Jump to content

Havale Modülü Problemi

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Presta 1.5.4 kullanmaktayız. Çalışan havale ( bankwire 0.5) modülü ne olduysa çalışmıyor..

Havale ile ödeme seçilip, SİPARİŞİMİ ONAYLIYORUM tuşuna basıldığı anda

Ekranda Prestashop'un "Oopps Something went wrong " hata mesajı yer alıyor.

Modulü kaldırıp tekrar kurmama rağmen çalışır hale getiremedim.

Acil yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Selamlar

Merhaba

Özelden site adresi ve geçici erişim bilgilerini aldım. Hata kodu:

Column 'total_price_as_string' cannot be null

şeklindeydi. Yani bu değişken siparişler tablosuna kayıt atılırken boş gidiyordu. Bu değişkeni ilk defa gördüğümden nerede kullanıldığını inceledim. Ve yazıyla toplam sipariş meblağını ifade ettiğini gördüm. Modülde herhangi bir yerde (e-posta, vs) kullanılmadığından da veritabanından bu değerin boş olarak gelmesinde sorun olmayacak şekilde düzenleme yaptım.

Sorun çözüldü. Eklemesi ya da düzeltmesi olanlardan paylaşımlarını bekleriz.

İyi çalışmalar.

Öncelikle yardımlarınız için çok çok teşekkürler.

Bahsi geçen hatayı şimdi anlıyorum. Toplam sipariş tutarını, faturaya YAZI ile yazdırmaya çalışmış olmamdan kaynaklı diye düşünüyorum. Konu buraya kadar gelmişken size ufak bir sorum daha olacak;

Biz Fatura kısmına toplam tutarı YAZI ile yazdırmak istiyoruz. Bunun için ilgili php function'ımız var ancak bunu nasıl çalıştıracağımızı bilemedik. Bu konudada yardımcı olabilirseniz çok memnun oluruz.

Tekrardan elinize sağlık,

Teşekkürler

Öncelikle yardımlarınız için çok çok teşekkürler.

Bahsi geçen hatayı şimdi anlıyorum. Toplam sipariş tutarını, faturaya YAZI ile yazdırmaya çalışmış olmamdan kaynaklı diye düşünüyorum. Konu buraya kadar gelmişken size ufak bir sorum daha olacak;

Biz Fatura kısmına toplam tutarı YAZI ile yazdırmak istiyoruz. Bunun için ilgili php function'ımız var ancak bunu nasıl çalıştıracağımızı bilemedik. Bu konudada yardımcı olabilirseniz çok memnun oluruz.

Tekrardan elinize sağlık,

Teşekkürler

Bu konuyu geniş bir zamanda incelemeye çalışacağım. Ancak kodunuzu burada paylaşırsanız benden önce davrananlar da olabilir.

• Create New...