Jump to content

Nowy produkt na początku listy


Kopiusz

Recommended Posts

Witam, nie wiem jak skonfigurować sklep, tak aby nowo dodany produkt pojawiał się nie na końcu lecz na początku strony głównej. Chodzi o to, że po dodaniu do kategorii "np zabawki" produkt pokazuje się na samej górze, natomiast na stronie głównej mam listę nowo dodanych produktów i one pokazują się na końcu listy.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

o jakich częsciach strony głównej jest dokładnie mowa?

 

1) jaka wersja prestashop

2) czy wykorzystywany jest defaultowy template? czy może jakiś inny?

3) czy wykorzystywane są dodatkowe moduły do wyświetlania rzeczy o których mówimy?

 

najbardziej mnie intryguje to: "na końcu lecz na początku strony głównej" strona główna jest dość obszerna ;) musisz sprezycować dokładnie GDZIE

 

najlepiej screen lub bezpośredni link do sklepu

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałem Ci na pw:

 

adres sklepu: fatalaszki.eu

 

to jest sklep mojego znajomego. Kwestia wygląda tak:

Na stronie głównej są nowe produkty. Każdy nowo dodany produkt pokazuje się na końcu listy, chciałbym, żeby pokazywał się na początku.

 

Ten sklep robił mu ktoś z allegro i zostawił go z wersją, że się nie da. Ja chce mu pomóc po prostu bo on jest całkowicie zielony. Jak coś mogę ci dać dostęp do panelu sklepu, bo szczerze mówiąc nie do końca się orientuje w zainstalowanych tam modułach :)

Link to comment
Share on other sites

dzięki za link, dopiero teraz odczytałem.

sprawdziłem i muszę powiedzieć, że to co nazywa się "Nowymi produktami" to w rzeczywistości moduł "homefeatured" - czyli promowane produkty.

 

Widać, że jest to dość spora modyfikacja tego modułu, dlatego ciężko coś więcej powiedzieć bez źródła.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

modułu takiego nie ma jak narazie, ale można to zrobić przestawiając kolejność produktów w katalog > produkty, filtorwanie po kategori "home" i zmieniamy kolejność. Wiem, że nie jest to rozwiązania tylko workaround, ale działa.

 

dodatkowo, można zmodyfikować kod pliku .php co jest lepszym rozwiązaniem, ale wymaga troche pracy.

chodzi o to aby zamiast funkcji wybierającej produkty w kategorii, skorzystać z funkcji statycznej: Product::getNewProducts - jak nazwa funkcji wskazuje - wybiera ona z bazy najnowsze produkty.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...