Jump to content

modül kopyalama [çözüldü]

Recommended Posts

Selam

Aynı homefeatured modülünü alt alta kullanıp birinde ana sayfadaki ürünleri dönüşümlü gösterip , altındada seçtiğim bir kategorideki ürünleri dönüşümlü olarak göstermek için bu modülün kopyasını aynı sayfada kullanmak istiyorum. Modül kopyalama hakkında http://www.prestasho...-copy-a-module/ burdaki likte söylenenleri yaptım ama yüklemek istediğimde bu modülün zaten yüklü olduğu uyarısı alıyorum. Modülün orjinalini ekledim Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim ..

Herkese iyi çalışmalr bol kazançlar dilerim.

Selam

Aynı homefeatured modülünü alt alta kullanıp birinde ana sayfadaki ürünleri dönüşümlü gösterip , altındada seçtiğim bir kategorideki ürünleri dönüşümlü olarak göstermek için bu modülün kopyasını aynı sayfada kullanmak istiyorum. Modül kopyalama hakkında http://www.prestasho...-copy-a-module/ burdaki likte söylenenleri yaptım ama yüklemek istediğimde bu modülün zaten yüklü olduğu uyarısı alıyorum. Modülün orjinalini ekledim Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim ..

Herkese iyi çalışmalr bol kazançlar dilerim.

homefeatured2.zip

Edited by askinjew (see edit history)

• 1 month later...

Modülü kopyalarken klasöre örneğin a adını verdiniz içinde yer alan php dosyasının adını da a olarak değiştirmeniz gerekir

sonra php dosyasını açın içinde yer alan modül adını de a olarak değiştirin

config.xml dosyasın da da aynı yerleri değiştirdikten sonra sorun çözülecektir.

• Like 1

teşekkür ederim. Bu dediklerinizi uyguladım modül çalışıyor fakat istediğim kategoriyi hedef gösteremiyorum. anasayfaya attığım ürünleri gösteriyor . Kategori id sini yazdığım hakde değişmemişti.

Satır 104 te şu kod var

$category = new Category(Context::getContext()->shop->getCategory(), (int)Context::getContext()->language->id);

burada yer alan kodu şu kod ile değiştir.

$category = new Category(1, (int)Configuration::get('PS_LANG_DEFAULT'));

1 yazan yerede görünmesini istediğin kategorinin id sini yazman yeterlidir.

• Like 1

• Create New...