Jump to content

Két prestashop honlap közös adatbázis részekkel


dzsar

Recommended Posts

Lenne két prestashop honlap. Az egyik webáruházként működik, a másik termékbemutató oldalként. Lehetséges-e például az, hogy közös legyen a user és kapcsolódó táblák?

(ha valaki regisztrál az egyiken, akkor automatikusan a másikon is)

 

A két honlap egy tárhelyen található. Közös adatbázisban, csak prefix különbség van. A megoldás érdekében itt bármit lehet még állítani.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Most sikerült próbálgatni egy kicsit. Úgy néz ki, hogy többet tud, mint gondoltam elsőre.

Már csak az kell, hogy a két domainnéven futó presta honlapokat eggyé varázsoljam.

Domain nevet külön-külön be lehet állítani. Már csak az a kérdés részemre, hogy pontosan hogy müködik az, hogy 1domain írja be valaki a keresőbe, akkor az az áruház jön be, ha a 2domain-t akkor 2-es áruházat látja csak.

Főleg a tárhely beállítás érdekes ebből a szempontból.

Vagy itt úgy lesz, hogy mindkét domaint erre a mappára irányítom, és automatikusan felismeri?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Először is a Beállítások - Általános menü alatt engedélyezed a multishop-t.

 

A Haladó beállításoknál lesz egy új menü Több áruház névvel.

 

Ott legyen egy bármilyen nevű csoport, és azon belül hozzál létre üzleteket. Az üzletekhez be kell állítanod a domaineket, hogy melyik domainre jöjjön be az. Ekkor ha már egybe vittél termékeket, akkor ki lehet választani, hogy azokat automatikusan vigye-e át a termékeket a létrehozandóba.

Innentől minden menünél meg fog jelenni egy multishop konfiguráció legödülő menü, ahol ki tudod válaszrani, hogy melyik webáruházadat akarod állítani.

Moduloknál ha az egyiknél feltelepítesz egy modult, az feltelepítődik a többi webáruházba is. viszont a multishop konfiguráció kiválasztásánál ahol kell bekapcsolod, ahol nem kell kikapcsolod.

 

 

Esetleg konkrét kérdés van?

 

Arra még nem találtam módot, hogy közösíteni a regisztrációt is.

Link to comment
Share on other sites

már megírtam egy másik topicban, a multistore eredeti leírása magyarítva lett itt, hátha kis segítség:

 

http://prestashop.keszites.net/prestashop-multishop-tobb-webshop-egyideju-iranyitasa/

 

személyes tapasztalatom még nincs vele, de nemsokára lesz és akkor hozzáírom majd a cikkhez.

Ha a tapasztaltak látnak a fordításban valami bakit kérem szóljanak és javítom!

 

köszönöm!

Attila

Edited by pattila01 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tehát a létrehozásnál kell ezt megadni. Nekem létre van hozva, de gondolom én, hogy csak a megfelelő táblát kell megtalálni, és adott sor megfelelő mezőjében átállítani a paramétert, és máris közösen kerül alkalmazásra. (durvább esetben nem így van...)

Link to comment
Share on other sites

Ha bekapcsoltad a multistore-t és létrehozol egy új shop-ot, akkor kérdezi meg, hogy a kettő shop milyen szinten használja a közös táblákat. Az ügyfélcsoportokat is tudja közösen használni, de ebből még számomra nem következik az egyszeres regisztráció. Próbáld ki! Vagy kipróbálom én rögvest :-)

 

Hát nem egészen így van. Mert létrehozáskor datenimport - ról beszél, szóval az egyik adatait átveszi (amiből létrehozod). Ez viszont nem jelenti azt, hogy automatikusan bármelyiket bővíted, mindet bővíti.

 

Ügyfél esetén ezt talán trigger-rel ügyesen el lehet intézni, a rendelés összevonása (sok bolt -> 1 kosár) az már macerásabb.

Edited by PapaDoc (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...