Jump to content
  • 0

powiadomienie mejlowe


korni

Question

Witam,

 

Chciałbym w powiadomieniu mejlowym dla kienta zrobić adnotację w, której placówce może odebrać paczkę. Domyślam się, że znajduje się takie info w order_conf.html w /mails/.

 

Wymyśliłem sobie to tak, że poprzez funcję warunkową najpierw sprawdzałby czy to jest odbiór osobisty, tzn:

 

if ( {carrier} == odbiór osobisty) {
 if ( {delivery_city} == wrocław )
  echo "odbierz paczkę we wrocławiu;
 if ( {delivery_city} == poznań)
 echo "odbierz paczkę w poznaniu;
 if ( {delivery_city} == warszawa)
 echo "odbierz paczkę w warszawie;
}
else
{carrier}

 

oczywiście to jest bardzo uogólniony zarys mojego pomysłu, ponieważ nie mam pojęcia jak się dobrać do tych parametrów. Bylbym wdzięczny jakby ktoś mi pomógł choć z krótkim przykładem :)

 

EDIT:// zapomniałem dopisać, ze sklep stoi na wersji 1.4.9.0

Edited by korni (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Zakładam, że znasz podstawy programowania - jeśli tak to musisz zmodyfikować klasę PaymentModule, które odpowiada za wysyłanie tej wiadomości e-mail i tam bezpośrednio w tej klasie powinieneś sprawdzić to co chcesz i sobie przypisać nową zmienną dla maila np.

 

{place2pickup} => $place2pickup

 

Oczywiście by wszystko było w porządku najefektywniej jest korzystać z katalogu /override/classes i tam wkleić własną nakładkę dla klasy PaymentModule.php

Link to comment
Share on other sites

  • 0

dzięki, za odpowiedż, ale te rozwiązanie ma jednak błędy. Nie pomyślałem, że ktoś może chcieć mieć odbiór w innym mieście niż mieszka.

Dlatego jednak zrobie możliwość wyboru miasta przy "odbiorze osobistym", tylko prosiłbym o wskazanie, gdzie się znajduje plik, który odpowiada za odbiór osobity, żebym mógł w nim radio dopisać. Tam, gdzie są zapisane dane do odbioru, te co w backoffice są w Back Office-> Shipping ->Carriers

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...