Jump to content

(ÇÖZÜLDÜ)Digital Üründe Mail le Gönderim

romanscan

Recommended Posts

Herkeze merhabalar.

presta shop kullanan sitemde. online desen satışı yapmakdayım. deseni satın alan müşteri deseni çizilmiş halde satın alabiliyor.

sistem güzle çalışıyor paypalla ödemeyi yapan indirebiliyor. şöyle bir isteğim var. müşteri ürünü satın aldıgında digital ürün müşterinin mailine link olarak gönderile bilirmi ürünü aldınız indirebilirsiniz gibi?.

Edited by romanscan (see edit history)

zaten böyle bir sistem var default olrak mail gönderiyor. indirlibir ürün olarak girildiği zaman. e-mail template i olarak

download_product

template gönderiliyor , sizde mail gönderiminde bir problem vardır iletişim mailleri filanda bir sıkıntı varmı?

bu arada aynı sizin gibi tasarım satan benimde bir sitem var shuterstock gbi yaptım ben . müşteri hesabına kredi yüklüyor örnek olarak 100 kredi 20$ gibi. sonra ürünler ücerti kredi olarak giriliyor ve her ürün indirdiğinde kredi hesabından kredi düşüyor.

prestashop digital ürün satmak için ideal bir sistem . mantıklı bir seçim yapmışssınız.

kendime test maili attigimda geliyor. ama müşteri hesabı actım kendime misal ürün aldım ödeme anında kabul oluyor. order bölümünden üründe indirilebiliyor. lakin maile baktıgımda hiç bir mail göremedim.?

adminde e-mail ayrları bölümünde mail gönderim şeklinde e-mail gönderme diye bir seçenek var belki o işeretlidir.

sorunun kaynağı birçok şey olabilir. ama ilk aklıma gelen yukarıdaki seçenek smtp ayarlarınız düzgünmü?

birde sipariş ile alakalı hiçmi e-mail gelmiyor ödeme onaylandı vs..

EMAIL ILE UYARI diye bir modül gördüm ve kurdum modüllerimin arasında mail gelmeye basladı hem bana sipariş verilen ürün için hemde müşteriye ürün alışı onayı ile alakalı ama müşterime giden mailde.

Bu siparişi hesabınızdan izleyebilirsiniz ve sipariş için faturanızı indirebilirsiniz.

"Hesabınızı inceleyin! " Desen Satis

yukardaki linke tıklandıgında.

Not Found

The requested URL /index.phpmy-account.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

bu şekilde bir hata geliyor acaba bu nedir?

linkin bu şekilde yönlenmesi gerekiyor .

/index.php?controller=my-account

bunu mail template inin içine manuel olarak yazabilirsiniz. mail templeterininiz /mails/tr klasörü içerisnde bulunur. burdan mail templetini bulup hesabım linkininin href kısmına aşağıda yazdığım linki herşeltirin.

{my_account_url}

ordaki gördüğünüz bütün dosyalar e-mail templateridir. örnek olarak payment.html dosyası ödeme başarılı ise gönderilen dosyalardan biridir. bunun gibi her bir temaplate farklı bir amaç için gönderilir. bu doayaları kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

/mails/tr klasöründe payment.html

içerisine girdim

href="{shop_url}my-account.php">"Hesabınızı inceleyin! "</a></td>

bu sekilde bir kod var bu kodun içinemi yapıstırmalıyım?

evet doğrusu href="{my_account_url}" bu şekilde olacak