Jump to content

DİKKAT (Çeviri Hatası)

Şahin YILDIZ

Recommended Posts

Merhaba...

PrestaShop™ 1.5.4.1 kullanan arkadaşların dikkatine, otomatik dil dosyası yükledikten sonra sitenin içeriğinde unitasdagitim.com adresi tüm mail dosyalarında gizlendiği görülmüştür...

Sitede yapılan banka havaleli alış verişlerde müşteriye aşağıdaki gibi bir mail gitmektedir...

Siparişiniz alınmıştır. Ödemeniz bize ulaştığı anda, ürünler kargoya verilecektir.

Havale ile ödeme yapmayı tercih ettiniz. Lütfen aşağıdaki hesaba havalenizi yapınız:

Unitas Basın Yayın Dağıtım - Hasan Tahsin Atasoy ve Ortakları

Finansbank - 00851 Sultanhamam Şb

IBAN : TR30 0011 1000 0000 0036 2750 58

HESAP NO : 0036275058

Önemli: Sipariş Numaranızı mutlaka belirtin.

Herkesin dikkatine sunarım....

Edited by Şahin YILDIZ (see edit history)

uyardığınız için teşekkür ediyorum. sitedeki dil dosyasını hemen güncelliyorum. muhtemelen dil dosyası yüklenirken yükleyen kişi dikkat etmemiştir. dil dosyası içersinde herhangi bir spam link bulunamaz.

teşekkürler

Merhaba

dil dosyasını yükleyen benim

kasıtlı yapılmış bir şey değil

dil dosyasını sıkıştırılmış dosya olarak yüklediğimden açıkçası hiç aklımı gelmedi.

kusura bakmayın

iyi çalışmalar

kolay gelsin

hasan tahsin

• Like 1

Merhaba

dil dosyasını sıkıştırılmış dosya olarak yüklediğimden açıkçası hiç aklımı gelmedi.

kusura bakmayın

iyi çalışmalar

kolay gelsin

hasan tahsin

yardımınız için teşekkürler . dil dosyası içerisinden gerekli düzeltmeleri yaptım pazartesi güncellenmiş hali yayına alınır. ben panel üzerinden dosyaları görebiliyorum . dolayısıyla beni çok uğraştırmıyor bu tip düzeltmeler.

• 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

http://www.prestashop.com/forums/topic/257428-15-mail-dosyalarinda-renk-sorunu/?do=findComment&comment=1284269

burda mail dosyaları güncellendi. ilgili posttan mail dosyalarını indirerek /mails/ tr klasörünü değiştirin .

iyi çalışmalar..

Dosyaları indirip değiştirmeme rağmen HASAN TAHSİN banka bilgileri mail yoluyla müşteriye gitmeye devam ediyor. Türkçe dil dosyası ana kaynağındamı bir sorun var. Bu önemli hatayı nerden düzeltebilirim.

Merhaba

kusura bakmayın

iyi çalışmalar

kolay gelsin

hasan tahsin

Banka havalesi bilgilerini modülde değiştirdim ama HASAN TAHSİN ORTAKLARI vs. alakasız bir mail gidiyor müşteriye. Bu kadar uğraştıktan sonra opencart kurmayı gözüm kesmiyor doğrusu. bu önemli hatayı veya spami kim neden yaptı arkadaş. bankwire dosyasında yada başka yerlerde bulamadım. nereye saklamışlar bu belgeyi. bu nasıl bir iştir.

Edited by safa (see edit history)

Banka havalesi bilgilerini modülde değiştirdim ama HASAN TAHSİN ORTAKLARI vs. alakasız bir mail gidiyor müşteriye. Bu kadar uğraştıktan sonra opencart kurmayı gözüm kesmiyor doğrusu. bu önemli hatayı veya spami kim neden yaptı arkadaş. bankwire dosyasında yada başka yerlerde bulamadım. nereye saklamışlar bu belgeyi. bu nasıl bir iştir.

hangi mailde alıyorsunuz bu hatayı ?

havale modulunde adminde girilen bilglerin mail olarak gönderilmesi lazım , yeni dosylarl birlikte.

hangi mailde alıyorsunuz bu hatayı ?

havale modulunde adminde girilen bilglerin mail olarak gönderilmesi lazım , yeni dosylarl birlikte.

Merhaba,

aşağıdaki gibi bilgilendirme maili geliyor. Modülde kendi havale bilgilerimi ekledim. Sipariş oluştururken bir sorun yok. fakat sipariş bittikten sonra aşağıdaki gibi bir mail geliyor. mail/tr dosyalarını sildim yinede düzelmedi.

Siparişiniz alınmıştır. Ödemeniz bize ulaştığı anda, ürünler kargoya verilecektir.

Havale ile ödeme yapmayı tercih ettiniz. Lütfen aşağıdaki hesaba havalenizi yapınız:

Unitas Basın Yayın Dağıtım - Hasan Tahsin Atasoy ve Ortakları

Finansbank - 00851 Sultanhamam Şb

IBAN : TR30 0011 1000 0000 0036 2750 58

HESAP NO : 0036275058

Önemli: Sipariş Numaranızı mutlaka belirtin. 

site ftp bilgilerini bana pm olarak gönderebilirseniz bir inceleyeyim.

Sorunun kaynağı tr dosyalarının bulunduğu sunucudaki dosyalardan kaynaklanıyor. Admin panelinden dil yükleyince sunucudan hasan tahsine hesap numarası yazılı olduğu dosyaları çekiyor. ve bazen themes/mails/ klasörüne atıyor. Bu dosyaların sunucudan düzeltilmesi gerekiyor. Admin arkadaşlardan bunu düzeltmesini rica ediyoruz.

• 5 weeks later...