masraflarının müşteri tarafından ödeneceğinin bilgilendirmesi yapılması lazım)

Ödeme basamaklarında nakliye bölümü iptal etsem diye düşünüyorum onun yerine ödeme kısmında bu iki seçeneği sunsam daha iyi olacak.

Bunu nasıl yapabilirim?

• Create New...