Jump to content

Problem moduł Dotpay


Recommended Posts

zerknałem w źródła modułu, nie przetestowałem,

sprawdź:

 

zmień;

$smarty->assign(array( 'HOOK_PAYMENT_RETURN' => $dp->hookPaymentReturn()));

 

na:

$smarty->assign(array( 'HOOK_PAYMENT_RETURN' => $dp->hookPaymentReturn($params)));

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam,

 

Też mam problem z modułem dotpay, inny niż opisany, ale może ktoś tutaj zna odpowiedź na moje pytanie...

Po zaksięgowaniu płatności jak widzicie na obrazku tekst "payment accepted" jest po angielsku i nie mogę znaleźć miejsca w którym można go przetłumaczyć na polski, ale co gorsza jest powtórzony ze 200 razy (kilka stron przewijania). Co ciekawe powtórzenie jest z różnymi godzinami (przedział około 8h od pierwszego do ostatniego wpisu.

 

Jak te niepotrzebne wpisy usunąć? oczywiście chciałbym, żeby wyświetlało się to tylko jeden raz.

 

Pozdrawiam

post-540702-0-37253700-1373208423_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

zerknałem w źródła modułu, nie przetestowałem,

sprawdź:

 

zmień;

$smarty->assign(array( 'HOOK_PAYMENT_RETURN' => $dp->hookPaymentReturn()));

 

na:

$smarty->assign(array( 'HOOK_PAYMENT_RETURN' => $dp->hookPaymentReturn($params)));

 

 

zapomniałem odpisać, że to pomogło dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

wiem coś o tym :P ale niekiedy jest to ograniczenie, bo nie na wszystkich hostingach jest opcja na używanie ioncube

trochę to kłopotliwe, szczególnie, że wiele sklepów leży na zwykłych shared hostingach

Na szczescie jest malo takich hostingow. No niestety sa takie co sa leniwe i nie uaktualniaja loaderow jak np. netart. 

Dla nich podmiana 1 pliku to opercja super trudna :D

Link to comment
Share on other sites

co do dotpay... http://kontakt24.tvn...ych,286126.html

rok temu latem było o tym głośno. Nie wiem jak jest teraz, ale chyba wygląda na to, że ok

 

Działo się, ktoś wie może jak to się skończyło?

Przy okazji sprawdziłem nasze spółki obsługujące płatności:

Dotpay - kapitał 4 mln

przelewy24 - 1,7 mln

Transferuj - 4,7 mln

PayU - 4 mln

A obroty sklepów internetowych w Polsce szacowane są na około 20 miliardów rocznie. Chyba darzymy te firmy niezłym zaufaniem :P

Link to comment
Share on other sites

Ta akcja z tym niewypłacaniem kasy była związana z faktem, że dotpay migrował z Polski do Wielkiej Brytanii. Nie znam szczegółów, coś mi się obiło o uszy, że po prostu otwierali oddział w UK? albo że są dwa dotpaye?

w każdym razie gdzieś w necie znalazłem ciekawy wątek - no i jak wiadomo przeniesienie całej firmy to nie jeden dzień, więc był spory przestój z wypłatami. Z tego co wiem, wszyscy dostali swoje pieniądze, wprawdzie po małej obsuwie (siegąjącej 2-3 miesięcy - a podatki płacić trzeba :P) - ale najwazniejsze, że każdy je otrzymał :)

Link to comment
Share on other sites

Ta akcja z tym niewypłacaniem kasy była związana z faktem, że dotpay migrował z Polski do Wielkiej Brytanii. Jak wiadomo przeniesienie całej firmy to nie jeden dzień, więc był spory przestój z wypłatami. Z tego co wiem, wszyscy dostali swoje pieniądze, wprawdzie po małej obsuwie (siegąjącej 2-3 miesięcy - a podatki płacić trzeba :P) - ale najwazniejsze, że każdy je otrzymał :)

Zgadza sie tez mialem tam pieniadze i je otrzymalem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam,

 

Nadal mam problemy zarówno ze standardowym modułem dotpay (wielokrotne wyświetlanie na koncie klienta informacji o dokonaniu płatności) jak i z tym od iw4you (inny problem niż ze standardowym modułem). Napisałem do dotpay o problemach z ich modułem i odpisali:

 

<HTML>
<HEAD>

        <TITLE>500 Internal Error</TITLE>

</HEAD>
<BODY BGCOLOR=#FFFFFF>

        <H1>500 Internal Error</H1>
        The server encountered an internal error and could not complete your request.

</BODY>
</HTML>


Przypuszczam, że wynika to z konfiguracji serwera, możliwe możliwe, że są też problemy w htaccess-ie. Bardzo proszę skonsultować sprawę z firmą dostarczającą Panu hosting.

 
Ma ktoś może pomysł jaki błąd w konfiguracji presty lub w htaccess może to powodować?
 
Pozdrawiam,
Jacek
Link to comment
Share on other sites

 

Napisałem do dotpay o problemach z ich modułem i odpisali:

Swoja drogą, uwagi takich firm radzę traktować z lekkim dystansem. Rzadko przyznają się do Swoich błędów, a odpowiedź w stylu: "to wina hostingu lub problemów z htaccess" należy do standardowych - w sumie to Ci pomogli :D

Htaccess możesz spokojnie wykasować - sklep wygeneruje Ci nowy. Jeśli ręcznie nie dokonasz w nim zmian to istnieje znikome prawdopodobieństwo, że będzie powodował konflikt z jakimkolwiek modułem.

Edited by PMaster (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

A gdzie to włączyć? nie widzę takiej opcji w backoffice...

raportowanie błędów: http://www.prestashop.com/forums/topic/272661-500-error-b%C5%82%C4%99dy-bia%C5%82a-strona-instrukcja-dotycz%C4%85ca-trybu-debugowania/

 

następnie przeładuj stronę na której Presta wywala Ci ten internal server error 500, zamiast tego powinieneś zobaczyć co się dzieje nie tak i w jakim miejscu (konkretny plik, numer linii, i kod błędu)

Link to comment
Share on other sites

Swoja drogą, uwagi takich firm radzę traktować z lekkim dystansem. Rzadko przyznają się do Swoich błędów, a odpowiedź w stylu: "to wina hostingu lub problemów z htaccess" należy do standardowych - w sumie to Ci pomogli :D

Htaccess możesz spokojnie wykasować - sklep wygeneruje Ci nowy. Jeśli ręcznie nie dokonasz w nim zmian to istnieje znikome prawdopodobieństwo, że będzie powodował konflikt z jakimkolwiek modułem.

 

Niestety tego typu blad to blad serwera. W tych skryptach nei ma niczego kosmicznego aby serwer mial sie wysypac. Na poczatek sprawdzamy logi serwera i to podstawa

Link to comment
Share on other sites

już nie raz się spotkałem z tym, że w kodzie były używane funkcje, czy np. wskaźniki i inne cuda niedostępne np. we wcześniejszych wersjach PHP, więc być może tutaj jest problem.

 

nie ma co gdybać, trzeba zerknąć w logi tak jak przedmówca wspomniał :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Jest juz dostepna nowa wersja modulu dla Prestashop 1.6.0.8

 

http://videotutorial.pl/dotpay-prestashop-16

 

 

Mysle tez nad wydaniem dodatku Payu. Co myslicie?

 

[Zmiana: 31.07.2014] Wersja 1.6.0.8.2

Moduł zostal calkowicie przepisany i dostepna jest jedno nowa wersja.

Funkcjonalnosc z filmu ale zaplecze ma inny wyglad.

Dodatkowo dodalem mozliwosc wybiru statusow zamowienia co pewnie ucieszy wielu sprzedawcow

Edited by iWebsite4You (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam,
mam problem z modułem dotapaya do prestyshop 1.5.6.2., pobrałem moduł ze strony dotpaya ale nie działa on prawidłowo...
Po wybraniu płatności wyskakuje takie okno http://matfactory.pl/error.jpg (chrome i firefox) po kliknieciu w "OK" w tym oknie przechodzi do płatności. W IE przeskakuje samo do płatności nie zatrzymując się na tej podstronie.

 

Pisałem do pomocy technicznej dotpaya... niestety odpisali mi że nie zlokalizowali źródła problemu i przekierowali mnie do płatnego modułu ich partnera...

 

Miał ktoś podobny problem? Ktoś może pomóc?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...